Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne nevelni a macskát?

Hogyan lehetne nevelni a macskát?

Figyelt kérdés

Pár hetes cicám van. Tudom, hogy úgyis azt csinál, amit akar, már észrevettem. :) De valahogy értésére lehet adni, hogy valamit nem szabadna csináljon? Azt, hogy ne menjen fel a kanapéra, gondolom erről nem lehet leszoktatni, nem is baj, megoldottam egy mosható ágytakaróval. De pl. azt, hogy folyton szökik, amikor hazamegyek, mint a nyíl, kihúz a lábam mögött a lépcsőház folyosójára. Reggel, amikor elmegyek, nem érdekli, ha csukom az ajtót, de amikor hazajövök, és csuknám be magam mögött, 10--ből 10--szer szökik. Miért? Ugyanezt csinálja a szoba többi ajtajával is. Bemehet mindenhová, de 2 szoba ajtaját néha becsukom nappalra, és ha bemegyek valamiért, pl. ruhát lerakni vagy valami, akkor is amikor csukom vissza, akkor szökik be.

Vagy pl. amikor az ölemben van, mászna fel a mellkasomon a fejemhez. Egyrészt végigkarmolja a mellkasomat (mivel pántos ruha van rajtam ilyenkor nyáron), másrészt meg a fejemre nem másszon már föl. Erről hogy szoktathatom le? A kanapés esetben kipróbáltam azt, hogy felmászott az ágyra (persze végigkörmölte), és én meg mindig vissza letettem, szépen nyugodtan, de nem hatotta meg, mert kb. 20-szor visszamászik.

Illetve játék közben elég erősen harap, leginkább a lábujjamat, lábszáramat, sarkamat "támadja". Tudom, hogy így akar szólni, hogy játsszunk, de elég erősen tud harapni.

Sajnos nincs neki anyuka minta, mert 2 hetes kora óta nincs anyukája, aki ilyenkor "nevelte" volna.


2016. jún. 28. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

na valamit nem jól csinál,akkor szólj rá erőteljesen. ha durva dolog pl erős harapás akkor meg fújd le. ezek használnak, idővel tudni fogja,hogy mit nem szabad.

ha meg jól csinál valamit akkor jutalmazd akár kajával akár simivel,kedves szavakkal(nyilván a hangsúly a lényeg)

alapvetően nem nevelhetők,de meg lehet értetni velük,hogy mit szabad és mit nem.

2016. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a macska nem nagyon nevelhető állat. De valamennyire, egy szintig lehet csinalni valamit. Valószínüleg nem tanulja meg, hanem amikor pl erősen harap lefújod és abba hagyja.

Ha felmászik az asztalra lesisseged erőteljesen és lemegy. Az a fontos, mivel hogy nem kutya akit be lehet tanítani hogy el se kezdjen a fejedre mászni, ezert mielőtt látod hogy megtenné gyorsan cselekedj. Sajnos a macskák öntörvényűek :)

