Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzel a cicánk. Valami tanács?

Tüzel a cicánk. Valami tanács?

Figyelt kérdés

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy tüzel a cicánk, pedig ivartalanítva van. Szobacicáról van szó, így aki találkozott már a jelenséggel el tudja képzelni a helyzetet. Kérdeztem az állatorvost, azt mondta ilyen nincs. - Pedig van!

Tehát kérdésem az lenne, hogy volt már valaki hasonló helyzetben? Abba maradnak egy idő után a tüzelések? Lehet vele valamit csinálni ami segít nála? Szegény néha már úgy sír, hogy azt hiszem fáj neki.



2016. jún. 29. 20:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
dehát ha nincs akkor miért van ?
2016. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elvileg 2 hónap után ki kell kiürülnie minden ilyen "cuccnak" a szervezetéből
2016. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanított cica nem tüzelhet.

Azt tudod elképzelni, hogy nem vették ki a méhét, petefészkét, csak elkötötték, ami elég baj.

Ezt meg lehet nézni ultrahanggal, és ha valóban ez történt, akkor normálisan meg kell műteni, kivenni a fentieket.

A másik lehetőség, hogy valami más baja van.

Megoldás: állatorvosi kivizsgálás, ultrahang, szükség esetén újabb műtét.

2016. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tudod helyett tudom, elírtam
2016. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor beszéltem a dokival azért mondta, hogy 'ilyen nincs', mert nem csak elkötötte, hanem kivette az egész petefészkét. Ez március elején volt.
2016. jún. 29. 21:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Illetve azt mondta, hogy abban az esetben műti meg újra, ha a cica vemhes lesz valami csoda folytán. Ami valóban mindenképpen csoda lenne, tekintve, hogy szobacica.
2016. jún. 29. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg másik dokival.
2016. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy nézesd meg egy új dokival. Olyan esetem volt már mentett cicussal, hogy tüzelési időben lett műtve, ő ugyan még nem tüzelt akkor, de a műtétre 2 héttel elkezdett siratni, de pár nap alatt elmúlt. Ennyi idő alatt már vagy ki van ürülve a hormon a szervezetéből. Ami még elképzelhető, hogy csak unatkozik. Nem tudom mennyi idős, mióta csinálja, és mennyit tudtok vele foglalkozni, társa gondolom nincs. Én sziámis vagyok. Imádom őket és mind iszonyatosan beszédes. Ha le kell ülnem egy e-mailt, vagy pl most is amíg ezt írom, ülnek előttem, és nyafiznak, hogy miért maradt abba a játék. Ha elalszik és közben én eltünök mellőle, mikor felébred olyan hangon vérnyákol, mint amikor tüzelnek/kanosak amíg meg nem szólalok, hogy hol vagyok, akkor szaladnak utánam. Ha netán nem pancsolok, és így nem tudják figyelemmel kísérni, hogy mi van velem, hanem belépek a tuskabinba és magamrazárom, úgy sikítoznak, mintha haldokolna vki. Nekem ez nem zavaró, sőtt imádom hogy ilyen hangos a ház, sosem unatkozunk. :) vizsgáltasd ki, és ha nem töltesz vele elég időt, próbálj picit többet szánni rá, vagy fontold meg a társat neki.
2016. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekünk félperzsánk van. Igazából rengeteget van vele foglalkozva, de ez a nyávogása csak akkor jön elő ha tüzel. A társon is gondolkozunk már egy ideje. Úgy néz ki akkor meg kell tényleg nézetni egy másik dokival is. Igazából sajnálom mert eddig hozzá vittük az összes állatunkat és sose volt probléma vele, mindig korrekt volt.
2016. jún. 29. 21:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem kell orvost váltanotok. De lehet a másik doki, aki számára ismeretlen az állat, tüzetesebben átvizsgálja, és talál vmit, ami fölött a másik elsiklott. De lehet tényleg csak magányos. A cicák nagytöbbsége szereti a társat. Nekem is volt már olyan baj az egyik cicusommal, amire 3an nemtudtak mit mondani. Elvittem a cicám azzal a panasszal h sokat iszik egy ideje. Többet mint szokott, vagy mint fajtársai. Mivel fiatal volt még és egészséges, jó testalkatú, csillogó bundájú minenki azt mondta, hogy azért mert nyár van....nem akartam kioktatni az orvosokat, de nem vagyok hülye, és jól ismerem az állataimat. Aztán a 4. Akiröl hallottam h jó, ő megvizsgálta, és kiderült,hogy a fiatal és nem túlsúlyos cicám cukorbeteg. Már 8 éves, boldogan él így is, megszokta, hogy naponta szurit kap. :) bár mi maradtunk is ennél a dokinál aztán mert nagyon szimpatikus. Még nem is láttam őt akkor, de már amikor beléptem a váróba és egy hatalmas táblán azt hirdette h csak gyógyíthatatlan betegségben szenvedő végső stádiumú állatot hajlandó elaltatni, azt viszont ingyen, tudtam h megtaláltam az orvost akire rábízhatom a cicám
2016. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!