Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha perzsa cicanak kicsit...

Ha perzsa cicanak kicsit rövidebre vagjuk a szöret, lehet valami baja töle?

Figyelt kérdés
Muszaj volt kicsit levagnom, imitt amott majdnem kopaszra, mert annak ellenere, hogy rendszeresen fesüljük tele volt a bundaja összeragadt szörcsomokkal a hasan, es oldalt. Valami ragacsosba mehetett, mert csak hazban tartjuk. A lenyeg, hogy fördeteskor sem tudtam szetszedni a csomokat, es zavarta a cicusst, ezert levagtam, de nem zavarja, hogy rövidebb a szöre. Szerintetek lehet baja töle?
2010. ápr. 14. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Semmi baja nem lesz, a bundája pedig szépen ki fog nőni újra.


Amikor először fürdettem a talált(!) perzsa cicánkat, még nem tudtam, hogy hogyan kell megszárítani a bundáját. Vizesen szépen kikefélgettem, utána pedig nekiestem hajszárítóval, miközben az ujjaimmal finoman borzoltam :). Akkora csomók lettek szegény szőrében, hogy a kozmetikus a nullásgéppel tudta csak rendbe hozni. Kb.1 hónap múlva már házicica bundája volt, néhány hónap múlva a régi fényében tündökölt :). Akkor megtanultam rendben tartani a szőrét :).

2010. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Total nullasra le volt nyirva:-) O akkor jo, mert az enyem nem kopasz, csak rövidebb a bundaja. Mondjuk tiszta hülye vagyok, mer most meg azon agyalok, hogy szep lesz e ha kinö, mert itt ott kopasz, a többi helyen rövidebb, hosszabb összevissza a bundaja. Szerinted= Ne csinaljam meg en is teljesen rövidre?
2010. ápr. 14. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszúszőrű perzsa cica gazdija vagyok másfél éve.


Nekünk is összekócolódott a bunda először, az állatorvosnál nullásgép lett belőle :-))


Szegény kis házibohóc lett, mert a farka hosszú zászlósan meg volt hagyva, meg a nagy kerek feje, egyébként meg eltűnt a cica :-))


Ezt télen nem szabad megcsinálni, mert megfázik, hiába van kizárólag lakásban tartva a miénk is.


Nyár volt, szépen visszanőtt neki aztán, de óriási fémfésűvel (én csak sövényvágónak hívom) kell megápolni, mert nem elég a szőr felszínét, a csomó lejjebb keletkezik.


Na azóta újabb csomók keletkeztek, főleg a kis combján, de mivel meg akartuk úszni a dokibácsit (mert csak altatásban lehetett lenyírni, nem hagyta magát), így minden este fésülködés volt, ha akarta az uraság, ha nem. Az összes csomó kijött végül 2 hónap tömény fésülködés után, de az úrfi közben rendesen osztogatta az autogrammokat :-))


Úgyhogy nemcsak ő cirmos mostmár, hanem a gazdi keze is :-))


Szóval ha nem csomós máshol, le ne vágd, egyenletesen vissza fog nőni neki, és nagyon nézzed, hogy ne álljon össze neki újra.

2010. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. A masodik valaszadonak: Az en cicam is urfi:-)) Olyan kedvesen irsz rola, tetszik:-) En is kaptam autogrammot a nyiratkozas közben:-)
2010. ápr. 14. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak ott koppaszd meg, ahol összecsomósodott.

Egy ideig furcsán fest majd, de rendben visszanő.

2010. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!