Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne a macskát az...

Hogyan lehetne a macskát az alomba ürítésre szoktatni? Az ágyba pisil.

Figyelt kérdés

Tegnap haza hoztam egy 6 hetes kiscicát. Bántani akarták ott, ahol volt. Szerintem nagyon korán lett elválasztva a mamitól, pár napja még szopott. Nem hiszem, hogy megtanulta az elásást, alomba piszkítást. Eddig minden cicámnak megmutattam az almot és onnantól oda járt. De ő az ágyra pisil, pedig két almot is kiraktam neki, az egyik sima, nagyon alacsony tálcás, hkényelmesen bele tudjon menni, a másik pedig billenő ajtós, de az még magas neki....

Többször is megmutattam neki az almot, de abszolút nem figyel rá, elkezdi enni a szemeket belőle aztán kijön....

Türelmesebbnek kéne lennem? Mit tegyek?

Az a baj, hogy az ágyra pisil, és azt azért elég nehéz takarítani, mert a takarónkat nem tudom itthon mosni és a matracot sem igazán tisztítani. Plusz persze nem szeretnék macska pisi szagot ott, ahol alszom...


Nagyon aranyos, és szeretném, ha velünk aludna, de így azt gondolom, száműzöm a fürdőbe, legalább éjszakára, ott könnyen fel tudok takarítani, még megtanulja az alom használatot...

Mit tehetnék?


Köszönöm a válaszokat!


2016. jún. 4. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején az vált be, hogy beletettem az alomba, és a mellső lábaival kaparó mozdulatot tettettem, mint amikor a kakiját akarja elásni. Másrészt, amikor láttam hogy kakilna vagy pisilne, felvettem és beletettem az alomba. Ez a két módszer vált be.
2016. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kapartasd meg vele az almot. Fogod a macskát az almostál fölött (nem beleteszed, csak lógatod fölötte, hogy a mancsával elérje, és így nem tud lelépni), és megkapartatod vele, vagy ösztönösen csinálja, vagy megfogod a kis mancsát és belekaparsz vele. Nekik ez ösztön fogja venni az adást.

Véletlenül nem egy bezárt szobában csinálja ezt?

A macskák utálnak bezárva lenni. Még egy kicsit légy türelemmel vele, ha csak most hoztad! Ha bezárod a fürdőbe, akkor meg egyedül lesz + bezárva, ld fent egy új, idegen lakásban egy macskagyerek. Új neki minden. Az is, hogy nincs ott az anyja. Értem az ágyra pisilés problémáját. Az ajtós, fedett wc-t nem biztos hogy fogja szeretni, esetleg ijesztő lehet neki. Azért majd később próbáld meg, mert ha a fedetlent megszokja, akkor meg a fedettbe nehezen szokik át.

Kapartasd vele az almot rendületlenül. Éjjelre hagyd nyitva a szobaajtót. Türelem.

Még egy ötlet az anyahiány problémájára. Kitalálsz neki egy hálóhelyet, teszel oda egy rossz pólót, meg egy vekkert, ami Ketyeg. Feltétlen ketyegjen! Egy régi kutyás könyvben olvastam, hogy ez az anya szívdobogását idézi fel a kölyökben. Mikor mentem az én cicámért (50 km-re lévő másik városba vonattal!) betettem az órát a dobozba, meg egy pólómat. Végigaludta az utat (személyvonaton csörög-csattog), mikor itthon kinyitottam a dobozt rá volt gyógyulva az órára. Sose felejtem el :-) A pólón meg a te szagod legyen. Sok sikert.

2016. jún. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezt az órásat kipróbálom :)


Egyébként tegnap estére már alomba ment, pisi, kaki is volt többször azóta.

Tegnap még a szobában volt az alom, hogy könnyen oda találjon, viszont most, hogy már fel-le teper a házban, át tettem a nappali egy eldugott sarkába ( hogy mégis ne a hálóban végezze a dolgát, mert amikor otthon vagyunk általában ott tartózkodunk, a nappali meg csak átjáró)

Még azóta nem volt wc-n. Nincs az alomba semmi de balesetet se látok sehol a házban /ágyon.

Remélem, hogy megszokja hamar, hogy egy helyiséggel arrébb van a wcje. Természetesen oda is oda vittem már többször, és megmutattam neki.


Egy dolog van amit nem értek. Néha indokolatlanul nyávog. Miért csinálhatja? A figyelmünket szeretné felhívni vagy ez normális a kiscicáknál?

2016. jún. 6. 00:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Az órás vagyok. Indokolatlanul? Persze én is tudom a macskámnál, hogy miért nyávog, csak a tiéd még új nálad. Hát tudod, hogy meg kell szoknia a helyet, meg barátkozik is veletek gondolom. Barátkozzatok. Majd kialakul a kapcsolatotok, meg a közös szokások.

Az alomról az nem jutott konkrétan eszembe, hogy nem mindenhol jó a macskának. Tehát nem mindegy neki, hol az alom.

2016. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pl mikor a dolgát végzi akkor folyton nyávog.

Most úgy állunk, hogy az alomba megy a pisi/kaki.. De néha bemegy az ágy alá és az ott lévő bőröndre pisil....

Olyan, mintha lusta lenne elmenni az alomig.

Kaki baleset nem volt még és pisit is szoktam kiszedni az alomból tehát nem értem.

Ma is, fekszünk az ágyban, tvzünk macska meg bemegy az ágy alá, pakolászik, majd tiszta hugyos talppal vissza ugrik az ágyra.. Kihúztam a bőröndöt és egymerő húgy volt.

Ez miért lehet? Hogy lehet leszoktatni róla?


A párom ki fog akadni, ha ilyenek történnek, azt mondta ha nem tanulja meg, hogy csak az alomra jár akkor nem maradhat :(

2016. jún. 8. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!