Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most "visszanemesítjük" a...

EagleHUN kérdése:

Most "visszanemesítjük" a házi macskát?

Figyelt kérdés

Bocs a "visszanemesítés" szóért jobbat nem találtam rá.

Szóval mindenki szép és barátságos cicát szeretne. Ezért kiválasztjuk a legszebbeket az almokból, vagy befogadjuk a legszelídebbeket.

Aztán szépen ivartalaníttatjuk őket.

Így ezek után a barátságtalan "vadabb" cicák tudnak szaporodni, vagy a gyengébbek, csúnyábbak akik nem kellettek senkinek, de nem lettek elpusztítva.

Tudom hogy ennek csak több 100 év alatt lesz hatása a teljes házi macska populációra.

De biztosan jó ötlet volt ebbe a kísérletbe belekezdeni?

Biztosan nincs más megoldás a túlszaporodás ellen?

Valami olcsó fogamzásgátló kellene.

Véleményeket Kiegészítéseket várok ehhez.



2016. jún. 10. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó fogamzásgátlóval sokkal több kárt okozol a cicának, mintha ivartalaníttatnád. Értem, amit írsz, és tulajdonképpen még el is gondolkodtatott a dolog... de a fogamzásgátlás lényegesen veszélyesebb, mint a műtét. A gyógyszer növeli a méhnyakrák, az emlődaganat és a petefészek daganat kockázatát, megbolygatja a hormonokat, ezáltal felborítja a hormonháztartást... a lehető legrosszabb opció. :/ Akkor már inkább ivartalaníttassa az ember a cicát, de ne mérgezze feleslegesen hosszú évekig ilyen készítményekkel.


Egyébként nem tudom, erre mi lehet a megoldás, érdekes a problémafelvetésed. De a fogamzásgátlást nagyon ellenzem! Az ivartalanításnak viszont eddig csak előnyeit láttam... úgyhogy nem tudom. Nehéz ügy.

2016. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De azt elfelejtetted, hogy attól mert valakinek szép, barátságos cicája van (amit kétségbevonnék, az enyém pl nem barátságos és sok más sem, akit ismerek) még nem biztos, hogy akar tőle kiscicákat, tehát tök felesleges gyógyszerekkel tömni és ugyanúgy nem fogja továbbadni a kívánatos tulajdonságait. Arra meg nem kényszeríthetsz senkit, hogy tenyéssze a macskáját.
2016. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%

Lássuk csak.

Több száz évre levetitve a következő lesz (a általad vázolt esetben).

a tnr (trap neuter return) rendszernek és a befogadott macskák ivartalanitásanak koszonhetoen teljesen kihal a "házimacska".

Mindenki fajmacskat fog tartani, amiert penzt adott. Amiert az ember penzt adott, at megbecsuli.

Tehat, hosszu tavon mindenki jol jar, a macskak is, a kornyezet is, a patkanyok is.

2016. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

szerintem nincsen csúnya macska. nekünk volt már félszemű macskánk is(úgy született).a bundázata sem volt a legnemesebb..de mégis szerettük és nekünk ő volt a legszebb .

más embereknél is láttam,hogy simán örökbefogadnak "hibás" macskákat is(törött farkú,félszemű,3 lábú stb..). állatbarát embereknél ez természetes,hogy mindegyiket egyformán szereti,nem külsőre megy.

persze akinek csak arra kell a cica,hogy instagramra posztolja,hogy mekkora állatbarát,az olyat hagyjuk is.

szóval szerintem hülyeség amit írsz.

ráadásul azt ne hidd már,hogy akinek macskája van az mind ivartalanítja..a fenéket. falusi dokinál jártunk a múltkor. mondta hogy ivartalanítást nagyon ritkán csinál, nincs rá igény. lehet városban más a helyzet,főleg aki panelban tartja.

de a kertes háziak nagy része nem ivartalanít. tetszik vagy nem,tények.

2016. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a fogamzásgátlás meg baromság. embernél oké..ott van,hogy bizonyos életszakaszban nem akarsz még gyereket és szeded..majd elhagyod amikor akarsz gyereket..

de macskánál mégis mi értelme lenne? vagy ivartalanítja valaki véglegesen,vagy nem. köztes megoldás hülyeség. ráadásul drágább és veszélyesebb is

2016. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Az enyém harapós és hamis sokszor. Dörgölőzik barátságosan majd hirtelen belém mar. 3 hónapos volt mikor elhoztuk, de a legtöbb szaporító 8 hetes kort se várja meg az elajándékozással. Akkor még garantáltan nem látszik, hogy milyen cica lesz. Maximum a színét tudod megállapítani.

Sokan fogadnak be menhelyi cicákat is, ahol olyanok vannak amiket mentettek. A menhelyek pedig nem szelektálnak szín szerint. Aki onnan vesz, az abból választ, ami az aktuális kínálat.

Ami még eszembe jutott, hogy az ízlésünk se egyezik. Valaki él-hal a teknőc tarka cicákért, mások szerint meg olyan mintha le lenne fosva szegény. Sőt van a kopasz macskáknak is rajongó tábora. Vannak akik direkt beteg állatokat nevelnek különböző okokból.

Úgyhogy a felvetésed érdekes, de ezer oka van, hogy miért nem helytálló.

2016. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt kihagytam, hogy sokan nem ivartalanítják a saját cicájukat, egyesek pedig a környék kóbor macskáit is elviszik műteni, hogy ne szaporodjanak tovább.
2016. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

- Igen tény hogy ez az új "divat" többnyire a nagyvárosokra jellemző. Falun még nem annyira, vagyis ott ritkább az ivartalanítás. Ott kevéssé érintett a populáció.

- És az is igaz hogy kismacskánál kevéssé látszik hogy milyen lesz és legtöbbször túl korán választják el őket sajnos. De nem is azt mondtam hogy 100%-os hatékonyságú és gyors ez a "szelekció".

- Nyilván a felnőtt használt cicáknál lehetnek szerzett sérülések (hiányzó szem vagy láb stb...), amiket az igazi állatbarátok nem vesznek figyelembe. De ezek a genetikában sem játszanak!

2016. jún. 11. 07:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkodtam. Gyönyörű, erős, jó természetű, szeretetben, minőségi tápokon nevelkedő, emberszerető cicák ivartalanítva lesznek, nem adják tovább a génjeiket. Ugyanakkor az utcán élő vadóc, bizalmatlan, betegségeket hordozó, kukából táplálkozó macskáktól csak születnek megállás nélkül a gyenge, beteges, szintén vadóc utódok.

Hosszú távon lehet, nem lesz ennek jó vége, de senki nem lesz már itt közülünk, hogy lássa, hova vezet majd mindez. Csak találgatunk. Gondolom, egy ponton, ahol valóban veszélybe kerül a faj, ismét be fog avatkozni az ember és talán majd sikerül megmenteni őket a kihalástól.

2016. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!