Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsak macskát a 3....

Hogyan tartsak macskát a 3. emeleten?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nem igazán kell kiengedni, de azért tartok tőle. Már csak azért is mert eddig kertes házban nevelkedett (ill. nevelődik még).

Milyen gondok merülhetnek fel, ha mondjuk a macska egész délelőtt egyedül van? (ez nap mint nap megesne)

-egy kezdő macskatartó-


2008. szept. 28. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

hát én nem tartanék emeletes házban cicát, pedig nagyon szeretem őket, de tudom hogy ez nekik rossz.

mennyi idősen fog hozzád kerülni? mert ha pici még, akkor esetleg megszokhatja a lakást, de ha nagyobb akkor nem ajánlatos, mert hozzászokott a kertes házhoz.

ha kicsi még, akkor szobatisztaságra kell tanítani, és ez nem éppen szerencsés ha egyedül van otthon, összepisilheti a lakást. unatkozni nem hiszem hogy fog, mert a macskák nem társas lények, de készíts ki neki valami macskajátékot hogy azzal tudjon játszani. most hirtelen már nem jut eszembe

2008. szept. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia.


Szubjektív véleményem,és tenyésztőként szerzett tapasztalataim alapján én azt mondom,hogy a cicusnak attól,hogy délelőttre egyedül hagyod,semmi baja sem lesz,mi is lakásban tartjuk a cicáinkat,mondjuk mi azért is,mert mint írtam,tenyésztjük őket,és bizony a fajtatiszta cicókra "nagy a kereslet":(.A cica társas lény,a magányt nem szereti,de miután elhoztátok a nevelőgazdiktól,onnantól ha szobacicust szeretnél,akkor semmiképp ne engedd ki a későbbiekben,csak hámmal,vagy esetleg "szülői felügyelettel",mert a kinti hirtelen zajoktól,valamint a hirtelen környezeti változásoktól megijedhet,és bizony még egy haladó jármű alá is beszaladhat sajna.Tehát összegezve:Imádnivaló cicát lehet nevelni lakásban,de javasolt akkor csak lakásban tartani,arra a pár órára pedig száraz eledel,és elegendő víz,valamint kitisztított alommal nyugodtan magára lehet hagyni.Ha mindenképp kiakarod engedni,akkor pedig gondolnod kell arra is,hogy a kóborlásaiból,ha nőstény,akkor nagyon gyorsan jöhet "unoka",a fiú cica meg könnyen "ottmaradhat" udvarlás közben.


Szeretetteljes együttélést kívánok:Egy tenyésztő

2008. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Egy cica sosem pisili össze a lakást, aki ilyet ír, még nem volt macskája. Almot kell neki tenni, abba jár, és nagyon könnyen megtalálja. Kertes ház után nehezebb lakásba szoktatni, de nem lehetetlen. Ha délelőttönként egyedül van, az nem baj, úgyis átalussza a fél napot gyakorlatilag.
2008. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkoznék azzal, hogy a macska nem pisili/kakilja össze a lakást: kb. 10 évvel ezelőtt nekünk is volt két szobacicánk, attól függetlenül, hogy kertes házban laktunk. Pont azért tartottuk őket benn, nehogy egy autó elgázolja őket (a házunk egy főútvonal mellett állt), minden nap raktunk nekik tiszta almot, amit rendszeresen használtak is. Aztán egy idő után azt vettük észre, hogy a lánymacska nem használja az almot, miután a fiúmacska oda végezte a dolgát. Eleinte virágcserepeket, szőnyeget tisztelt meg, ezt még nagyjából toleráltuk (első a biztonság címen), az utolsó csepp azonban az volt a pohárban, mikor a macska belekakilt anyám ágyába... Abban a pillanatban repült ki mindkét macska az udvarba. A fiú pár hónappal később eltűnt, valószínűleg csajozni ment, de sosem jött vissza. A lány azóta is velünk él, immár 12 éves lesz, öreg, beteg, egyre raplisabb természetű, de akkor is az én cicám, és nagyon hiányzik, hogy már nem alszik velem egy ágyban. :)
2008. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is egy röpke tapasztalatomat szeretném leírni, ha nem gond.

Tegnap a szomszéd előtt nyávogott egy cicus. Kimentem, megetettem, megvizsgáltam: kb. 3-4 hónapos kislány. Kissé le volt soványodva, bundája csapzott volt. Behoztam, most nálam tanyázik. Nem ő volt az első cica, akit behoztam ideiglenesbe, mert a környéken a macskák egyre több kölyökkel "ajándékozzák" meg az itt élőket. Némelyiknek szomorú sorsa lesz, ezért ők a pártfogásomba kerülnek. Ez a cica nem tudom, hogy min ment keresztül, de állítólag napok óta erre kóborol, a szomszéd azt mondta, hogy néha bejárt hozzá, mert náluk nincs kutya. Száz szónak is egy a vége: vérbeli kóbor macska (akit a nyakánál valaki vagy valami megtépett...). Amikor behoztam a kinti szobánkba került, azonnal birtokba vette a behelyezett párnákat. Már kihoztam az udvarra, amikor bezártam a kutyákat, de se kutyával, se kutya nélkül: nem szeret kint lenni. Én ezen nagyon megcsodálkoztam, mert eddig az ilyen kóbor cicusok mind-mind kapargatták nálam az ajtót, hogy engedjem ki őket, ez a cicus meg inkább alszik, meg belebújik az ölembe, dorombol mint sem kint császkálna.

