Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban két cicát tartani?

Lakásban két cicát tartani?

Figyelt kérdés

Van egy fajtatiszta perzsa (ivartalanított) kislány cicám, lakásban, 6. emelet, nincs udvar. Egész jól megvan, boldog, dorombolós, játszik sokat. Szóval, helyileg úgy tűnik, nincs igénye többre.


De sok helyen olvasgattam, hogy azért a lakásban tartott cicának jól jön a társaság. Eddig is folyton azon paráztam, hogy nem magányos-e egyedül itthon egész nap, nem unatkozik-e, elvégre én is dolgozom (meg egyetemre járok mellette), vannak olyan napok, amikor 12-14 órákat teljesen egyedül van, ha csak aludni jövök haza. De mióta olvasgattam (akár itt is, de mindenféle egyéb fórumokon is), hogy szeretik egymás társaságát, meg jót tesz nekik, azóta az aggodalmam egyre csak nőtt. Vajon tényleg jól érzi itt magát?


Viszont azért nem is szeretnék menhely-jellegű körülményeket létrehozni, ahol 10 nm-en van 40 macska. Mekkora az a lakásminimum (méretben), ami elég két cicának? A második is fajtatiszta perzsa lenne (sajnos korábbi tapasztalatok alapján a menhelyről örökbe fogadott házicica nem érzi jól magát nálam, így ez nem opció).


Vagy inkább vegyek még ötszáz játékot a már meglévő cicának, hátha éri elég inger egy kis pajtás nélkül is?


2016. jún. 15. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kicsi korától a lakást szokja meg, akkor a menhelyi, "kommersz" házicica is tutira jól elvan ott. De egyébként szerintem, ahol 1 elfér, ott többnyire elfér 2 is. :) Párom anyukájának 2 van 50 nm-es lakásban, de a nagyszobába nem mehetnek be, így kb 30 nm az övék.
2016. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én nem igazán támogatom a macskák lakásban tartását.mármint ahol csak bentiek. de a fajtatiszta cicák esetében más a helyzet. azokat amúgy sem merném kiengedni.

tényleg jó lenne mellé a társaság. általában a cicák jól megvannak együtt. a mieink pl régebben állandóan mosdatták egymást,összebújva aludtak,játszottak stb.. csak utána lettek összetűzések . de ott a kandúr nem volt ivartalanítva akkor,úgyhogy azért.

gondolom a másikat is ivartalanítanád. úgyhogy szerintem nem kell félni. jobb lesz nekik ketten.

2016. jún. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!