Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a cicámnak?

Mi a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este a cicám szédelegbe járt! Bújt hozzánkfele! Járkált! Néha elterült! Állandoan a fenekét tisztogatta!

Megmérgezték vagy fialni fog?

Adtunk neki tejet hátja felszívja a mérget! Meg is itta


Bezártuk egs helyre hogy ha fial ne a kozelbe fialjon mert sok a kóbor kutya! De ma reggel is ugyanaz mint tegnap este


Nm halt mg ennek orulok... Hozzateszem! Elso fialas


2016. máj. 29. 07:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

csak egy kérdés. mi lenne ha elvinnéd orvoshoz?

itt ezen a fórumon nem hiszem hogy vannak állatorvosok.de ha lennének sem tudnak komplett diagnózist felállítani ennyi adat után..

szóval vidd el dokihoz. ő majd megvizsgálja. megjegyzem felelős gazdi ha mérgezés jeleit tapasztalja,akkor nem tejet ad neki meg reménykedik hogy nem hal meg, hanem rohan vele dokihoz.

a fialás ellen meg jobb lett volna ivartalanítani. fel nem tudom fogni hogy mi szükség van fialtatni a macskákat. főleg ha veszélyes környéken laksz,sok a kóbor kutya, nem zárható ki a mérgezés ténye sem.. ilyen esetben én inkább benti cicának tartanám.. nekem kinti cicáim vannak, de teljesen biztonságos környék, nincsenek száguldozó autósok sem,se kóbor kutyák,se mérgező szomszédok... ha bármelyik is fent áll érdemes benti cicaként tartani. az ivartalanítást meg gondold át. nehéz dolgod lesz elajándékozni az összes cicát. nem nagyon van már rá igény. aki szeretne macskát annak már régen van. meg sokan menhelyekről visznek inkább, egyre kevesebben támogatják közvetlenül a gazdákat a szaporításban.

amúgy mennyi idős a cica? mekkora a hasa? készíts be neki egy puha dobozt meg vizet, fehérje tartalmú kajákat.. és ha bármi gyanúsat tapasztalsz,hívj orvost.

2016. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Simogasd a hasát, csináljatok neki puha meleg helyet, aminek oldala van, majdcsak előbujnak a kiscicák. Ilyenkor sok tejet és vizet kiván, legyen mellette folyadék, ne csak száraz étel. Amig nem lesznek meg a kölykök, nemigen eszik szárazat. A miénk kedvenc kölykező helye egy ronggyal kibélelt nagylavór, abba kényelmesen belegömbölyödik, neki tudja támasztani a hátát, és védett helynek érzi, abban is lakott, amig a kölykök ki nem másztak belőle. DE a papirdobozokat is szeretik választani.
2016. máj. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Doki nincsa kornyezo falukba... Es nem hittem hogy lesznek kobor kutyak.. A szomszed allandoan hoz kicsi kutyat.. Ha nagy lesz a kutyajuk nem etetik.

De en ezt nem tudtam.. Mert tavalynhoztak eloszor..

De mar felallni se bir...

2016. máj. 29. 07:57
 4/21 A kérdező kommentje:
Es a kis cicakat megtartjuk... Ja es ittbsem volt mergezo szomszed.. De leht nem mergezes mert akkor az este flyaman meghalt vlna
2016. máj. 29. 07:59
 5/21 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem halt meg, lehet mérgezés, nem minden méreg öl. A cicának én nem adnék tehéntejet még ilyenkor sem, sokan nem bírják. Persze ha eddig nem ment tőle a hasa az más.

A fialásnak vannak biztos jelei, szerintem tudnád ha az lenne. Biztosítsatok neki nyugodt helyet, ahol védve érzi magát- ez lehet kartondoboz, vagy valami hasonló is. Azzal persze számolni kell hogy a karton átázhat.

2016. máj. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy a fenekét tisztogatja, a kölykezés egyik jele lehet. Nézd meg a farka mögött, hogyha nyulós-esetleg véres váladékot látsz kinönni belőle, akkor biztosan megindult a vajudás. Akkor szokott nehezen megkölykezni a cica, hogyha elhalt valamelyik kölyök benne esetleg, az mindig nehezen jön a világra.
2016. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elindul belőle kifelé egy kismacska, akkor szokott mozogni a hasa, rángatózni is kicsit , nem mindig könnyen születnek a cicák, nyávogni is szokott az anyamacska, ha fájdalma van. De egy nap alatt le kell zajlania, figyelj rá ma sokszor. Most látsz először kölykezést? Nincs melletted valaki, aki látott már ilyet?
2016. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Koszonom! Nem véreshátul . es most latok eloszor ilyet ... Mert eddig a volt macskaim mindig elmentek es lefialtak aztan hazahoztak.
2016. máj. 29. 10:14
 9/21 anonim ***** válasza:

Hogy viselkedik a cicád? Feszült? Kemény a pocakja? fialás előtt sokszor már keresnek maguknak megfelelő helyet. Próbált szekrénybe vagy máshová elbúj

ni?

2016. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Remélem macskatejet adtál neki.


Figyeljétek rendszeresen. De nem értem azt a részét, hogy nem tudod hogy terhes-e. Látod, hogy változott-e, nem? Pár hónap alatt nm hízhat annyit ha nem változik a kajája.

2016. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!