Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Otthon hagynátok? Vajon...

Otthon hagynátok? Vajon kibírja egy hónapig?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy külföldi munkára, felvettek. Egy hónapot kellene kint töltenem, szóval viszonylag nem hosszú időt.

Most gondoltam bele, hogy mi lesz a macskámmal. Nyilván nem maradna itthon egyedül, itt a férjem, viszont hozzám ragaszkodik.

Egész nap az ölemben van, bújik hozzám, "beszélget" velem, ha nem jövök haza az éjszaka, nyávog az ajtóban és nem eszik akár napokig, míg vissza nem jövök.

Nagyon gondolkozom rajta, hogy mégiscsak lemondom a lehetőséget, félek, hogy belebetegedne vagy valami... :(


2016. júl. 3. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Miért jelentkeztél ilyen munkára, ha nem akarsz elszakadni a macskádtól?

A nemevésről annyit...ha van benne életösztön, ha éhezik, enni fog.

2016. júl. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elszakadni... :)

Nem vagyok egy szentimentális ember, ennyit meg pláne kibírok. El kell "szakadnom" a férjemtől is, de örülök neki, ha sikerül kiszakadnom a hétköznapokból.

Éppen a válaszlevelet olvastam, amikor az ölembe ugrott a macska. Nekem ettől meg beugrott, amikor a barátnőmnél töltöttem a hétvégét, a férjem meg folyton zaklatott telefonon, hogy jöjjek már haza, mert nem lehet elmozdítani a cicát az ajtóból. Végig csak ott ült, és nyávogott utánam :(

Szeretem a kis tökfejet, félek egy hónap már nagy törés lenne neki.

2016. júl. 3. 16:30
 3/7 TigerDemoN válasza:
Vidd magaddal.
2016. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ritka az ilyen állat, becsüld meg :)
2016. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen. ki bírja.a macskák nem annyira ragaszkodóak, mint a kutyák. a férjedet meg készítsd fel rá,hogy extrán figyeljen oda rá:) emiatt ne hagyd a melót. 1 hónapra én is elmennék. hosszabb időre már nem az állataim nélkül. de ennyi még belefér.

lehet kinevettek, de én telefonáltam a cicáimmal amikor nem voltam otthon hosszabb ideig..meg skypeon is láttak és beszéltem hozzájuk,amikor a családdal beszéltem

2016. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
férjed otthon van majd megeteti, nyugodtan menj szerintem !
2016. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudnék mesélni, ezen én is keresztül mentem. Nekem is el kellett hagynom a Sziámiaimat, akik teljesen belebetegedtek, nem ettek depressziósak lettek. Így a hét elteltével rohantam is haza kétségbeesetten.

Sokan nem tudják azt elhinni, hogy egy macska ragaszkodhat ennyire a gazdájához, hogy akár bele is pusztul hiányába, hisz a legtöbb cica magának való. Én úgy gondoltam, hogy jobb lesz nekik otthon a megszokott környezetben, de nem ment, így kihoztam őket magammal. Mára már a páromnak is sikerült kijönnie, mind kint élünk, és már másfél éve itthonról dolgozom, macskáim hatalmas örömére :) ha akarod őt vinni, útlevél, és érvényes veszettségelleni szükséges, amit ha be kall adni a cicádnak 21 napnak el kell telnie, mire kiviheted, így előre számolj

2016. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!