Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy vadon nőt kiscica szemét...

Egy vadon nőt kiscica szemét hogy kamillázzam?

Figyelt kérdés
3 napja előkerült 2 kiscica akik kb 1 hónaposak és az egyiknek könyezzik a szeme ezért csipás ,régebben kamilla teát főztünk és azzal kenegettem nekik ,de ők teljesen emberek nélkül nőttek fel ,és ő így is elkezdett nyitni felénk ,félek ha megfogom és kenegetem a szemét egy életre meg utál ...hogy csináljam ? vagy csináljam egyáltalán ? vagy van másik módszer a csipák ellen ?

2016. jún. 3. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne kamillázd, mert az nem segít, sőt inkább árt, mert szárít. Sima langyos vízzel letörölheted neki.

Ha nem múlik el, akkor viszont elég esélyes, hogy macskanáthás a kicsi, amit állatorvosi kezelést igényel (gyógyszer, szemcsepp).

2016. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a kezelési tortura miatt nem fog megijedni egy életre ?
2016. jún. 3. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg befogni őket, berakni olyan helyre, ahonnan nem tudnak lelépni és vidd őket állatorvoshoz. Nem hiszem, hogy egy életre utálnának,csak mert orvoshoz viszed őket. Persze ők még nem tudják ezt úgy felmérni,de ha sokat leszel velük, szerintem ki fog a kezelések ellenére is alakulni köztetek a bizalom :)

Doki pl a féreghajtás stb miatt is kéne nekik :)

2016. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem fog megutálni. Beszélj hozzá közben nyugodt hangon, mintha egy kisgyereknek mesélnél. Próbálj közben te is nyugodt lenni, az is sokat segít :-) (neked is :-))

Az enyém is macskanáthás volt, állatorvos mondta, hogy kamillateával törölgessem a szemét. Amennyiben macskanátha, tehát tüsszög, szeme-orra folyik, könnyes, taknyos, akkor szükség lesz állatorvosra, mert ezt egy herpeszvírus okozza, van ellene oltás, ha jól tudom, ez amúgy benne van a kombináltban is, és (akár benne van, akár nincs) évente ismételni ajánlott, hogy ne jöjjön elő újra majd. Egyébként ha érezni fogja, hogy te jót teszel vele, azaz, hogy jobb lesz a közérzete, miután megtörölted a szemét, mert mondjuk ki fog látni rajta :-), akkor jó néven fogja venni, és jobban fogja tűrni (önként kérni azért nem fogja).

2016. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!