Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kiscicát. Hogyan...

Találtam egy kiscicát. Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre őt, és még két testvérét. Valamelyik szomszédé lehet az anya, vagy kóbor, nem tudom. Ma mikor reggel meglátogattam őket, kettő eltűnt (közülük az egyik valószínűleg már halott volt), egy pedig itt maradt. Vártam, hogy visszatér érte is, de még most sem tette meg, a kicsi pedig egyfolytában sír. Kimentem hozzá, és rengeteg döglegyet láttam körülötte és rajta is. Próbálta lerázni magáról őket, de konkrétan az egész kis testét belepték. A hátsó lábán találtam egy kis sebet, gondolom amiatt. Valami sürgős segítség kéne, mert szegény nagyon szenved. Mivel ölhetném meg a döglégy lárváit? Vagy mit tegyek? Az állatorvossal az a probléma, hogy valószínűleg nem tudná időben kezelni. Van valami, amivel segíthetnék én rajta?

2016. jún. 15. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Gazdájának kell passzolni!
2016. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Passzolnám én, de fogalmam sincs, kié lehet. Amúgy sem hiszem, hogy egy sérült kiscicáért bárki is jelentkezne. Főleg, hogy lehet, meg sem éli a holnapot...
2016. jún. 15. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tényleg orvoshoz kéne vinni, antibiotikum kéne neki. De ha nem megy, akkor megpróbálkozhatsz a következőkkel: megfürdeted, vagy ha nem hagyja magát - bár kiscicával bánni talán nem annyira nehéz - legalább egy ronggyal mosdatgatod (de jó alaposan). Ahol sebes, vágd le a bundáját, ott is alaposan mosd meg. Ha van otthon betadine kenőcs, akkor óvatosan, vékonyan kend be a sebet (ne csak körülötte!) Mondjuk az lenne a legjobb, ha gyógyszertárban tudnál venni folyékony betadine-t. Egy ezres körül van, de nagyon sokáig kitart.
2016. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Van itthon betadine, ráadásul folyékony, úgyhogy ez most kapóra jön. Igyekszem mindent megtenni érte. Még az elhelyezésével gondban vagyok, ugyanis a hely, ahol a mamája hagyta érthető okokból nem túl steril, de túl messzire sem szeretném vinni, mert hátha csak visszajön érte... (Bár nem hiszem, hogy miután megpiszkálom a kicsit, hozzányúl.) A legyek miatt is aggódom. Egy kibélelt dobozba belerakhatom?
2016. jún. 15. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bele, nem hiszem, hogy azzal gondja lenne az anyjának, ha visszajön.
2016. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem ,hogy visszajön az anyamacska, lehet direkt hagyta ott a kicsit a sebesülés miatt. (a beteg, gyenge cicákat gyakran nem gondozzák)) Bár nem tudom mennyi idős cica, kell -e még szoptatni. Ha igen nehezebb a dolgod hisz sürgősen szoptatós macska vagy tápszer kell neki, különben nagyon gyorsan elpusztul:(

Egyébként nagyon aranyos tőled ,hogy próbálod megmenteni!

2016. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!