Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden álmom egy macska, de a...

Minden álmom egy macska, de a szüleim nem értik meg. Hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Hello! Az álmom egy cicus lenne, de a szüleim ezt nem fogták fel. Bármit megtennék érte... Most ballagok, és cicát kértem, de ők mintha nem is hallották volna a kérésemet.. Az az indokuk, hogy a németjuhászunk megeszi... Vizsgás kutya, szóval egy cicus nem akadály, mert megszokatnám vele. A cicus szobacica lenne... Nyáron meg aztán végképp lenne idejük megszokni egymást... Tényleg bármit de bármit megadnék egy kis cicáért.. Kiskoromba volt már egy csak ellopták... Kérlek segítsetek, és a sértéseket mellőzzétek. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2016. jún. 5. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én álmom egy nagytermetű kutya volt és lám :D csak 6 évet kellett várnom. :) kitartás!
2016. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Én azt javaslom, ülj le velük beszélni, de úgy igazán. Nem hinném, hogy a kutya az egyetlen ellenérv, más kifogásuk lehet. Állatot tartani, különösen lakásban, melós, és talán attól tartanak, hogy a munka rájuk hárul. Az is lehetséges, hogy a költségeit nem tudják vállalni, esetleg nem szeretik a macskákat, és ezért nem akarják. Minden fenn sorolt indokhoz joguk van, amíg az ő lakásukról, pénzükről van szó. Ebben az esetben jobb, ha lemondasz a macsekról, majd lesz, ha önálló vagy.
2016. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
0%
szüleid faceznek?ha igen akkor írj a facera az rokonoknak,ismerősöknek,kérj tőlük segítséget.
2016. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szeretik a cicusokat, anyukám mondta, h neki a Maine Coon a kedvence. Értek az "állatok nyelvén" , szóval a tartása sem gond és állatorvosnak készülök. Meg ugye mivel ballagásomra kérem a pénzből amit kapok még a többi cicafelszerelést is meg tudom venni
2016. jún. 5. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor talán úgy gondolják, a házba nem való állat.
2016. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Mond meg nekik,hogy az állatok csak jobb emberré tesznek,ami nem mondható el a cigiről,fűről,alkoholról. :) Add elő,hogy így a zsebpénzedből a macskádat kéne eltartanod,nem jutna pénzed semmi káros cuccra,vagy csak a megengedett mértékben. Illetve,ha azon gondolkodnál,hogy egyszer csak lelépsz,a macska visszahúzó erő lenne,hogy mégsem hagyhatod otthon! :D


Viccet félretéve,magyarázd el nekik,hogy egy macska egy teljesen szokványos,kedvelt háziállat. Nem is értem,hogy van ilyen szülő a mai világba,aki nem enged a lányának(???) egy macskát. Én is mindig nagy állatbolond voltam,jelenleg egy kutyám és 2 macskám van. Soha nem kellett a seggem a földhöz vernem egyikért sem.A fogadjunk be minden kóbor állatot akció végül mindig hisztibe fulladt(sajnos,és ezért a mai napig haragszom anyukámra),de a normális mennyiség keretein belül mindig lehetett állatom :)

2016. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy hasznosat is mondjak lehet az a probléma hogy ha tovább tanulsz lehet bentlakásos suliba mész vagy albérletbe költözöl, a macskát a nyakukon hagyod mivel nem viheted magaddal. Ha szeretik a cicákat mást nem nagyon tudok elképzelni
2016. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A koliról szó sincs! Illetve ha albérletbe költöznék akkor csak az állataimmal, máshogy sehogy! :)
2016. jún. 5. 11:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban annyira ne legyél biztos. Alig akad főbérlő, aki elnézi az állatot a házban, pláne többet... úgy érted, a németjuhászt is vinnéd albérletbe? Vagy milyen állatra gondoltál?
2016. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön valakitől egy kutyához szokott cicát néhány órára és teszteld le a németjuhász viselkedését, vagy az elhozni tervezett kiscicával. Mekkora lakásotok van? A kutya kertben lakik vagy ő is a lakásban? Ha állatorvosnak készülsz, akkor bizonyára fel tudod mérni a kutya-macska kapcsolat lehetőségeit. Nekünk volt egyszerre kutya és macska is, a macska nagyon rosszul tűrte a kutyát. A kutya a kertben lakott, a macska a szobában. A kutyának semmi baja nem volt a macskával. De tudok olyanról is, ahol közös kosara van a kutyának és a macskának, és a macska a kutya hátán alszik. Sajnos olyanról is tudok, ahol a szobacica kiszökött és a kutya széttépte darabokra, a családot sokkolta. A kutya és a macska alapjáraton nem barátok. Tényleg nem egyszerű a helyzet.
2016. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!