Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?...

Miért csinálja ezt a macskám? Leírás a kifejtésben.

Figyelt kérdés
Eleinte amikor meg akartam simogtni, azt csinálta, hogy az első két lábával átölelte a karom, majd a hátsó lábaival ismétlődve rugdosta. Később ehhez néha harapdálás társult. Amikor átölelte az alkarom, néha szinte felhúzta magát rajta, amikor emeltem a karom, az egész súlyát tartotta az első lábaival. Aztán így össze-vissza cikázott a lakásban, volt, hogy arra mentem haza, hogy a fotelek fel voltak borítva meg egy pár könyv le volt esve a polcról. Mostanában pedig azt látom, hogy az ágy közepén fekszik összekuporodva, ha pedig meg akarom simogatni, akkor el kezd morogni, majd megkarmol elég mélyen és erősen, majd fúj rám. Néha pedig úgy a füle is hátraáll, amikor hozzá akarnék érni a fejéhez vagy az állához. Két nap múlva pedig szinte ő keresi a társaságom, olyan csendesen odafekszik mellém az ágyba, de egy órával később nem tűri, ha hozzáérek, jár a farka, meg morog. Mi van ilyenkor vele? Le lehet erről szoktatni?
2016. jún. 12. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Talán beteg...fejben.
2016. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A macskák élete 3 fő dologból tevődik össze:

- alvás

- evés

- játék/vadászat


A cicádnak valószínűleg nem tudja megfelelően kiélni a vadászösztönét. Arra tippelek, hogy nem szoktál vele jatszani. Ha veszed a fáradtságot és játszol vele, (húzogatsz neki egy zsinórt a lakásban, ami után futhat, vagy kergetőzöl vele, gurítasz neki kis labdákat, dobálsz neki játékegeret, pici papírgalacsinokat dugsz az ágy alatti résbe, amit kipiszkálhat stb.) akkor jó eséllyel megszűnik ez a viselkedés. Ezzel ugyanis beszabályozhatod, beütemezheted a játék idejét és várni fogja, igazodik hozzád valamint a kézről átszokik a játékokra.


A cica nem csak olyan mint a reklámokban doromboló cukiság gombóc. Bizonyos szintig igenis egy ragadozó vadállat. Szüksége van a vadászat ösztönének a levezetésére mert különben frusztrált lesz.


A morgás/fújás azért kicsit erős reakció, azt inkább akkor szokták ha fáj valamijük. Esetleg egy általános kivizsgálásra vidd el a dokihoz.

2016. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az ölelős-rugdosós dolog csak játék, ha megfigyeled, a kiscicák is így birkóznak egymással. Könnyen ki lehet ezt küszöbölni, ha egy plüssállattal, és nem a kezeddel dögönyözöd. Rá is szólhatsz, ha beléd kap, de a macskáknak ez a természetes viselkedése.

Az a jelenség, amikor a cica ész nélkül rohangál a házban, teljesen normális, szinte mindegyik csinálja. Ragadozó állatok, a természetben naponta kell üldözniük a prédájukat, ami pont ilyen pár perces intenzív mozgással jár. Mivel lakásban nem vadásznak, ezért ezzel kell levezetniük az energiatöbbletet. Ne akard leszoktatni róla, mert ez segít neki a keringése normalizálásában.

Nem mindegyik macska "ölcica", sokan vágynak a magányra, a természetben is egyedül élnek. Ha nem akarja hogy megsimogasd, akkor ne piszkáld addig. Amint készen áll a szocializálódásra, keresni foglya a társaságod.

Az is lehet, hogy valami miatt nem alakult ki köztetek elég szoros kapcsolat. Ahogyan a kutyáknál, náluk is szükség van a tanításra, így alakul ki a hierarchia és a kötődés.

2016. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyedüli cica? Fiatal cica? Ivartalanitott? Szerintem unatkozik. Sokat kéne vele játszani,
2016. jún. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Játszik. Illetve ha ivaros kandúr, akkor azért durvul ennyire. Ivartalanítás segíthet.
2016. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen játszani kell vele. Néha a miénk is ilyen durva de én nem bánom csak utána ő van megsértődve mert nem tud győzni. De persze azért finoman is játszom vele csak ha durváskodik akkor én is és veszi a lapot hogy nem jó. Mióta ezt csináltam vele párszor egyre ritkább a durva játék módja. Ha ideges meg jobb ha nem piszkálod. Nekünk is van hogy jön bújni hogy simi kell aztán meg morog és jár a farka ilyenkor már tudom hogy zavarom hagyjam békén.
2016. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!