Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám lehet újra vemhes?

A macskám lehet újra vemhes?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a macskám kölykei mind elpusztultak, orvos szerint mert állapotos ideje alatt hányattatottak voltak a körülményei - nem evett, nem ivott és tele volt sebekkel. Május elején találtam rá az utcán és haza vittem, rá pár napra meg is ellett. De most, mintha az átlagnál is nehezebb lenne, a hasa is kicsit nagyobb mint kellene. Nem etetem túl. Nem tudtam, hogy ilyen hamar újra vemhes lehet a cica. Lehetséges, hogy megint kölykedzeni 'akar'? Vagy csak haluzok? Ha azt mondjátok lehetséges, hogy vemhes, akkor hétfőn azonnal doktornéni és megbeszéljük az elvetetés az ivartalanítás részleteit. Azt hittem, hogy az utóbbi várhat télig - nincs sok pénzem. De ha vemhes, akkor beruházok rá. Nem teszem ki ennek a cicát, és nem is akarok szaporítani.

Köszönöm!



2016. jún. 18. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem is vemhes, télig tuti az lesz megint, kivéve ha lakásban tartod.
2016. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tutinak nem tuti, nekem még sosem volt macskám, amelyik az évnek egy későbbi szakában ellett volna, pedig mind kinti volt. De komoly esély van rá.


Kérdező, ezt így nem tudjuk megmondani, egy kicsit nehezebb állapot összejöhet attól, hogy egyszer többet evett, de egy idő után értő szemmel látszik, hogy vemhesség. Az orvos majd megmondja, az a tuti.

Kinti macska vagy van ivaros kandúrod? Mert máshogy, ugye, nem lehet vemhes...

De sok idő eltelt már, nyár is van, semmi különös nem lenne abban, ha újra vemhes lenne a macska.

2016. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé esélyes, hogy vemhes. De mindenképp vidd el dokihoz, ő tud biztosat mondani.
2016. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet újra vemhes. Ha a kölykök elpusztultak, újra betüzel.

Vidd orvoshoz minél előbb.

2016. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után akár már 2 héttel is újra tüzelhet a macska, simán előfordulhat, hogy vemhes. A mellbimbóit nézd, ha megduzzadtak és rózsaszínűek, akkor egyértelmű a dolog. Mindenképp vidd el orvoshoz, ő tud biztosat mondani.

Ha mégse lenne vemhes és az ivartalanítás pillanatnyilag nagyon megterhelő lenne anyagilag, van gyógyszeres megoldás is, amivel kihúzhatja télig.

2016. jún. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából, kinti/benti macska. Nyitva hagyom neki mindig az egyik ablakot. Vannak erre felé kan macskák, nekem is van egy. De ő - nincs ivartalanítva - nem csinálhatott gyereket. Kicsit egyszerű jószág, nagyon bújós, de szegény nagyon egyszerű. Nekem kell fürdetnem, mert ha nem mossa a másik, akkor tiszta kosz. Miután eszik, meg kell törölnöm a száját, mert ha kimegy az udvarra összekoszolja. Gyakran eszi a homokot is, régen az alommal is megpróbálkozott. Még sosem volt kanos, és a doki szerint nem is lesz :D nagyon sok figyelmet igényel.

Eltértem a tárgytól, elnézést. A mellbimbói az előző vemhessége óta nem vesztettek a színükből. De a hasa mintha nagyobb lenne napról napra, ahogy a súlya is. Múlt héten felfigyeltem arra, hogy kicsit nehezebb, mint volt, de most már nagyon szembetűnő.

De, majd az állatorvos megmondja a tutit :D

Ivartalanítást ha nem vemhes szívesebben halasztanám télre. Majd rákérdezek a fogamzásgátló készítményekre.

2016. jún. 19. 01:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kinti-benti, akkor nincs több kérdés... az meg, hogy van egy ivaros kandúrod, legyen bármilyen "egyszerű", csak tesz rá.
2016. jún. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!