Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első kiscicával kapcsolatban...

Első kiscicával kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Tegnap elhoztuk életünk első kiscicáját, aki tegnap volt 9 hetes. Elég eleven volt tegnap is, eszegette a száraztápot, pisilt a cica wc-be.

Ma elég sokat evett és ivott is (száraz táp és alutasakos egyaránt), viszont reggel óta nyávog. Azt hittük csak éhes, majd hogy kakilnia kell, de közben megvolt az első kaki is.


Igy, hogy első cicunk félek hogy valami baja lenne. Normális ez a sok nyávogás? Sokszor ránk néz és úgy csinálja. Vagy valamije fájhat neki? Esetleg csak azt akarja hogy figyeljünk rá? Tudok rajta segiteni?


Előre is köszönöm a válaszotokat! :)



2016. jún. 9. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Én ugyan nem rendelkeztem sose saját cicával, de ha egy macskának baja lenne, akkor inkább az étvágytalanság, vagy a fű eszegetés lenne a baja, fogyna.


Nem lehet hogy szokatlan neki a környezet és sirdogál?

Fél tőletek?

2016. jún. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eszik, iszik és wc-zik rendesen és tegnap óta van veletek, lehet, hogy még az anyukáját és testvérkéit hiányolja. Adj neki pár napot, de ha fennáll a problémád továbbra is, akkor vidd dokihoz. Bár amúgyis majd vinni kell a kötelező oltások miatt majd, meg a féreghajtás miatt.
2016. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy még a környezet furcsa neki, hisz csak 1 napja van itt.

Egyébként nem fél tőlünk, sőt, felugrik az ágyba mellénk meg közeledik is. Az egyetlen amitől meg szokott ijedni ha valaki hirtelen mozdulatot tesz felé, vagy pl hirtelen megjelenik az ajtóban. De egyébként ő maga is kezdeményezi velünk a játékot, harapdál minket, ugrál hozzánk. Sőt, még dorombolt is :)

2016. jún. 9. 14:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Hétfőn mindenképpen visszük orvoshoz, csak aggódom érte addig is. :)
2016. jún. 9. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Hiányzik neki az anyja, ha voltak testvérei, azok is. Dajkálgassátok,simogassátok sokat, csináljatok neki egy puha fészekfélét, ahova bebújhat. És sok-sok türelemmel legyetek.
2016. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az anyját hívja. Ha ilyenkor felveszed, simogatod, akkor abbahagyja a nyávogást? Bújik, dorombol? Ha igen, ez lesz a probléma.

Tölts vele minél több időt, mármint testközelben, hagyd az öledben lenni.

Orvos viszont fontos: kapnia kell féreghajtót, oltásokat.

2016. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nagyné Andrea válasza:
Az új környezet furcsa neki, majd megszokja! mi is így jártunk!
2016. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!