Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezhették a macskánkat,...

Megmérgezhették a macskánkat, adhatok neki konakiont?

Figyelt kérdés

Egyik macskánk mérget ihatott/ehetett, nagyon rossz a kedve, hányt és nem iszik, nem eszik semmit (még a kedvenc konzerves tápját sem).

Sajnos már több macskánk is így járt, volt amelyik meghalt, volt amelyiket elvittük állatorvoshoz és ő konakiont (K-vitamin) adott neki amitől másnapra jobban lett. Sajnos az állatorvos költségét nem engedhetjük meg magunknak.

Mit javasoltok? Konakiont adhatok macskánknak? Milyen mennyiségben?



2016. máj. 28. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
És ezt mi honnan a csudából tudjuk? Akármilyen mérget ehetett. K vitamint a belső vérzésre adnak, amit foszfortartalmú patkányirtószerek okozhatnak.
2016. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tartjátok bent a macskát, ha már többet is megmérgeztek?

Egyébként állatorvos tudja csak megmondani, hogy mivel lehet kezelni. Próbálkozhatsz a K-vitaminnal, de ha nem javul, marad a doki.

2016. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy mérget evett? Láttad? Mi a csudáért nem lehet vigyázni rá, vagy ha már megtörtént a baj orvoshoz vinni? Szerintem kezdj ásni, mert ha tényleg mérgezés, akkor orvos nélkül nem éli túl. Sajnálom.... Szerintem soha az életbe ne tartsatok még egy hangyát se.
2016. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Dehogy tartjuk bent a macskát, be sem jöhet.

Nálunk semmilyen vegyszer vagy méreg nincs kihelyezve, szomszédoknál lehet kint valami, de az ellen sajnos nem tehetünk semmit. Tehát ennél jobban nem tudunk rájuk vigyázni!

2016. máj. 28. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:
De tudnátok jobban vigyázni, ha bent tartanátok, főleg ha tudjátok, hogy a környéken valaki mérgezi őket. Így viszont nem látom értelmét hogy macskát tartsatok, mert mindegyiket megmérgezik.
2016. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem egy macskának nem tesz jót lekileg az ha bezárva tartod. Azért au udvari környezet mégiscsak természetesebb nekik.

És nem minden macskánk lett megmérgezve, ez a harmadik eset az elmúlt 10évben.


Amúgy beadtam neki egy adag Konakiont pár órája és most már kezd jobban lenni, evett, ivitt!

2016. máj. 28. 20:34
 7/7 anonim ***** válasza:
#3/5 Hiába tartja bent a macskát te idióta ha mérgezett egereket visz neki az anya macska. Egyébként pedig bajt nem csinál a konakion és minden hazai patkányméreg ellen jó. Nálam éppen ezért van itthon 5 db ampulla mindig.
2020. okt. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!