Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne leszoktatni róla?

Hogy lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 8 hetes kismacskám. Ügyesen használja az almot viszont van egy olyan nagyon rossz szokása,hogy utána belehempereg. Általában sikerül kiszednem a csomagot még mikor használja de van hogy nem veszem észre és hát előfordul,hogy "vonalkódos lesz tőle a ruhája".

Van valami ötlet,hogy mivel lehetne leszoktatni erről? Nincs annyira oda a fürdetésért :) Nem akarok túl drasztikus módszert mert meglepően ügyes macska és tényleg elejétől fogva ügyesen használja a macskawc-t. Leszámítva ezt a furcsa szokást. :)


2016. jún. 16. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz én inkább kutyás vagyok, de az tűnik logikusnak, hogy megpróbálod megakadályozni. Én biztos azt csinálnám, hogy figyelem és amikor befejezte akkor drasztikusan kiterelem onnann (finomabban-durvábban megbillentem) még mielőtt belehempereghetne. De ha a finomabb módszerek híve vagy megpróbálhatod a végén kihívni pl. jutalomfalatkával.
2016. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A macskák alapvetően tiszta állatok. Szerintem ha megnő lefog róla szokni magától. Az én cicám nem ilyet csinált, hanem amikor hoztuk még elég félénk volt és miután végzett az alomban egyszerüen belefeküdt és meg sem mert mozdulni. De pár napon belül leszokott róla.
2016. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
szerencsére azóta leszokott róla :) kb 1 hét után már rendesen használta.
2016. okt. 15. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!