Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kandúr összefér majd?

Két kandúr összefér majd?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kandúrom, aki most lesz ivartalanítva. Kapok nem sokára egy két hónapos kis kandúrkát. Szerintetek meglesznek majd egymással vagy elmenekül az egyik hosszú távon?

2016. jún. 23. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Ha a kicsi is ivartalanítva lesz majd, akkor valószínűleg nem lesz gond.
2016. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mindenképp ivartalanítani kell mindkettőt. akkor meglesznek.

nekem kisebb koromban volt két ivaros kandúrom . sokat verekedtek és űzték egymást. akkor még nem volt saját keresetem,hogy ivartalanítsam őket:(

úgyhogy mindenképp ivartalanítsd és akkor meglesznek. bár szerintem előbb ivartalanítsd a 1,5 évest és utána hozd a kisebbet. és ha lehet akkor őt is majd. a 1,5 éves már ivarérett, elképzelhető,hogy bántani fogja a kiscicát.

2016. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás után kell egy hónap, hogy a nagy cicából kiürüljön a tesztoszteron és nyugodtabbá váljon. De még utána is úgy érezheti, hogy betolakodnak a területére, szóval az összeszoktatás rázós lehet! Én lány cicát hoztam az ivartalanított kandúr mellé, de így is időbe telt, mire megszokták egymást.

Aranyszabály: ha megjön az új cica, a régivel kell többet foglalkozni. Hogy ne érezze úgy, hogy mellőzik, ne legyen féltékeny. Akkor elfogadja majd a kicsit.

2016. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 ivartalanított macska mellé (anyja és fia) jött egy harmadik kandúr. Először mindkét régi macska rosszban volt az új jövevény kandúrral de én próbának vettem egy ilyen feliway -es párologtatót. Gusztustalanul drága, kb 1-1,5 hónapig bírja viszont első naptól kezdve látszott a régi kandúron, hogy már nem zavarja az új jövevény. Sajnos a lány cica azóta is oda-vissza pofozkodik az új cicával. Pár napja lett ivartalanítva az új kandúrcica. Remélem segít. Viszont ez a párologtató cucc szemlátomást működött. Ha minden kötél szakad próbáld ki. Hátha működik nálad is.
2016. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!