Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy pici kiscicát,...

Befogadtam egy pici kiscicát, de úgy érzem, hogy nem mindig tudom elviselni. Jobb, ha megválok tőle vagy lesz ez még jobb is?

Figyelt kérdés
Sosem volt még cicám, gyerekkoromban is csak a nagyszülőknél, ott mindig szeretgettem őket, ahogy a kutyákat is. Most 30 évesként szerettem volna egy cicát, mert sokat vagyok egyedül, a párom alig van itthon, és meddőségi kezelésen vagyunk, ami lelkileg megvisel, gondoltam, hogy egy cica eltereli a gondolataimat akkor is, ha nem sikerül a lombik. Így befogadtam egy árva 5 hetes cicát. Eszik egyedül, jól használja az almot, kis cuki, nagyon pici még.Ilyenkor még az anyja mellett lenne a helye, mert pl. mosakodni még nem tud, és gondolom amúgy is igényelné az anyját. Napközben dolgozom, de délután vele foglalkozom. A hálóba viszont nem engedem be, az orvos tanácsára. Így aztán lefekvéskor egy órát nyávog keservesen, mert ő kint maradt (a lakás többi 50 nm-e az övé), majd elalszik, de hajnal 4-kor már megint iszonyúan nyávog, nem hagyja abba, amíg ki nem megyek. Kaja mindig van neki kint, amíg ilyen pici. Ha hazajövök munkából, játszunk, de utána is folyton követ, még pisilni sem mehetek el nélküle, nem elég neki, hogy az ölemben van, a vállamra, fejemre akar mászni.Értem én, hogy az anyját akarja, vagy legalábbis társaságot.De az időnek, amit itthon töltök, nem tudom a 100 %-át szorosan vele tölteni, mert ugye egyéb dolgok is vannak egy háztartásban, meg hát az oké, hogy rámmászik meg simizem órákat, de az arcomra ne üljön már, illetve napi 3 órával kevesebbet alszom legalább, ami a 7 helyett 4 órát jelent. Amúgy nagyon cuki, szeretem a kis szarost, de múltkor pl 1 órát aludtam egy éjjel, mert folyton nyávogott, és ki kellett menjek játszani vele, másnap alig tudtam dolgozni. Párom szerint úgysem fogom tudni elviselni, el fogom "passzolni". Nem tudom, néhány éjjel megfordult már a fejemben, de nem akarok rossz ember lenni. Tudom, hogy majd a gyerekkel sem lesz könnyű, de azért az más. Várjak még pár hetet, ha nőni fog a cica, akkor változhat még? Tudom, hogy szeretnek emberközelben lenni, de én kicsit soknak tartom ezt a rajtam csüngést. Vittem amúgy orvoshoz, kapott féreghajtót, vettem neki cicabútort. Abban bízom, hogy pár hét alatt kinövi ezt a folyton nyávogást..de arra is gondoltam, hogy lehet h be kéne ismernem, h nem nekem való, és nálam jobb gazdit keresni neki?
2016. jún. 11. 06:04
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%

már ne is haragudj, de irtó nagy felelőtlenség egy 5 hetes kiscicát elválasztani az anyjától és a testvéreitől..., 8 hetes korától lehet elválasztani, persze, hogy folyton igényli a társaságot...

ha megteheted, keress neki anyacicát és már kölyöktársaságot

2016. jún. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy árva cica. Mivel kirakták őket az útra 2 tesójával együtt egy dobozban. Valaki megtalálta, és egy anyacicához vitte, ő szoptatta 2-3 hétig őket, de utána már ők is el akarták passzolni, és gazdit kerestek nekik. Én tőlük hoztam el. Amúgy meg nekem azt mondta az illető, hogy 8 hetesek, amikor érte mentem, már csak 6-ot mondott, elvittem állatorvoshoz, az meg azt mondta 4 hetes. Ez volt egy hete. Ha tudom az elején, hogy nincs 8 hetes még, fel sem hívom a pasit...hülye én sem vagyok azért. De most ez van, csak 5 hetes a cica, és nincs anyja.
2016. jún. 11. 06:34
 3/42 anonim ***** válasza:
88%

Igen jól látod, nem vagy és nem is leszel jó gazdája. Annyira mégsem szereted, ha teher számodra.


Tudod nekem is van egy pici édesem, vagyis már 8 éves lesz, de 8 hetesen került hozzám, pontosan ismerem és tudom milyen érzés és kell is hozzá türelem, de ezt pár hét alatt nem fogja csak úgy "kinőni".

Amíg pici a cica, kb. erre számíthatsz. Úgy 1 éves koráig sacc/kb.

Persze lehet ez természetfüggő is, de nálunk is így volt. Én tudtam ezzel együtt élni, és nagyon-nagyon imádtam, sőt a mai napig is nyilván..


Kérlek ajándékozd el, mert nagyon úgy tűnik, hogy ez terhes számodra.


