Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá az evésre őket?

Mick94 kérdése:

Hogyan vegyem rá az evésre őket?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja születtek kiscicáink, már a foguk is kinőtt. (Jó hegyesek. Az ujjam, a füles zsinórja és a párnahuzat is tudna mesélni.)

Na szóval az a problémám, hogy az anyjuknak ez volt az első ellése. Van teje, csak alig van itthon, szegények pedig elég soványak. (egy el is pusztult, bár nem tudom, hogy ez volt-e a baj.)

Azt olvastam, hogy amint kinőtt a foguk már lehet nekik adni rendes kaját, ezért vettünk is direkt kismacskáknak valót de hiába kenem össze a szájukat vele csak megállnak egy pillanatra és néznek, hogy ez meg mi a franc lehetett?

Próbáltam azt is, hogy az anyjuknak is adok majd a kicsiket mellé teszem, hogy lássák mit csinál a nőstény, de ijedten elszaladtak. Már azt is megpróbáltam, hogy egy kis darabot belenyomok a szájukba, de kiköpték.

Aggódom értük, sokkal jobb lenne ha már kóstolgatnák a húsételeket, talán akkor lenne rajtuk is hús.

Nem fejek macskát, szóval ez sem opció. xD

Esetleg valami bevált módszer a kismacskák etetésére bírására?



#macska #etetés #szoktatás #elsőalom #soványak
2016. máj. 28. 17:47
1 2
 1/12 Lonely cedar válasza:
40%
Fecskendovel szivj fel tejet vagy macskakajas pepet es fecskendezd a szajukba. Muszaj lesz eroltetned.
2016. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Egy hónaposan még nem kell annyira erőltetni. Lerakod eléjük többször a tápot, el fognak kezdeni enni előbb-utóbb.
2016. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vagyok macskaszakértő, de tudtommal a szarvasmarha tej macskának kifejezetten nem ajánlott. Ez csak a Tom & Jerryben szokás.
2016. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
És tehéntejet NE adj nekik. Hasmenésük lesz tőle.
2016. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lonely, az addig megvan, hogy a szájukba kerül, csak aztán kiköpik, a torkukon meg nem akarom lenyomni mert még megfulladnak.


Nem erőltetném ennyire, ha nem látnám már azt, hogy zörög a csontjuk. :/ Egyet már elvesztettem, a többit nem akarnám. Tejet meg nem adtam nekik, mert tudom, hogy az nem jó. Viszont vízzel próbálkoztam, de azt se bírták.

2016. máj. 28. 18:02
 6/12 Lonely cedar válasza:
Amikor az en macskam volt beteg azt csinaltuk, hogy vizzel osszekevertuk a tapot, felemeltuk a fejet, kinyitottuk a szajat es belespricceltuk a hig pepet. Reflexbol lenyelte. ;)
2016. máj. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten macskáknak való tejet vettem (Tesco-ban kapható 2 decis kiszerelésben) meg pici cumisüveget az állatpatikában és azzal neveltem fel egy anya nélkül maradt cicát, kb 2 hetes korától. Langyosan adtam neki, másképp nem fogadta el. Szép kövérre hízott tőle, szinte elgurult.

Normál kajára 5-6 hetesen nézett először. Eleinte a tejét adagoltam neki tálkába, aztán kínálgattam alutasakos tápokkal.

El fognak kezdeni maguktól enni, ha eljött az ideje.

2016. máj. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért a tehéntej sem akkora vétek, elég sok macska él vele. a tejbe áztatott puha zsömlébe szoktak először belecuppogni és nyalogatni. A tejföl is jó ám, nemcsak a mesékben szeretik a macskák. Altalában csak ót-hathetes korukban, addig szopniuk kéne. Semmit se erőltess, tegyél melléjük puha nedves kajákat, és elkezdenek enni pár napon belül, normális esetben az anyjuk megtanitja. Az összemorzsolt párizsit is szeretni szokták. Levesben főtt csirkehusit összetörve, az nagy kedvenc szokott lenni kis-nagy macskáknak is.Valami miatt az anyjuknak már nincs elég teje a szoptatáshoz.
2016. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Ma vettem macskatápszert, ilyen anyatejpótló fityfenét, de azt is elég undorkodva fogadták, pedig azt még melegen is "tálaltam". Sajnos az egyik annyira legyengült, hogy rajta már a letuszkolás sem segített. Egy kiscica még megmaradt, szaladgál és játszik, lekopogom semmi baja, de ha az is elpusztul egyik napról a másikra, akkor be kell látnom, hogy hiába próbálom beléjük tömni az ételt, mert ha valami betegséggel születtek az ellen a legdrágább, legfinomabb falatok se fognak segíteni. Mit gondoltok, lehet azért nem foglalkozik velük az anyja, mert érzi, hogy valami nincs rendben a kölykökkel?
2016. máj. 29. 13:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy az anyjuk már "selejtezett"- és hát nem is minden cicamama egyformán gondos anyuka. De ha öthetesen játszik, ugrál, az már rá fog állni a rendes kajára, az már szoptatás nélkül is életképes, ha nincs betegsége.
2016. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!