Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhoznátok ezt a cicát?

Elhoznátok ezt a cicát?

Figyelt kérdés
8 hetes, 12 hetes kora után hoznánk el. Fél perzsa. A mostani gazdájának sok macskája van, a ház pisiszagú, néhány lompos perzsa mászkál. A kölyök szőre kicsit csapzott. Feneke, orra, szeme tiszta, fülében valami fekete van. Kicsit sovány. Enni fressknapf cicakaját és főtt csirkét kap. Oltva még nem volt. Mikor ölbe vettem, piros és viszketős lett a karom, itthon lemosva elmúlt. Szobacica lenne, két kisgyerek mellé. És sajnos kifizettem érte 5000 ftot. Ha átvételkor egyből orvoshoz viszem oltani, fület kezelni, ill kozmetikus megfürdeti, lehet még belőle egy ápolt benti macska? Vagy próbáljam visszakérni a pénzt és keressek tovább?
2016. jún. 16. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak kezelni kell, gondolom atkás a füle.

Mondjuk cicákat ingyen is lehet szerezni, miért fizetsz érte?

2016. jún. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Direkt félperzsát kerestem, és sajnos ilyen hülye voltam. A gyerekek elkaphatnak tőle valamit? Bolhát nem láttam rajta. Nem baj, hogy nem túl jó minőségű ételt kap? Ha hazahoznánk, átállítanánk vmi jobbra.
2016. jún. 16. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tűnik úgy (jó, hát így távolról mit tudok én), hogy komoly baja lenne, bizonyára teljesen OK a terved.

A bolháktól félj a legkevésbé, azokkal könnyű elbánni. Nekünk kinti macskáink voltak évtizedekig, láttam már pár bolhát. A fürdést nem szeretik. Soha nem jött belém bolha a macskákból, de egyszer volt a kertben egy bolhafészek, amibe beleléptem. Az esti fürdéskor megszűnt a probléma, egyszerűen nem marad bent egy tisztálkodó emberben s a macskákból is könnyen kiirtható. Nálatok eleve a macska a forrás, a legelején bolhátlanítás meg amit kell és szinte tuti, hogy rendben lesz.

2016. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A természete is nagyon sokat számít. Ha az neked megfelelő, a többi nem olyan dolog, hogy ne lehetne könnyen változtatni rajta.
2016. jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene támogatni az efféle szaporítókat, de ha már így alakult, tetszik a macska vagy beleszerettél, akkor már nem hagynám ott. A pénzedet nem tartom valószínűnek, hogy visszaadnák így se úgy se. Lehet belőle ápolt benti cica, az már csak rajtad fog múlni.
2016. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha visszaadják a pénzedet, ne hozd el, és legközelebb ne fizess a "semmiért" (hiszen se oltása, semmi), mikor minden tele van kidobott cicával. Hidd el, egy "sima" házicica is tökéletes társ lesz, szeretni fogjátok :)


Ha mégis elhozod, akkor első utad az orvoshoz vezessen. Bolhairtás, féreghajtás, majd oltások.

A nagyobb baj, hogy ilyen helyeken nem szokták szűretni a macskákat például a macska-AIDS-re sem, nincs kizárva, hogy a kicsi fertőzött. Ez a betegség emberre nem veszélyes ugyan, de a macskákra nézve halálos, gyógyíthatatlan. Vérteszttel kimutatható.

Egyébként ha orvoshoz viszed, kikezeled a bajaiból (fülatka, bolha, féreg), és megfürdeted, utána természetesen ápolt benti cica lesz :)

2016. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet belőle ápolt benti cica. Amúgy a kajára is válaszolva az a lényeg hogy ne whiskas.frieskies és hasonló olcsó katyvaszokat vegyél neki és lehetőleg minél kevesebb gabonatartalommal vagy az a legjobb ha egyáltalán nincs is benne.
2016. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!