Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért "puszil" a cica? Miért...

Miért "puszil" a cica? Miért szereti a nóziját az én orromhoz tenni?

Figyelt kérdés

Befogadott cicámnak, a doromboláson kívül ez a szokatlan tulajdonsága van. Ez mit jelent? Szeretetet?

Lány cicusról van szó. Kis buksiját mindig szinte odakoppintja, dee sokszor az orrát az enyémhez nyomja. Nem zavar, de fura...



2016. jún. 1. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetteljes üdvözlést jelent.
2016. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Taknyát keni el.
2016. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az jó jel. Csak amikor hirtelen tesz ijet, én is megriadok, mert elég szeleburdi a cica. Természetesen a dorombolást, a dagasztást értem, mint jel, de nózidörgölést még nem láttam, pedig volt sok cicám. :)
2016. jún. 1. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De édes lehet.

Nagyon aranyos a cicád kedves kérdező.

2016. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

A macska nem azért dörgöli pofáját gazdijához (is), mert szeretetét akarja kimutatni.

Sokkal egyszerűbb az ok: ott vannak jelölő-szag mirigyei, ezzel az egyedi szaggal határozza meg tulajdonát, élettere határát.

2016. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos, imádom. Annyira szokatlanul pici termetű, pedig 3 éve van velem, hogy mindig azt látom benne, mintha babacica lenne. Amúgy kis zsivány, de mindig velem alszik, és akkor a "nózipuszi" szinte nála rituálé. Azért is érdekelt, másnak is csinál a cicája ilyet?
2016. jún. 1. 21:22
 7/14 A kérdező kommentje:
Ő konkrétan a fekete kis orrát teszi az enyémhez, nem amikor a nyálnyirigyeivel jelöl. CSak a nózi. Néha fura érzés, mert hideg, és mit tudom én, de valahogy Ő ilyen. Csak kíváncsi vagyok, másnak is van -e ilyen tapasztalata.
2016. jún. 1. 21:24
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még ezek felül azt is csinálja, hogy a tappancsát az arcomra teszi.

De mintha megtapogatna, vagy nem is tudom mihez hasonlítani.


Tuti, hogy nagyon szeret, mert foglalkozol, játszol vele.


Olyan kedvesek, játékosak, és "tapadósak" tudnak lenni hogy az hihetetlen.

2016. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Dubitusnak is igaza van,a fiú maccsok pisivel jelölnek,a lányok dörgölöznek inkább.De ha minden reggel így kelt akkor szerintem hízeleg.

Az enyém odaül mellém és az arcomba ordit hogy éhes vagy ki akar menni.

Azért jobban szeretnék ilyen "cicapuszira" kelni.

2016. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, Ő is tappancsol, néha szereti eregetni a körmeit. De amikor rászólok, hogy, hopp, ez fáj, szerintem tuti hogy tudja. Szerintem minden macskatulajdonos és gazdi tudja, hogy a macska érti amit mondunk :)
2016. jún. 1. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!