Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 9 hónapos cicánk 6 macskát...

A 9 hónapos cicánk 6 macskát hozott a világra még május 24. -én. Örültünk neki :* De ez normális?

Figyelt kérdés
Minden cica egészséges, és már kezd kinyílni a szemecskéjük. Nagyon vigyáz rájuk a mama, és engedi, hogy néha megsimogassam. Tényleg így van. Pár napja kicseréltük a véres kendőt, amire a cica szült, és nekem kellett megfogni őket. Ennek ellenére tovább szoptatta a kölyköket. Az orvos szerint az első szülésnél max. 4 cica születik, de nem így volt. Ez normális?

2016. jún. 1. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi normális? Hogy az orvos tévedett? Normális, még ultrahangos vizsgálattal se lehet mindig biztosan látni, hány kicsi van.

Vagy az normális, hogy többet szült, nem csak négyet? Persze, hogy normális.

Azért majd ivartalaníttatni mindenképpen vidd el később a cicát, nekik se jó, ha folyton szülnek, meg a kiscicáknak se könnyű jó gazdát találni.

2016. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen normális. Az viszont nem normális, hogy még egy szinte kölyök macskátok van, de már ellik. Miért nem ivartalaníttatátok? De most már mindegy, ha a kiscicák betöltötték a 2 hónapos kort és felelős gazdát találtatok mindegyiknek, el lehet vinni megműteni.
2016. jún. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

9 hónaposan még nagyon fiatal,örüljetek neki,hogy nem halt bele az ellésbe..

ivartalanítani kéne,amint 8 hetesek lesznek a kölykök.. és ha megtartod őket,akkor azokat is.. így is 7 macskád van, szerintem nem hiányzik,hogy mindegyik évi szinten 2x fialjon egyszerre 5-6 kiscicát.

2016. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Ritka, de normális a 6 kölyök.

Az viszont nem normális, hogy 9 hónaposan a még kölyök macskádat hagytad fialni, és ennek még örülsz is.

A véres kendőt pedig rögtön fialás után ki kellett volna cserélni, nem ott rohadni hagyni még napokig.

2016. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Aha...te szülnél 13 évesen pl.az normális lenne? 9 hónapos macska az még gyerek, "gratulálok"! Talán ivartalaníttatni kellett volna nem? Örüljetek csak nekik, nincs elég kóbormacska, gyártsatok ti is felesleges szaporulatot...

Komolyan vicc h 2016-ban ilyen emberek élnek közöttünk.

2016. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyes nyugati gondolkodasu emberek nem fogjak fel, hogy magyarorszag sajnos nem tart ott allattartasban, ahol kene. Nem az a problema , hogy nem ertek egyet, mert nagyon is! Csak a stilus...

Egyebkent meg pont normalis, ha ennel tobbet fialt volna ritkasag szamba menne. Egyebkent tenyleg veszelyes ilyen fiatal cicanak elleni foleg ennyi kolykot, szerencse ,hogy egyik kiskolyok es mama sem halt bele.

2016. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó! Megértelek, de megértem a másik oldalt is. Tudod vannak azok akik felelőtlenül elletik a macskájukat ès Isten áldásaként fogják fel ha megszületnek a kölykök amiket aztán el lehet ajándékozni... és vannak azok akik kiszedik a már alig èlő macskákat az árokból, az autók alól és próbálják menteni a menthetőket időt és pénzt nem sajnálva. Számomra hihetetlen, hogy az aki elvileg "nagyon szereti" a macskákat az miért hagyja szülni a sajátját, hisz minden egyes új alom az utcán élők elől veszi el a helyet. Az ilyen embereket szívesen elvinném kirándulni egy gyepmesteri telepre,hogy nézze meg milyen állapotban vannak ott a macskák és ez mind a felelőtlen szaporítások eredménye.

Nálam rendszeresen landolnak pár napos almok akiknek az anyjuk meghalt vagy fiatal volt ahhoz, hogy gondozza őket. Nagyon kicsi a túlélési esèlyük, pláne azoknak akik 1-2 naposak. Gondolkozni kellene előre ha már ennyire szeretjük őket...

2016. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én még csak tíz éves vagyok, nem értek az ilyesmihez!!!

És azonnal kicseréltük a pokrócot!! Este, amikor szült!

2016. jún. 3. 20:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha 10 éves vagy, akkor a válaszok a szüleidnek szólnak, olvastasd el velük.


Ha a cicád felnevelte a kicsiket, és új gazdihoz kerülnek (már ha találtok új gazdit), akkor kérlek, vedd rá a szüleidet, hogy vigyétek el a cicát ivartalanítani! Ezzel nem lesz sok-sok újabb kiscica, mert már így sok felesleges, kidobott cica van. Másrészt, a cicád egészségesebb, hosszabb életű lesz, nem gyengül le, nem pusztul el idő előtt a folyamatos fialás miatt.

2016. jún. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó válaszoló!

Már találtunk nekik gazdit. És már beszéltünk róla, hogy amint felnőnek, ivartalanítjuk a cicát. Minden kölyök életrevaló, az anya játékos és rendesen eszik. Ma 11 naposak. Betegség jelét nem látjuk rajtuk.

2016. jún. 5. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!