Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám most ellik de nem...

A cicám most ellik de nem tudom hogy most mi van, mit kellene tennem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A cicám most ellik az első cicus sajnos életképtelen volt majd a másik 2 szépen gyorsan és rendben jött utána aztán rá 2,5 óra múlva érkezett meg a 4-edik és nagyon aggódtam de rá 40 percre megjött az 5-ödik is az jó 1,5 órája volt és szerintem lesz még neki 1 az ellés mostmár 7 órája tart szerintetek hivjak állat orvost vagy várjak még? Mi lenne a jó?

A 4 cica amugy egészségesnek tűnik esznek másznak és nyávognak rendesen szóval szerintem velük nem lesz baj csak a mama miatt aggódóm :(



2016. jún. 7. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Ismered azt, hogy hullamérgezés? Amennyiben nem, barátkozz meg ezzel a szóval.
2016. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Mit kellene tenned? Vagy ivartalanítani, miután a kicsik felnőttek, vagy fogamzásgátlót adni neki (van macskának való), de felesleges szaporulatot gyártani felesleges.
2016. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ellés után szerintem alapvető, hogy lássa orvos a mamát. Akkor is, ha látszatra minden rendben ment.
2016. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Azt nézd meg, hogy kijött e a méhlepénye. Ha kijött a méhlepény már nem lesz. Ha nem jött ki, és még mindig ellik, akkor majd lássa orvos.
2016. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem ez az első cicám és nem is az első ellés amit át éltem a cicáimmal csak még soha nem volt ezelőtt ilyen probléma mindig szép gyors lefolyásu volt a dolog. A cicát vemhesen kaptam 1,5 hónapja és semmi pénzért nem ivartalanítanám a fogamzásgátló rendben van a műtét nincs. Mellesleg ő már szoba cica panelban lakunk így nem jár ki. Mivel külföldön élek az alommal nincs gond már most lefoglalták az összeset.
2016. jún. 7. 18:31
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Mi bajod a műtéttel? Bocsáss meg, a fogamzásgátló veszélyesebb. Ugyanúgy fokozza a méhgyulladás veszélyét, mint a kutyáknál.
2016. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A barátnőm cicája a műtét után halt meg szövődményei voltak még az orvos sem tudta megmondani csak miután eltávozott a cica ezek után valahogy nem tudnám a cicámat lelkiismeret furdalás nélkül műtétre vinni többet jelent nekem ő annál.
2016. jún. 7. 18:40
 8/13 anonim válasza:
95%

Akkor inkább haljon meg a szülésben, tényleg sokat jelent.

Érhető az aggódásod, de attól még, hogy az a cica meghalt, nem biztos hogy a tiéddel is ugyanaz fog történni.

2016. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

10.000 esetből talán 1-nél alakulnak ki szövődmények, annyira ritka az ilyesmi, mint a fehér holló. Az ivartalanítás abszolút rutinműtét, nagyon kicsi az esélye, hogy a te cicádnál bármiféle szövődmény alakulna ki. A barátnőd macskája sajnálatos, de hidd el, hogy nem ez a jellemző.


Egyébként a fogamzásgátlás lényegesen veszélyesebb, ezt jól írták előttem. Növeli a méhnyakrák, az emlődaganat és a petefészek-daganat kockázatát.


Ha pedig nem ivartalaníttatod, hanem hagyod, hogy a cica állandóan tüzeljen, de közben meg sosem vemhesül, szinte biztos, hogy előbb-utóbb gennyes méhgyulladást kap. Gyakorlatilag minden második ivaros, tüzelő nőstény macskánál előjön ez a probléma és akkor bizony mindenképpen műteni kell, ott már nem lesz választási lehetőség, kizárólag az operáció - viszont egy gyulladásban lévő méhet sokkal macerásabb és rizikósabb kiműteni, lényegesen több komplikáció léphet fel egy ilyen műtét során, főleg, hogy a cica a gyulladás miatt valószínűleg amúgy is le lesz gyengülve... tehát sokkal okosabb és biztonságosabb most ivartalaníttatni, semmint megvárni, hogy baj legyen.


Higgy nekem, az ivartalanítás a legjobb és az egyik legfontosabb lépés, amit a cicád egészségének megóvása érdekében tehetsz! Ez a felelős állattartás egyik alappillére.

2016. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kapni fog tablettát de én nem viszem műtétre. Mellesleg segítséget kértem nem kioktatást. Szóval aki segíteni akart annak köszönöm,a többiek meg legyenek szívesek leszállni rólam..
2016. jún. 7. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!