Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Parézise van a cicának,...

Parézise van a cicának, idővel mennyire gyógyulhat fel?

Figyelt kérdés
Feltehetőleg valaki bezárta valahova véletlenül, mert elveszett 1 napra, és feltehetőleg amikor kiengedte ráütött valamivel, mert nagyon nehezen mozgatja a hátsó lábait, az orvos azt mondta parézise van, és felgyógyul majd. Egyszerűen az szívszaggató, hogy naponta visszük, és nem látszik, hogy javulna az állapota, és mivel kijárós cica minden este éjszakázunk, mert megy a nyávogás, hogy kimenne. De konkrétan 3-4 lépésenként összecsuklik. Az orvos maga is nagyon drága, de ez nem lényeg, csak lenne jobban, és arra lennék kíváncsi, hogy akinek volt hasonló helyzetben cicája tényleg teljesen felépült? 10 éves, de nagyon élelmes, imád vadászni, ide-oda felmászni, és nem is lenne teljes az élete ezek nélkül. Ezt a bezártságot meg nem bírja, annyit nyávogott, hogy berekedt. Illetve elég forgalmas is a környék, ezért is lenne jó ha felépülhetne.
2016. júl. 4. 02:52
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
A parézis nem máról holnapra kialakuló dolog, annak tünetei már jóval előbb jelentkeztek volna és különféle betegségek állnak a háttérben amit csak alapos vizsgálat után lehet felfedni és kezelni. A parézis csak következménye a betegségeknek. Mondtátok a dokinak, hogy egyik napról a másikra csökkent a járóképessége? Az elmondottak alapján én is balesetre gondolnék vagy megverték, vagy elütötte valaki, a kutyaharapást kizárnám mert a fognyomot biztosan megtalálta volna a doki. Ha viszont jó a doki diagnózisa akkor ilyen hamar csak valamilyen méreg okozhat bénulási tüneteket.
2016. júl. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Röntgent, ultrahang vizsgálatot és vérkép elemzést végeztek egyáltalán?
2016. júl. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az orvos megvizsgálta, nem méreg volt, mert a központi idegrendszere rendben van, nyálkahártyája is, és azt mondta a hátsó felét tompa tárgy ütötte meg. De érezhető is volt mintha fel lenne az oldala dagadva. Egyik napról a másikra jelentkezett ugye ahogy írtam is.
2016. júl. 4. 10:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Aznap bátyámék vitték el hozzá,mert nem voltam úgy itthon, és röntgent nem csináltak neki tudtommal. Vérképbe sem vagyok biztos. Végigtapogatta és mondta, hogy nincs törés, nem érzi rajta. Meg a cica elég élénk volt végig, csak nagyon meg volt rémülve, és be is lázasodott a stressztől elvileg.
2016. júl. 4. 10:19
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Engem a Parézis kifejezés zavart meg, mert úgy tudtam, ezek szerint rosszul, hogy a külső hatásra történő részleges bénulást nem így nevezik. Nem tetszik nekem ez a belázasodásra adott indok sem, a stressz sok mindent kiválthat de lázas állapotot nem, vagy legalábbis nagyon ritkán. Nem véletlenül okoskodok itt neked, csak én is hasonlóképp jártam egyszer egy korábbi macskámmal. Az orvos őt is végigtapogatta, jó alaposan átmozgatta és közölte, hogy szerencsére nincs törés, komolyabb fájdalmat nem érez az állat ezért egy kis nyugtatóval, enyhe fájdalomcsillapítóval és vitaminnal hazavittem. Sajnos két nap elteltével rosszul lett, kiderült, hogy belső vérzése is volt és alig tudták megmenteni. Figyeld jól a cicádat és ha rosszabbodna az állapota ne késlekedj, azonnal vidd vissza nehogy úgy járjon mint az enyém. Remélem, hogy nem lesz semmi gond és hamar meggyógyul.
2016. júl. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!