Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscicák miért nem...

6 hetes kiscicák miért nem esznek és nem isznak?

Figyelt kérdés

Hozzánk került 2 napja két pici 6 hetes kiscica, a korábbi gazdasszonyuk hívott fel minket, hogy most már vigyük el a cicákat ha kellenek.


Eddig az anyjuk nevelte őket, szoptak még, de a korábbi gazdasszony szerint már egy hete ettek kaját is, tejbe áztatott kenyeret és májast adott nekik és ezeket ették tányérból.


Két napja, mióta nálunk vannak viszont maguktól semmit nem fogyasztanak. Ki van nekik rakva tányérkákba víz és kaja (májas és nedves cicakonzerv, (nem száraz táp), valamint tejföl) de hozzá sem nyúlnak egyikhez sem. Tejes cuccot direkt nem akarunk adni nekik, mert mindenhol azt olvasni, hogy azt nem kaphatnak.


Enni csak úgy hajlandóak, hogy pár óránként kézzel beléjük kell könyörögni a kaját, kenegetni a szájukra és akkor szépen lenyalogatják, egy-egy falatot az ujjunkról is lenyalnak. De maguktól nem nyúlnak a tányérban lévő ételhez, italhoz.


Félünk, hogy el fognak így pusztulni, így nagyon keveset esznek, isznak. Tudnátok tanácsot adni, hogy mit csináljunk velük, hogy elkezdjenek maguktól is enni?



2016. máj. 30. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi gazdasszonyuk a képedbe hazudott, mert már meg akart szabadulni tőlük. Nem ettek kenyeret meg májast tányérból, mert még szoptak. Próbálkozzál fecskendővel macskatejjel. Jól kiszúrt veled is meg a szerencsétlen jószágokkal is. [link]
2016. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen még nagyon nem lett volna szabad az anyjuk mellől elhozni őket.

Ha máshogy még nem esznek, akkor pici cumisüveg vagy fecskendő, és macskatápszer, ezzel lehet őket megetetni. Emellett féregtelenítés, állatorvosi vizit is szükséges.

Amúgy ilyen korban egyszerre elég keveset esznek, de gyakran. Ha semmit nem esznek, akkor tápszer.

2016. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
8 hetes koruk előtt nem szabad elvenni az anyjuktól. cumisüvegm tejecske, meg az ujjad.. éhesek lesznek szegénykék, és fognak enni.
2016. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Cicatej, cumisüveg, ömlesztett sajt. Melegítsd meg egy kicsit ès úgy add nekik. Ha ez megy, akkor fokozatosan de folyamatosan turmixolj bele nekik alutasis kaját is. Szép lassan rá fognak szokni. Elég sok kiscicát neveltem fel, a legutóbbi mentettem akit meg is tartottam, 2 naposan került hozzám ès most 2 éves. :) sok türelem kell, de megéri.

Az alutasisat meg ami a táljukban van, pépesítsd össze és öntsd fel egy kis cicatejjel. Azt akár kint is hagyhatod nekik. Előbb-utóbb rá fognak kapni nyugi! A 6 hetes már nem olyan pici, gyorsan összeszedik magukat csak gondolom őket is megviselte hogy tegnap még tudtak szopni ma meg enniük kellene.

2016. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket!


A mai nap már kicsit javult a helyzet, az ujjunkról szépen lenyalogatják a májast meg a tejfölt is. Remélem hamarosan rákapnak és magunktól is esznek majd.


Eléggé messze vagyunk mindentől helyileg, cicatejet fogalmam sincs hol kaphatnék, a környékben biztos nincs ilyen.

Az alutasis kaja mit jelent pontosan? Valami spéci cicakaja? Vagy valami más? Mert lehet, hogy azt könnyebben be tudjuk szerezni. Egy kisebb Penny és egy CBA van 15 km-es közelségben ha ott lehet ilyesmit kapni, nagyobb áruház csak sokkal messzebb van.

2016. máj. 31. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tejfölbe kevertek finomra darált főtt husit, az is jó. Főtt krumplit, huslét, huslevest, főleg a sűrűjét, ami olyan "aszpikosra" besűrűsödik, tejfölös krumplilevest, ha va turmixod, akkor turmixold össze, de puhára főzve összenyomogatva is jó. Májassal összekeverve a főtt krumplit, stb. Simán fölnőnek méregdrága alutasakos kaja nélkül :-)
2016. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Cicatejet fresnapsban (ez egy állateledelbolthálózat, nagyvárosokban van) kaphatsz, az enyémek fintorogva elutasitották, ugyhogy én többet nem vettem... a tehéntejecskét, tejfölöcskét azt megkajálják. Egyszer kaptam ajándékba kecsketejet, azt igen nagyra értékelték. Az alutasakos az ilyen "alutasakos", nézd meg a neten a freshnaps.hu weboldalán. hat macskánk van, sose szoktam olyat venni. Szárazeledelt veszek, whiskast vagy friskist vagy kitekatot, és "emberkaját" esznek, szóval kapnak a miénkből illetve főzök nekik csirkehusból mindefélét.
2016. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy még szoptak és azért. Vigyázz, hogy elég folyadékot fogyasszanak.
2016. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na mi a helyzet a cicákkal? :)
2016. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos végül vettünk nekik kiscicáknak való tejport és fecskendő + szelepgumi megoldással ettettük őket, de egy hét múlva már elkezdtek rendesen enni maguktól is.

Szóval minden rendben velük, szépen cseperednek!

Köszönöm a segítséget!

2016. jún. 28. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!