Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek érdemes alkalomadt...

Szerintetek érdemes alkalomadtán a szabadba engedni egy ilyen macskát?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy macska, amely szinte születésétől fogva bent tartották egy panellakásban, sosem volt kiengedve. Korábban én kiengedtem, de olyan volt, mintha eltévedt volna a szabadban, amikor meg a szomszéd ház kerítésének tövétől hazahoztam, szinte megvadulva karmolt, harapott, minden baja volt. Hozzá lehet még szoktatni a kinti élethez? Vagy éljen egyedül benn a házban? Mit csináljak szegénnyel?

2016. jún. 12. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha hozzá is szokna csak nehezen. Szerintem inkább tartsd benn, ha teheted. Nem szenvedés neki, hisz ehhez szokott, az meg főleg nem, hogy egyedül (mármint más állat nélkül) lenne.
2016. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A cicák remekül elvannak csak benti tartás mellett is. Persze személyiségfüggő is lehet, de főleg szokás kérdése. Az a cica aki a lakáshoz szokott kinti környezetben nem érzi olyan jól magát és fordítva.

Nem tudom miért akarod ráerőltetni, hogy kimenjen. Örülj neki inkább, hogy bent jól érzi magát és biztonságban élhet. A kinti tartás rengeteg veszélyt jelent a macskára nézve pl.:elütheti egy autó, elkaphatja egy kutya, beszorulhat valahová, megsérülhet, ellophatják, megmérgezhetik, állatkínzók kezére kerülhet, számos betegséget elkaphat ha oltva sincs, ha nincs ivartalanítva, akkor pedig folyton szaporítja a kóbor cicák táborát stb.


Miért élne egyedül a házban? Ti hol éltek, az erdőben vagy mi?

2016. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy lehet benn alapvetően a házban, de szerintem az egy macskának sem élet, hogy 0-24-ben csak a négy fal közt van. Egyszerűen nem látja a saját fajtársait, nem ugrálhatja ki magát, stb. Természetesen tisztában vagyok a kockázatokkal a szabadon tartással kapcsolatban is. Szóval azt szeretném elérni, hogy szabadon ki-be járhasson, érezze jól magát a szabadban és a lakásban is.
2016. jún. 12. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem társas lény, fajtársait csak párzási időszakban keresi fel. Lényegében az összes szakirodalomban megemlítik, hogy a csoportosan tartott macskák korábban halnak, mert a fajtársak állandó közelsége frusztrálja őket (ez főként ivaros macskákra igaz). Nyilván össze lehet szoktatni a cicákat, de idegen macskákkal nem szeretnek együtt lenni.

Ha játszanál vele és kellően lemozgatnád, nem kéne kiengedni. Veszélyes ez olyan állatokra nézve, akik az alacsony ingerküszöbhöz vannak szokva. Egyrészt a zajoktól, a nyüzsgéstől könnyen sokkot kaphatnak, másrészt pedig nem ismerik ki magukat a szabadban, nem tudják, mik a potenciális veszélyforrások. Ha a lakásban jól érzi magát, én nem tenném ki fölösleges veszélynek.

Köztes megoldás, ha hámra szoktatod, és néha leviszed sétálni.

2016. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Játszani kell vele és lemozgatni a fölös energiáit. Ennyi az egész. Teljesen kiegyensúlyozott lesz a macska benn is. Ahogy már egy válaszoló írta, ők nem járnak a haverokkal kocsmázni meg dumcsizgatni...


De azért azt gondold át, hogy azzal akarsz neki "jót", hogy a te szemléletedet erőlteted rá. De nem veszed figyelembe, hogy neki az nem tetszik. Így tulajdonképpen te keseríted meg az életét.

Ő nem tud leülni és megbeszélni veled, hogy ő máshogy látja a boldog életet, mint te.

2016. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

NAH!

Több hiedelmet el kell oszlassak. A macskát nem kell kiengedni, mert lakásban is megvan. Hogyan? Úgy, hogy átmozgatod, játszol vele, kaparófa stb. Hidd el, így is jó!


Panleban lakom, soha nem engedném ki. Le van foglalva, játékokkal, naponta játszom vele.

2016. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na nekem is volt egy ilyen dilemmám. Jött a nyár, úgy éreztem sokkal de sokkal jobb lenne neki odakint. Iszonyat barátkozós cicám van, bújós, mindenki szereti. Ki lett engedve egy hete, elvolt, mászkált a ház körül. Nem ment messzire soha. Egyik nap fogta magát, és gondolom átment a szomszédba, aki soha nem mondta, hogy ez őt zavarná. Aztán úgy megrugdosta, hogy eltört az álkapcsa. Aznap reggel félholtan találtunk rá. Állatorvosi költségek az egekben, legalább 2 műtét vár rá, bármikor meghalhat. Mindezt a szomszéd miatt, aki sosem szólt, hogy átmegy hozzá a cica. Odakint bármi történhet vele, érdemes többször is meggondolni, mérlegelni. Én se hittem volna a szomszédomról, hogy erre képes :( A házban legalább nem eshet baja. Ha az enyém egyszer meggyógyul soha nem engedem ki.
2016. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felesleges hozzászoktatni a kinti élethez. Hagyd őt, hadd éljen a lakásban. Így biztonságosabb is, és ő már így szokta meg, így boldog.

Ha mégis szeretne majd kimenni, jelezni fogja.

2016. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!