Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes cicával szabad...

Hány hetes cicával szabad együtt aludni?

Figyelt kérdés

Először vagyok kölyök cica tulajdonosa, az előző macsekom már felnőtt volt, amikor hozzám került, és mindig mellettem aludt.

A kiscicám 8 hetes (tudom, hogy még az anyja mellett lenne a helye, de a testvéreivel együtt 6 hetesen kidobták), és szegényem minden éjjel felmászik mellém az ágyra. Onnantól kezdve egy szemhunyásnyit sem merek aludni, attól rettegek, hogy ráfekszem szegényre. Ha leteszem, pár perc múlva újra felmászik.

A kortársainál kisebb és törékenyebb, szerintem azért, mert nem szopizhatott 8 hetes koráig, ezért is féltem ennyire.



2016. jún. 27. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Csinálj a párnád mellé egy kosárból vagy dobozból egy bélelt fészket. amiben alhat. Valószínűleg meg fogja szeretni. Délutáni pihenőkor rakd először bele, ne rögtön éjszaka.
2016. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én nulla napos cicákkal is aludtam, mert az anyacica a lábam mellé fialt egy éjszaka :) igaz, rögtön felébredtem a nyálkás mozgolódásra :)
2016. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Hozzám tegnap került a 8 hetes kiscicám, este rögtön felugrott hozzám az ágyra. Én attól féltem, hogy lerúgnám (hajlamos vagyok álmomban forgolódni, mozgolódni) vagy ilyesmi, így leraraktam mielőtt elaludtam volna. Ennek ellenére reggel úgy ébredtem, hogy ott fekszik mellettem. :) A cica nem buta, ha ráfekszel, akaratlanul is "bántod", olyan koncertet fog levágni, hogy még a szomszéd szobában is felébrednek majd. :) Megértem a félelmed, de ez ellen csak úgy lehetne tenni, ha kiraknád a hálóból estére. :/
2016. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

mi kb 3 hónapos cicával aludtunk először együtt. sosem feküdtünk rá,pedig forgolódós típusúak vagyunk. általában a hasunkra fekszik a cica,van hogy fordulás közben lelökjük,de nem tágít,ott marad ugyanúgy velünk. egyszer láttam,hogy a párom majdnem ráfeküdt,akkor arrébb mászott.

nyilván ilyen kiscicánál én is nagyon félnék, hogy véletlenül ráfekszek. próbáld körbepárnázni magad,hogy ne tudjon aládbújni véletlenül sem. akkor kénytelen lesz a párnákon kívül aludni,vagy rajtad. ami nem annyira veszélyes. de ha mégis félsz akkor zárd ki őket másik szobába este. ha jól értem többen vannak. ha van megfelelő fekhely ellesznek úgy is éjszaka. nálunk pl a zárt dobozok a menők

2016. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 5 macskával alszom....ugyan már mind nagyok, de nekem is voltak problémáim. Van 2 sziámim aki fajtahűen rohadt ragaszkodóak....nos kb minden 2. éjszaka arra keltem, hogy fulldoklom, mert a macskám a számban fekszik....teljesen neki volt simulva az arcomnak. Kitaláltam, hogy felteszem az ágyba a fejem mellé a sarokba a régi fekhelyüket, ez egy puha cicapárna, azóta ott szundiznak, mondhatnis meg sem kellett nekik mutatni. Sztem ez egy kitűnő megoldás. Higiénikusabb wis, és biztonságosabb is a picinek, de még is ott van veled. :)
2016. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!