Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek is kisebesedik a...

Nektek is kisebesedik a macskátok melle a kiscicák miatt?

Figyelt kérdés

#macska #kölyök macska #anyamacska #macskák táplálkozása
2016. júl. 4. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mert ivartalaníttattam a macskámat, nem terhelem a szervezetét a folyamatos ellésekkel, és nem szaporítom tovább a menhelyi macskák számát.
2016. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez volt az első és az utolsó szülés, mert ivartalanítva lesz.
2016. júl. 4. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
Az én macskám is most szült először, és ma minta észrevettem vola hogy sebes neki. De nem engedte hogy jobban megnézzem.
2016. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Az pont egyel több fialás, mint amennyit kellett volna...
2016. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mert ivartalanítva van.
2016. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Először is...nem tudom miért nem szerepel még az általános iskolai tananyag között, hogy egy állatnak nincs szüksége az ivarosság eléréséhez, pláne szüléshez, hogy ivartalanítsák őket, mert ezt tapasztalatom szerint nagyon kevesen tudják. Egy cicát már 3 hónapos korában nyugodtan ivartalanítani lehet, és ez nem hogy betegessé tenné, vagy lerövidítené életét, de megkönnyíti, és átlagosan az ivartalan állatok 3-4 évvel túlélik ivaros társaikat, nőstények kandúrok esetében egyaránt.


De hogy számodra is hasznos infóval szolgáljak. A kiscicáknak 3-4 hetes koruk körül kezdenek kibújni a tejfogaik, és emiatt is 4-5 hetes korukban már szilárd táplálékot is esznek. Mivel szopizás közben a kis tűfogakkal harapnak is, így felsértik az anya csecsét. Ez természetes...Anya cica mellét nem szabad törölni, piszkálni semmivel, mert a kicsiknek fixen kiválasztott bimbójuk van, az amin először szoptak, így a saját szagukat érzik rajta, így azonosítják be. Ha ezt eltünteted össze fognak veszni a ciciken, nem találják majd a helyüket. Ha már 8 hetes koruk körül vannak, az anyukának egyre jobban fáj a szoptatás, ami jelzi a számára, hogy itt az ideje abbahagyni. Ha az anyacicának gondja lenne a szoptatással, akkor nem szoptatna, ezen nem kell aggódni. Ha mégis nagyon csúnya lenne, érdemes kihívni az állatorvost, és ha már amúgy is ott van, megérdeklődni hogy mikor tudod kiivartalaníttatni a cicát, és mennyiért.

2016. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De van, hogu már alig bírja szoptatni, mert úgy nyávog.
2016. júl. 5. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskák gyakran "beszélgetnek" szoptatás közben, ami nyávogást, brünnyögést, dorombolást takar. Ha mégis úgy veszed észre, hogy ezt nem jókedvében hanem fájdalmában teszi, gyakran mocorog stb, akkor leírtam mkt kell tenni, mivel nem célszerű bevinni egy szoptatós macskát, így hívd ki házhoz az orvost.
2016. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!