Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a korai...

Mi a véleményetek a korai ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Sok jót hallottam a 12 hetes kor alatti ivartalanításról. Állítólag jobban viselik a fájdalmat és hamarabb felépülnek, és a növekedésük is később áll le, a kandúroknak pedig nem alakul ki a magának való természete (ami szerintem akkor sem alakul ki, ha normálisan foglalkoznak vele, de az most mindegy). Sokan viszont ellene vannak, mert veszélyesnek tartják a kiscicákra nézve. Nektek mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata?

2016. máj. 26. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
erről az állatorvost kell megkérdezni.
2016. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként nekem nem szimpatikus.

Szerintem nem jó egy fejlődő szervezetbe ilyen drasztikusan beavatkozni (nem csak a műtétre, az altatásra is gondolok).

Mi mindig megvártuk a 6 hónapos kort. A jelenlegi "kandúrunk" ragaszkodása egy kutyáéval vetekszik:) - de kicsi kora óta ilyen volt, az ivartalanítás egyik macskánk viselkedésére sem volt semmilyen hatással.

2016. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En szemely szerint nem tartom jo otletnek. A felepules nem sokkal gyorsabb, mint a 4-6honapos korbani ivartalanitasnal, cserebe "nagyito kell hozzza" ami mondjuk kanduroknal nem gond, de azert a nostenynel megiscsak...

Allitolag (nem tudok tenyleges statisztikarol, de) noveli a felnott kori hugycsoelzarodas kockazatat kanduroknal.

Szoval, szemely szerint csak "egy trukk arra, hogy a hobbycelra eladott allattal ne szaporitsanak"-nak tartom, de ez csak az en velemenyem.

Amugy meg, inkabb korai ivartalanitas, mint a sehogyan sem.

2016. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Abból kiindulva, hogy embereknél is kevésbé rizikós az altatás és bármiféle műtéti beavatkozás gyermekkorban, mint a kor előrehaladtával, én nem tartom veszélyesnek a cicákra nézve sem. De ez csak az én személyes véleményem, attól még nem biztos, hogy így van.

Az állatorvosok is különböző véleményen vannak erről, ezért voltam kíváncsi más véleményekre, tapasztalatokra.

2016. máj. 26. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Sem én, sem az állatorvosunk nem tartja jónak (ő ilyen korán nem is vállalja, csak 6 hónapos kor után).
2016. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!