Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacska nem nem törődik...

Labrador1 kérdése:

Az anyamacska nem nem törődik az ujszülött kiscicákkal mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 8 ora eltel az utolsó ellés óta 3 kiscica van de eddig nem etette megöket habár egy nagyon pici törödést tapasztaltam ami annyiböl állt hogy az elsö kiscicát magához huzta de ennyi.Félek hogy elpusztulnak mivel nem akarom még megetetni öket mert akkor meg kéne érintem a kiscicákat ,és sok hejen olvastam meg halottam hogy várni kell mig megjön a tej de szerintem 8 ora az már tul sok, és ha végkép nem fog törödni a kiscicákkal hogyan tudnék gondoskodni rolluk.??????

2016. jún. 10. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy veszel speciális macskának való tejpótló tápszert, és azzal eteted őket éjjel nappal 2 óránként.

A hasukat pedig finoman masszírozni kell, hogy elősegítsd az emésztést, a feneküket is le kell törölgetni, ha a nőstény nem nyalogatja őket.

2016. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cica megbízik benned, megfoghatod a kiscicákat, most ráadásul nagyon is indokolt. Megsimogatod a cicát, megpróbálod rávenni, hogy feküdjön le, és ráteszed a kiscicákat az emlőkre. Közben is simogatod az anyacicát, hogy kellemes érzés legyen neki. Első alomnál előfordul ilyen probléma, hogy nem tudja az anyacica, mit kell csinálni a picikkel. Ne engedd ki abból a szobából, ahol a kiscicák vannak, vigyél neki enni-inni és alomtálcát, ha megoldható. A kiscicák legyenek félreeső helyen, ahol az anyacica is biztonságban tudja őket, ne legyen sok jövés-menés. Idegenek ne nyúljanak a kiscicákhoz.

Nálunk olyan gond volt, hogy az anyacica bár etette a kicsiket, nem tisztogatta meg őket. Ez nagyon veszélyes, így amikor észrevettem, én magam végeztem el a "tisztogatást" a kezemmel, naponta többször. Szerencsére az anyacica is rájött, mit csinálok, és hamarosan ő is elkezdte őket mosdatni, onnantól nem volt gond.

2016. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vad a macska, szépen oda mész, megfogod a kiscicákat és odarakod őket az emlőkre, próbálkozol folyamatosan, anyukát meg lefogod, ha más nincs. A mi cicánk sem akarta az övéit, két napig mi fogtuk a macskát, a cicákat meg egyenként raktuk oda az emlőkre. Aztán megszokta őket és már magától ment be hozzájuk, nyalogatta őket. Fáradalmas meló volt, de megérte.

Nincs más, meg kell próbálni. És nem, nem lesz bajuk tőle, ha megfogod őket.

2016. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most már a kiscicák meg az anyukájuk békésen alszanak összebujva. :)
2016. jún. 10. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!