(Megjegyzem egy gyerek sem lesz könnyű, és nem hiszem, hogy az akadályokat ezek után olyan csúcsszuperul veszed, mint ahogy eleinte magadról elképzelted. Sőt: egy gyerek bizony sokkallta "problémásabb", mint egy ilyen korú kisállat. De majd rájössz. Viszont a gyerekedet utána nem tudod odaadni ajándékba, vagy visszatuszkolni magadba... Akiben ennyi türelem sincs, az kétlem, hogy annyira jó anya lesz majd. Pont egy gyerekhez kell majd nagy-nagy türelem. Amikor növekszik, mindent elkérdez 5-10-20-szor is, ugye láttunk már olyat, hogy anyuka bepipul és otrombán és gorombán válaszol neki :( Úgyhogy én azért egy kicsit most mélyen elgondolkoznék magamon.. Hogy a jövőben egy gyerekvállalással miféle "terhet" pakolok magamra és nem biztos, hogy el tudod látni a feladatodat.)


A cicát pedig sürgősen add oda valaki olyannak, akiről tudod, hogy türelmes, és nagyon szereti az állatokat, különösképp a cicákat :)

Ezt tanácsolnám számodra.


Akkor végre tudnál aludni. (Persze értem én, de akkor is.) Sok sikert! Remélem szerető gazdija lesz.

2016. jún. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok. Én értettem, hogy mit írtál, hogy árva, tehát nem önszántadból lett nálad ilyen picurkán...

Akiknél volt, az egy szemét görény: egyrészt, hogy mi a fészkes fenéért nem tudta kivárni azt a 8 hetet, míg leválasztódik az anyjáról, mit ártott ennek az ürgének, hogy ennyit se tud vele várni? Miért ő kellett, hogy szoptassa?! Idióta ez, nincs ennek szíve és esze se annak a nyomoréknak. És még hazudott is... jól lecsalta szegény kismacsek életkorát. R.ohadék.


Te csak ajándékozd el, de ne ilyen féregnek.


Nagy szüksége lett volna ennek a kismacseknek a 8 hét a szocializáció miatt, és minden egyéb egészségügyi ok miatt is!

2016. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
Kezit csókolom... a babával mi lesz? Tetszik tudni, hogy az mennyire idő- és energiaigényes munka? Felelősség, kitartás..? Belegondolt a hölgy, hogy mekkora törés volt annak az állatnak, hogy elszakították az anyja, a testvérei mellől, most azt az embert tekinti anyjának, akivel él, és az az ember is kidobja? Ez kegyetlenség, ez már az állatkínzás határait súrolja.
2016. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
71%

Ha kibírod olyan 10 hetes koráig még ezt akkor utána drasztikusan javulni fog a helyzet. De addig sajnos foglalkozni kell vele. Az éjjeli nyávogást ki lehetne bekkelni ha egy helyiségben aludnál vele. Egyébként nagyon gyorsan át tudja venni az ember szokását. Pár nap után végig aludná az éjszakát. Egy másik trükk,hogy mindig fix időpontban adj neki enni napi 4-5 alkalomra szétosztva. De éjjel már semmiféleképpen se. Akkor pár nap után nem fog éjjel b*szogtatni,hogy adj neki enni.

Talán azért az egyért érné meg mégis megtartani,hogy legalább szoktat a gyerekneveléshez :) hidd el,az 100X rosszabb lesz és inkább 5 macskát nevelnél mint egy gyereket (az 1. évére értem!).

Az arcra ülést, felmászkálást rajtad is kb 2-3 hónapos korráig fogja csinálni.

2016. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Ki fogja nőni ezt a korszakot, csak türelem, de nem pár hét, inkább pár hónap alatt.

Ettől függetlenül, ha tehernek érzed, akkor próbálj neki gazdit keresni, de olyat, akinél biztos, hogy jó helyen lesz, és lakásban fogja tartani, legalábbis ilyen pici korban mindenképp.

Zárójelben: tudom, nem ugyanaz, de egy csecsemő, kisbaba milliószor fárasztóbb. Hónapokig, rosszabb esetben évekig nincs olyan, hogy kialszod magad.

2016. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
63%
Basszus, ugyanaz a gondolat fogalmazódott meg bennem, mint az 5-ösben. Ha egy kiscicával nem bírsz el, mert felkelt éjjel a nyávogásával, ha zavaró, hogy mindenhova kísérget, akkor mi lesz a gyerekkel? Hmm? 4 órát alszol? Gyerekkel majd örülsz annak is, ha 2-3 óra meglesz...
2016. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
67%

Gyerek mellett 48 órás ébrenléteid lesznek, és köztük 3 órás alvásaid, amin valójában be lesz csukva a szemed.


Az én macskám 4 éves és a mai napig nyávog, hajnali 5kor akkora cirkuszt csinál, és addig teszi, amig fel nem kel valaki... igen ha 2 órán át nem megy ki valaki, ő akkor is vernyákol továbbra is.


Mostanában füldugóval alszom.

2016. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem te már eldöntötted, hogy nem akarod őt tovább. Inkább add oda valakinek, aki gondját tudja viselni.

Augusztus elsején lesz 7 éve, hogy egy két és fél hetes cicát mentettem meg. Nagyon gyorsan tudott alkalmazkodni ahhoz szeptembertől, hogy napközben hetente párszor egyedül volt. Megszokta, hogy éjjel alvás van és a családdal kelt ő is.

Ha kimész hozzá mindig, akkor tudni fogja, hogy ezzel elérhet bármit, bármikor.

2016. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!