Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etetés! De mivel?! Minden...

Etetés! De mivel?! Minden macskáshoz aki olvassa ezt a bejegyzést kíváncsi lennék, hogy ki mivel eteti a kedvencét? Macsekom pl nedves tápból csakis a friskiest tasakosat eszi meg! Másfajtából van, hogy bele sem nyal! :- (

Figyelt kérdés

Inkább éhen döglik, ha nincs meg a szokásos kaja. Ezen kívül kap száraz tápot is, hogy pontosan milyen fajta nem tudom, állatboltban szoktuk kiméretni.

Próbáltam kicsi korától kezdve házi kosztra szoktatni, de éppen, hogy csak eszik egy két falatot valamiből. Nem érdekli ...



2016. máj. 31. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó tápok: Acana, Orijen Taste of the Wild

Az a lényeg, hogy ne gabonából és ízfokozóból álljon, hanem a hústartalma legyen magas. A friskies sajnos nem ilyen.

Nyers hússal való etetéssel is meg lehet próbálkozni, nézz utána (BARF etetés macskáknak)

2016. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat!Aranyos vagy!

Kezdem azt hinni, hogy a friskies tele van nyomva ízfokozókkal, amúgy meg silány kaja! Anno próbáltam aprólékkal is etetni, pontosabban nyers szívet adni neki. Pár napig ette utána azt is elutasította! Nagyon finnyás egy macsek :-(

2016. máj. 31. 19:29
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj hogy rászokott a friskiesre mert sajnos sok benne az ízfokozó. Nehéz lesz más kajára szokatni. Az a kimérős táp se a megfelelő szerintem. Én szárazból orijen, eukanuba adok nedves meg miamor, brit care, schesir. De van még sok más ami nagyon jó.
2016. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Én a vegyes etetés híve vagyok, nekik is kell a változatosság. ;) A táp Brit Premium Cat, a konzerv Premiere márka (70% hús), néha (leginkább nyáron, mert szaftos) veszek tasakost is. :) Ha van nyesedék itthon, akkor azt is megkapják. (Ha finnyás, akkor ott hagyom előtte, majd megeszi, éhen halni nem fog teli tál mellett. A jó minőségű táp nem színes és legalább 20% hús van benne.)
2016. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm minden hozzászólónak!:-)

Kedvesek vagytok! Ment a zöld kéz!

2016. máj. 31. 22:22
 6/11 Géb 1 ***** válasza:
Javaslom a házi kosztot (nem azonos az ételmaradékkal) mi ezt adunk a cicánknak mert természetes alapanyag. Előfordul néha hogy elfelejtjük este kivenni a fagyasztóból az adagját és reggel áll velem szemben egy éhes cica türelmetlenül. Na ilyenkor Moment's konzervet kap. Szoktuk még etetni Wildernes száraz táppal a rágás elősegítése érdekében. Mindkét táp magas minőségű prémium kategória és igencsak megterheli a pénztárcát ha csak ezzel etetnénk. A konzerv például 330 ft/70 gr-os kiszerelésben. A mienk háromat is meg tudna enni egy nap ebből.
2016. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyersetetés a prey model is. (ugyanis a barf-ban zöldség is van, nem biztos, hogy azt szeretné).

Mi Trainert ettünk, most én szeretnék váltani, de ahogy elnézem ő is, igényli a húst.

Amúgy én is úgy jártam, hogy egy ideig semmi mást nem akart megenni, aztán változott. Kínálgattam. A friskies tényleg nulla. A macskák amúgy tudnak válogatósak lenni. Tapasztalat :-)

Apránként kóstoltassál vele ezt-azt, hadd szokja. Egyből, durván nem szabad váltani.

2016. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm szépen az újabb hozzászólóknak! Kedvesek vagytok! :-)

Étel lecserélve a lehetőségekhez mérten... Cicus még mindig beteg, tegnap vittem vissza az orvoshoz.Továbbra is gyulladt a torka 39 fokos láza volt,többször hányt. Felírtak diétás száraz tápot most pár napig azt kell egye és nem fogadja el.Inkább nem eszik.Valószínűleg a fogkövesség az okozója, hogy vissza eső gyulladása van. + egy teljesen új információval kellett szembesülnöm az oldalába légpuskagolyó van befúródva! Bárcsak tudnám ki lőtte meg és miért! Ami dudorra mi azt hittük hogy egy anno szerzett macskabunyóból származó varasodás. 1-2 héten belül egyeztetünk időpontot az orvossal és egy kalap alatt meg lesz oldva mind a két fennálló probléma.

2016. jún. 4. 18:50
 9/11 Géb 1 ***** válasza:
Nálunk házi koszton èl a cicus. Heti egy kèt alkalommal kap Wildernes száraz tápot ès konzervet. A házi koszt nem azonos az ètelmaradèkkal.
2016. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Pont írtam, h nem szabad hirtelen váltani. Utánam leírtad, h gyógytápot kapott a macska és hozzá sem nyúl. Persze, h nem. Ez a hirtelen. Össze kell keverni a kettőt, a régit, meg az újat, vagy addig, amíg két napig szagolgatja meg utálja az új tápot, addig elegendő nedveseledelt adni neki, azt amit megszokott, és szeret! Az egyik kaja mindig legyen az, amit megszokott és szeret!

A kimérős száraztáppal a következő a probléma: az emberek megveszik, "mer occsó". A tápos megvesz a nagykerből egy harminc kilós zsákot, kibontja, jó esetben tesz a szájára egy csipeszt, ami semmit nem ér, és eladja a harminc kilót két-három hónap alatt, remélem nem több. Addig az ott áll nyitva! Az a táp nem friss, mikor te megveszed! Az ott van a levegőn, oxidálódik, büdösebb lesz, remélem a légy nem járja. Lehet kis kiszerelést venni olcsóbban, vagy lehet nagyobbat is venni, ami kilóra olcsóra jön ki (mivel nagyobb tömeg). ajánlat: www.zooplus.hu. Csak mondom, hogy a kimérős kb. ilyen árban van kilójában, mint itt a legkisebb kiszerelés.

Ha gyógytápot eszik, csekkold le a környékbeli állatpatikákat, hogy azt a márkát hol kapod meg olcsóbban, az nem bűn. Ehhez is egy webáruház: [link]

2016. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!