Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felpuffadt a cicám hasa 1,5-2...

Felpuffadt a cicám hasa 1,5-2 napja. Egyéb tünete nincsen. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

14 hetes kiscica, 3 hete van nálunk és 100%ig benti cica, de mielőtt hozzánk került udvaron élt. Oltva, féregtelenítve egyenlőre nem lett (de tervben van), de nem hiszem, hogy férges lenne hiszen annak 3 hét alatt lettek volna tünetei, valamint a széklete is rendben van... Lakásban meg nem nagyon kaphatta el. És amúgy nagyon játékos, étvágya is van... Fájdalomnak nem mutatja jelét. Most váltottam tápot, eddig egy "márkátlan" terméket adtam neki ami nem is kifejezetten kölyök macskák számára lett kialakítva, most egy prémium kategóriás 1-12 hónapos cicáknak gyártottat kap... Így gondolom nem is ez a baj.

Mit tegyek, hogy elmúljon a puffadás? Meddig várjak az állatorvossal?



2016. júl. 3. 05:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A cica simán lehet férges, előtte is elkaphatta hogy hozzátok került. És attól hogy elvileg prémium az a táp, az is okozhat problémát. Első körben én felhívnám az állatorvost hogy mit javasol.
2016. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag biztos, hogy férges a cica. Ha attól puffad (ami esélyes), az pedig már nagyon súlyos fertőzésre utal, amibe bele is pusztulhat. Rögtön, ahogy elhoztátok, féregteleníteni kellett volna. Most már ne várj tovább, hanem vidd orvoshoz, kap megfelelő szert rá.
2016. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én sajnos buta vagyok a témához, mert bár imádom a cicát félig-meddig mégis kényszerhelyzetből került hozzánk... Tehát én azért nem gondolom, hogy férges lenne, mert 3 hete itt van nálunk és ez alatt semmi jele nem volt ennek. A székletét is mindig ellenőrzöm. Így minden féle nyom nélkül is lehetséges, fennáll ez az opció?


És ha valóban ez a probléma, ugye ha holnap 10-kor tudom dokihoz vinni, akkor az még megfelelő nem fog nagyon súlyosbodni?


És meg egyszer köszönöm a válaszaitokat, már most segítettetek!

2016. júl. 3. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Fennáll. Akkor is ha nem látod. Nem biztos, hogy észreveszed. Az orvos tud csinálni székletvizsgálatot is, hogy vannak-e féregpeték az ürülékben, mert ugye azok ki fognak fejlődni, még ha a kifejletteket ki is irtod. Szóval nem egy darab tablettával érdemes féregteleníteni, hanem kúrával. Nem nálatok kapta el. Már az anyjától elkapja.
2016. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fennáll a lehetősége, sőt mondom, biztos, hogy férges. Attól, hogy (még) nem ürít férget, fertőzött.

A féreghajtó nem egy drága dolog, de mindenképpen vizsgálja is meg a doki most már, hogy puffadt. Kap majd hajtószert, 2 hét múlva meg kell ismételni. Bolha elleni védekezés is szükséges lesz egyúttal.

2016. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!