Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított cicának melyik...

Ivartalanított cicának melyik tápot ajánlanátok leginkább?

Figyelt kérdés

4 éves ivartalanított kandúrnak szeretnék megfelelő tápot. Mindig másfélét kap, legutóbb Acanát kapott, előtte Hillst, de vettem már neki Royal Canint is, talán ez utóbbi fogyott a legjobban. Az Acanával az a bajom, hogy nem speciális táp, nem vagyok benne biztos, hogy nem-e lesz húgyköves a cica tőle idővel, holott ezt mondják a legjobbnak. A speciális tápok olyan összetevőket tartalmaznak, ami a vizelet ph értékét is befolyásolják, így akadályozzák meg a húgykövességet. Az Acanában nincs ilyen. Viszont a speciális tápokban meg sok az adalékanyag, ízfokozó, gabona...

Szóval melyiket adjam a cicának szerintetek?


2016. jún. 8. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Én Josera Légert adok neki,a cicus nagyon szereti.
2016. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy ideig mi is Canint adtunk, de az tele gabonával meg egyebekkel, ezért feszt csak falta volna, mert nem lakott vele jól. Azt tudni kell, hogy a maccsunk többször is volt húgyköves és a doki megmondta, hogy felesleges speckó tápot venni, mert semmire nem jó és drága is. Helyette halolajat kap szezámolajjal keverve, ezt évek óta kapja és azóta semmi baja nincs. A doki a halas tápokat javasolta, ezért mi most Orijen 6 fish tápot vettünk, azt imádja.


[link]

2016. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Olyat, ami steril cicáknak van mindenképp! Mindegyik, amiket felsoroltál, jó tápok, de nagyon fontos, hogy ivartalanított cicáknak valót vegyél. Mi most járunk dokihoz,a hugykövesség miatt. Már nem is elég neki a steriltáp, hanem külön valami húgykőfeloldós diétás tápot kell majd ennie. Szóval figyelj oda nagyon! Sok víz, akár ivókút beszerzése, nyershús stb. Olcsóbb ez így mint az orvos, hidd el!

A Joseranak, Cat chow-nak stb

[link]

2016. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
kenyeret tejjel
2016. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 atti-73 ***** válasza:
0%

Én ezt javaslom:


[link]


Egy részt ivartalanított macskáknak jó, másrészt a magas rosttartalma miatt nem fog elhízni.


Vagy pedig a RC urinary care tápja, az kimondottan húgykövesség megelőzésére jó.


Mi évek óta RC adunk a cicáinknak és nem voltak betegek, ha meg spaeciális igény felmerül arra is mindig van megoldás a tápjaik közül. Az Acana és orijentől el fog hízni.

2016. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vicuska87 ***** válasza:
74%

Amíg nincs gond felesleges ezen aggódni hogy húgyköves lesz e vagy sem, tök felesleges a speckó táp, hisz semmi extra nincs benne...

Amik jó tápoknak számítanak a mai piacon: Acana, orijen, purizon, visán optimanova, applaws, granatapet...

2016. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Maxitabi ***** válasza:
56%

Az acana teljesen jó,mivel gabonamentes, ezért (is) teljesen megfelelő az összetétele.A húgykövesség kialakulásáról eltérőek a vélemények- hogy genetikailag öröklődik, vagy szerezhető.. Gondolj arra, hogy a természetben nincs külön egér/madár stb a kandúroknak, fiatal vagy öreg macskának, hosszú- vagy rövidszőrűnek stb..Az én ivartalanított kandúrom 6 éve eszik orijen /acana tápokat (6fish nálunk is a leggyakoribb), semmi baja. Persze nem kizárólag száraztápot kap - és ez a titok nyitja: adj neki nyers húst (disznón kívül bármit), úgyis nagyon kevés kell belőle és konzervet!! Persze jó minőségűt-magas hústartalommal!! És próbáld arra biztatni, hogy sokat igyon (pl szobaszökőkút cicáknak)! Álljon rendelkezésére macskafű cserépben,mivel a rostok is csökkentik a húgykő kialakulásának esélyét.

A speci tápokat pedig felejtsd el!!

2016. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 atti-73 ***** válasza:

Tényleg nincs a természetben, de nem is élnek annyi ideig mint aki prémium tápot kap.


A legjobb ha megkérdezed az állatorvosodat, mert itt mindenki a saját tápjaira esküszik.

2016. jún. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a természetben nincsenek ivartalanított macskák, amiknek speciális étkezés kellene. Vannak vesebeteg, májbeteg...stb. macskák, amik jó eséllyel gyorsan el is pusztulnak a nem megfelelő ellátás miatt. Az igaz, hogy a kicsi ugyanazt eszi, mint a nagy, de az nem, hogy a beteg macska ugyanolyan egészségesen éli az életét ugyanazon a koszton, mint a többi. Egyébként az én cicám kijárós, talán ez miatt kisebb az esélye a húgykőre. Úgy olvastam, ez leginkább a benti macskák problémája.
2016. jún. 9. 10:16
 10/10 Vicuska87 ***** válasza:
A vesekő/húgykő nem függ össze a kijárással, illetve a bent maradással :D :D :D :D
2016. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!