Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha ugrál, fut, játszik a...

Ha ugrál, fut, játszik a cica, attól még lehet beteg?

Figyelt kérdés
Egész nap nagyon aktív, de ha rajtam fekszik, akkor melegnek érzem és a nózij is száraz. utána olvastam és aggódok. Lehet, hogy macskanáthás??
2016. jún. 14. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, mert nekem is van olyan stramm cicám, hogy ha fájdalmai vannak akkor is vidámnak tűnik. Egyik kutyám ugyanez...frissen műtve elkezdett folyni belőle a vér ő meg szaladgált. Alig bírtam befogni, aztán vissza az orvoshoz, hogy újraműtsék...
2016. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor a száraz orr nagyon nagy probléma?
2016. jún. 14. 18:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor száraz az orra? Alvás után teljesen normális.
2016. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most figyelni fogom majd, hogy mikor száraz az orra. De nagyon durván aggódok érte.

Olyan volt ma, mintha tüszsentett volna. Lehet, hogy csak a portól, de sok tüszi volt egymás után. És a szeme is fura.


Mennyit kéne innia?

2016. jún. 14. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem figyeld meg egy ideig, ha tartósan száraz az orra, időnként tüsszög, nagyon csillog a szeme, esetleg a szeme körbe pirosas vagy váladékozik, el kell vinni orvoshoz és kap rá antibiotikumot. A tünetek hasonlóak a mi náthánkhoz, influenzás tüneteinkhez.
2016. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy beteg akkor inkább vidd el dokihoz, az a biztos! :)
2016. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A szemével nincs baj, csak ha nyitja akkor az alsó szemhéját láttam 1x vagy 2x. Illetve olyan mintha csipás lett volna a szeme, de lehulott a nagy része, szóvl nem tudom hogy az volt-e vagy csak sima kosz.


Enni rengeteget eszik, wc-zik is, de tegnap elcsapta a hasát, nnyit evett, folyós volt a széklete, ma már normális.

2016. jún. 14. 19:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom elvinni dokihoz, de csak 1 hete van még nálam, talált cica és a doki sajnos nagyon drága, szóvl akkor minimum 3-4 napot kell még várnom, mert úgy tudom diákmunkával megkeresni a doki árát. Remélem addig nem lesz baja :((
2016. jún. 14. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed beteg hívd fel az állatorvost és mondd el neki amit látsz a macskán, elmondja mit tegyél. Ha el kell vinni hozzá de nincs pénzed akkor mondd el, valószínűleg semmi baj azzal sem ha később fizeted ki. Én is mindig ezt tettem szinte...
2016. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A macskanátha tünetei: tüsszögés, orrfolyás, gennyes orrváladék, csipás, gennyes szem.

A cica testhőmérséklete alapból melegebb, mint az emberé.

A cica orra nem kell, hogy nedves legyen.


Ha a fenti tünetei nincsenek, és jó az étvágya, nem sovány, és aktív, vidám, akkor nem valószínű, hogy komolyabb baja van.

Ettől függetlenül el kell vinni állatorvoshoz, ha talált cica. Szüksége lesz féregtelenítésre, bolhairtó szerre (ezek nem túl drágák), majd oltásokra, hogy ne legyen beteg később sem.

2016. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!