Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 éves macskám az alom mellé...

7 éves macskám az alom mellé piszkít. Hogyan szoktathatnám szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Vettünk 1 kandurt amihez (allergia miatt) van 2 lány is. A kandur ok! az 1ik lány ok! a gond a másikkal van! nem hajlandó az alomba piszkolni! Mellé az oké de bele nem! Az alom tisztítva kb napi 2 alkalommal (4 cica), már uncsi a takaritás!!!! Eléggé elvoltak hanyagolva a macsok. Jó lenne vmi tanács mert ez így nem jó! Elöre is köszi!
2007. jan. 6. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy év körüli lány cicám van, hónapok óta műveli, hogy egyszer az alomba kakil, egyszer mellé, jól eldugott helyekre. Pedig amikor kaptam (2 hónaposan) szobatiszta volt. Próbálkoztam már nagyobb alomtállal,cicariasztó spray-vel, hipoval (hátha elriasztja a szaga), alufóliával (mert állítólag nem szeretnek rálépni). hiába. Most kipróbáltam a szilikagél alapú almot.Mivel ez nap tapad össze, nem gond a macseknak a felkapargatása. Bár igen drága, de nagyon ritkán kell csak takarítani, és nincs szaga. Egy hete használja a cica, azóta még nem volt mellépiszkítás.

Talán neked is érdemes kipróbálni.

2007. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
88%
Lehet, hogy szégyenlős a cicád, vagy nem tetszik neki az a hely, ahol az alom van. Próbáltad már más helyre átrakni az almot, pl.: annyival arrébb, hogy ahová mellé piszkított, az az alom alatt legyen. Ha próbáltad, és nem sikerült, esetleg kérdezd meg az állatorvost, hátha tud megoldást a próblémádra.
2008. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!