2016. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A macska egy baromira értelmes és nevelhető állat. Mindössze sok türelem kell hozzá, és úgy kell csinálni, hogy a cica rájöjjön, van neki jobb megoldás. Az állatok kéz és hangokból értenek, nem értik a konkrét szavak így az egyhangzásúakat összekeverik. A cicáknál a jutalmazásos módszer vállt be nállam és kb 13 macskát neveltem fel. Mind azt csinálta amit akartam. A bútorok megóvása a kaparástól nagyon egyszerű. Vegyél 2oldalú ragasztót. Ez átlátszó, nem tesz kárt az anyagban nem is nagyon észrevehtő, de a cica nagyon nem fogja szeretni, hogy ragad. Ezzel egyidejűleg helyezz el egy kaparót is a bútor mellett, így azt fogja választani. Ezen felül ha azt akarod, hogy ne a bútorokon aludjon, biztosíts neki fekhelyet. Egyik legjobb megoldás a cicabútor, ha erre nincs anyagi, egy kartondoboz, a belsejében vmilyen anyaggal. Ha felmászik rajtad, egyszerűen csalogasd le az öledbe vmilyen játékkal. Ha ott marad jutifalattal, ami lehet egy szem száraztáp is, jutalmazd. Ha a kaparót használja, helyén fekszik szintén. Mutass meg neki mindent, és légy türelmes. Az agresszívabb játékrólvalszeg le fog szokni, de ha nagyot harap, szípd, vagy harapd meg a cica fülét, persze ne túl erősen, de azért érezze, hogy neki sem esik jól ha vad vagy. Ne üsd meg, az általában sikerteoen, és csak egyébb rossz dolgokat szülhet. De mindenekelőtt légy türelmes. Elmondásod szerint még nagyon kicsi. A cica leghatékonyabban 3-6 hónapos között nevelhető alapokra, és 6-12hónaposig egyébb rossz szokások lemondására. Nekem jelnleg 5 cicusom van, és amelett h mind egy angyal, mindenki tud trükköket is. A sziámim visszahozza a labdát és halgat az ül parancsa, a tesója ki tudja nyitni az ajtót, és be is tudja zárni, a perzsacicám gurul kézjelre a házicicám 2 lábra áll ha föléteszem a kezem, a másik aki meg main coon keverék nyakmacska, sálként viselkedik. A 2 sziámi és a main keverék sétál pórázon....de én napi 5-6órát tanítom őket, és hónapokba telik, mire megtanulják, és csak személyiséghez illő trükköt lehet megtanítani, amit amúgy is csinálnának....a perzsa pl folyton ide oda gördült és jó perzsához híven imádott lustizni... a sziámi rájött hogyan nyílik az ajtó, megtanítottam neki becsukni is stb. Minden türelem és szeretet kérdése :)
2016. jún. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3/3-as: Wow, ez igen, nem semmi, amennyit foglalkozol velük. :) Nekem sajnos napi 5-6 órám nincs, mert dolgozom, de reggel is van egy kicsi, este meg 2-3 óra, úgyhogy azért próbálkozom.

Van neki emeletes cicabútora, aminek az oszlopai kaparófák, ebből eddig az első emeletet használja még csak, a másodikat még nem, de gondolom majd fogja, ahogy nő.

2016. jún. 29. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A ciccek ragaszkodnak a megszokott a dolgokhoz, ugyan olyan napi routinjuk van mint nekünk. A tiéd még baba, kb mint egy 4 éves embergyerek, azt sem tudod megregulázni :) nekünk a legfiatalabb is 3 éves már, a sziámik 8ak, ők voltak az elsők, és az egyetlenek, akiket mi akartunk:) a többi mind mentett görcs. Pl 4 cica hozzám kötődik, ők amint felkelek, tudják h kaja után játék, ez csak egyet nem érdekel, a maint, aki párombe szerelmes....egészen addig alszik, amíg haza nem jön. Viszont 5től már igencsak sasol, és amint meghalja a kocsi hangját, elkezd olyan hangol nyávogni mint egy tüzelő macska, (pedig ivartalan kan :D) és rohan az ajtóba, hogy ugorjon föl páromra. Ő volt a 4. Cicánk, menhelyről hívtak fel, hogy pár hónapja behoztak egy maint, de senki sem akarja elvinni mert kölyökként már 5 kilót nyomott, így hamarosan elaltatják, és tudták hogy nekem régen mainjeim voltak, hogy nem kell e. Én rögtön mondtam, hogy de, viszont párommal szépcsetepaté volt, hogy nem kell 4. macska. Csak elmentünk megnézni, és amikor meglátta a gyönyörű ezüst csíkos "kis"tigrist a tenyérnyi pamacsokkal a fülén, aztmondta h jön, azóta elválaszthatatlanok....aminek örülök, mert a 2 sziámimmal van már 2 árnyékom, aki követ mindenhova...órákig tudnék róluk mesélni ^^

Egyébkénta 2-3 óra is elég, ettől nem kell hogy megijedj, meg fogja a görcs tanulni, mit szabad, mit nem. De ha gondolod, szívesen segítek még, hogy alap rossz cicaszokásokról, hogyan lehet leszoktatni. Az a titka, hogy mindig a cica szemével kell nézni, és komprpmisszumot kell kötni, hogy neki ugyan olyan jó legyen, de mindenről le lehet szoktatni :)

2016. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!