Szerintem ez macskától függ, valamelyik szereti a kint létet, valamelyik nem. Lehet, hogy ő több mindenen ment keresztül, ezért inkább bent van. De lehet, hogy egyszerűen nem szeret kint lenni, inkább szobacicának való. Ezt nem tudhatjuk.

Ami még ide tartozik:

Ő három-négy hónapos létére (ösztönösen) alomra pisil és kakál, szóval ezzel biztos, hogy nem lesz gond. Ez egy ösztön, ha hiszed, ha nem. Ezzel nem kell törődnöd. (Tapasztalataim szerint a macskák elválasztás után már kezdik az almot használni, illetve "gyakorolnak", ilyen korban előfordulhatnak balesetek, de ezek is ritkák.)


Ha van terasz, akkor szerezz egy hálót, boltokban lehet kapni kifejezetten erre a célra "szét szakíthatatlan" hálót.

Miért kell?

Ezzel el lehet kerülni a baleseteket, például, ha a macsek meglát egy madarat, akkor utána ugrik és lepottyanhat, ami sokszor fájdalmas törésekkel, zúzódásokkal érhet véget, ne adj Isten halállal. Ezt jobb elkerülni.


A macskák jól bírják a magányt, de szerintem nem tagadják meg a társaságot sem. Úgy tartom, hogy ez is inkább a macska személyétől függ. Ha van ismerősöd, akinek van cicája megpróbálhatod megmutatni a cicákat egymásnak és meglátod, hogy a cicád szereti-e a másik cica társaságát. Ha kifejezetten örül (ritka, de van ilyen is), akkor, ha nem jelent gondot, adj neki egy társat.

A macskák imádnak játszani kortól függetlenül. Ajánlom, hogy vegyél valamilyen játékot, ami felállítható és a rajta lógó játék (lehet ez egér, labda, bármi) mozgatható. Olyan játékot keress, ami nem gurulhat be a szekrény mögé, asztal alá, illetve olyan helyekre ahonnét nehezen lehet kivenni és a cica bármikor játszhat vele, ha kedve tartja.

Ha a cica nagyon rosszul bírja a bezártságot és a gazdi nélküliséget, akkor kapcsold be a rádiót. Ajánlatos az olyan csatornákra állítani, mint a Petőfi-rádió, hisz az ilyen csatornákon inkább beszélnek, így a macska nem érzi magát annyira egyedül.

Délelőtt elé tehetsz egy tál száraz tápot, akár több helyre is kitehetsz egy-egy marékkal. Ez nem fog megromlani a délelőtt folyamán, bármikor fogyaszthatja, ha kedve tartja. Természetesen víz is legyen több helyen is, ha véletlenül felborítani az egyiket, vagy kifogyna stb.

Amire még ajánlatos figyelni azok a szobanövények. Manapság olcsón be lehet szerezni macskafüvet, ebből "termessz" a házban, hogy nehogy a szobanövényeket kezdje rágicsálni.

Szóval összegezve, hogy mire figyelj:

• a teraszt tedd macskabiztossá

• ha teheted és a macskád igényli: szerezz neki barátot (de tényleg csak akkor, ha szüksége van rá)

• ha rosszul bírja a magányt: kapcsold be a rádiót

• száraztáp és víz mindig legyen előtte

• vegyél neki játékot

• ajándékozd meg "macskafű"-vel


Véleményem szerint egy délelőttöt minden macska ki tud bírni.

És egy jó tanács: ha fiú cica, akkor ivartalanítsd ki, mert jelölgetni fog, ami elég büdös lehet! És ráadásul kisebb az esélye, hogy el akar majd szökni!

Ha bármilyen kérdésed lenne, nyugodtan írj privátot!

2008. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tartalmas válaszokat, jó tanácsokat ;) ;)
2008. szept. 28. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen is előfordulhat hogy a macska bepisil vagy bekakil.A kandur macskákra jellemző általában hogy megjelölik a területüket irtó büdös sagot hagyva maga után.Ha fiú a macska javaslom ivartalanítsd mert a jelölési ösztönét nemtudod kinevelni belőle.Legyen ott macskaalom is ahol elvégezheti a dolgát.Az ablakot meg nenagyon hagyd nyitva ha pont abban a szobában tartózkodik mert ha nem figyelsz oda kisétál az ablakon.
2008. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!