Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskás gazdik válaszolnátok...

Macskás gazdik válaszolnátok pár kérdésre a cica etetésével kapcsolatban? Szakdolgozathoz kellene a segítség.

Figyelt kérdés

1. Milyen fajta cicád van?

2. Milyen idős?

3. Ivaros, vagy ivartalanított?

4. Száraz eledel fajtája/napi etetési mennyiség

5. Konzerv,alutasakos eledel fajtája/napi etetési mennyiség

6. Nyers hús fajtája/napi etetési mennyiség


Köszönöm aki időt szán rá, és válaszol. :)



2016. júl. 6. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. ragdoll (jellegű)

2. 3 hónapos

3. ivaros (még)

4. Royal Canin Kitten: kb. 2 evőkanálnyi, grammra nem tudom

5. Nem kap konzervet

6. Csirkemell filé, baromfi szív, máj, zúza vegyesen, összekeverve kb. 2 ek/nap

2016. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Házimacska.

2. 5 éves lesz.

3. Ivartalanított nőstény.

4. Nem kap.

5. Alutasakos, változó fajta, napi 1-3 tasak. (100-300 g)

6. Csirkemell, kacsanyesedék, marhanyesedék, pulykaszív, marhaszív. Pontos mennyiséget nem tudom megadni, egy cicatányérnyi. :)

2016. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sima házi cirmos cicám van.

1éves2hónapos.

Ivartalanított.

A Whiskas csirkés és marhását szoktuk váltogatni.Van egy kis adagoló amit egy Whiskas csomaghoz kaptunk,és azzal szoktam neki adni,napi 2x.

Szintén Whiskas csirke és marha illetve a halas is nagy kedvence.Ezt is napi 2xkapja minden etetéskor 1-1tasakot.

Remélem tudtam segíteni. :)

2016. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz, és mindenki válasza segít.:)
2016. júl. 6. 20:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. csincsilla perzsa

2. 3 éves

3. ivartalanított

4. Sanabelle szárnyas tápot kap (időnként mást), amennyit kér, kb egy nagy maréknyit.

5. nem szereti a nedves kaját.

6. nem szereti a húsokat sem.

2016. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1.Brit rövidszőrű

2.2.5 éves

3.Ivartalanított

4.Visan Optimanova Exquisite kb.20g/nap

5.Gourmet perle vagy brit premium alutasakos 1db/nap(80-100g)

6.Csirkemell filé, szív, máj/ hetente: 1-2 alkalom

2016. júl. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1. 2 Sziámi

2. 1,5 és 1 évesek.

3. Ivartalanítottak.

4. Happy Cat ivartalanított macskáknak, mindig van a tálkájukban.

5. Felix, napi fél tasakot kapnak fejenként.

6. Nyers húst nem adok nekik.

2016. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2 sziámi (testvérpár) 8 évesek

1 himaláj perzsa 6 éves

1 main coon (valószínűleg csak keverék, vagy rossz tenyészetből származó cica, menhelyi, így nincs pontos ismeretem) 5 éves

1 egyszerű házicica 3 éves

Mind ivartalan

Hill's indoor száraz, és Royal canin sterilised 37 száraz vegyesen, egész nap előttük van

Alutasakosat csak ritkán, kb heti 1x kapnak, ilyenkor Hill's, ízesítés mindig más. Fejenként egy tasakot, kivéve az aprócska himalájai, ő beéri átlagba féllel is, de a 12 kilós main cica örömmel betömi a plussz fél adagot

Nyers húst szintén csak ritkán kapnak, csak ha aznapos, friss szállítmány. Főve kapnak általában vagy forrázva, napi 1x vacsorára, csirkét, pulykát, nyulat, sertést csak ha magunknak is azt főzök(1-2havonta 1x) kb egy kis női kézzel számítva fejenként maroknyit, himalájai kevesebbet, main coon másfél, 2x annyit

Illetve havi 1-2x nyers édesvízi apróhalat(amennyit kivadásznak a vizes lavórból, kb 7 centis halakból átlag 2-3-4. (Házicica nem szereti a halat, így ő ilyenkor húst, vagy alutasakosat kap

2016. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, segít-e, mivel a mienk nem szabványos eset, de végülis miért ne?


1. Házimacska (barna cirmos :), 3,5 kg, nem egy nagy jószág. Igazából félvad, bár ez nem látszik rajta, nagyon kezes. De nem tartozik senkihez, "hivatalosan" nem az enyém. Csak folyton itt lóg és kedveljük egymást.

2. 3 éves körül

3. Ivaros, most ráadásul szoptat. Remélem, ez az egy kicsi végre megmarad, túl kevés macska van errefelé, pedig nagy szükség van rájuk. Ez félig vadon, más szabályokkal s esélyekkel. Én csak segítek nekik egy kicsit.

4. Coshida Complete. Mert ez olcsó és szereti is. Nekem a szárazeledelek amúgyis egyformák. Hogy mi a jó a macskának egy gabona alapú cuccban, nem tudom, de elvan vele, s szerencsére mást is eszik.

Sosem mérem, de úgy 5-8 dekát ehet naponta, ez változó. Mindennap többször kap, igény szerint etetem. Sosem eszi túl magát, ő nem az a fajta.

5. Csak nagyon ünnepi alkalomból, nem számottevő, de nagyon szereti. Veszek valami olcsót és lazacosat.

6. Ezt ő intézi. Fogalmam sincs a gyakoriságról, általában apró rágcsálókat vagy madarakat fog. Az előbbinek jobban örülök, de mit lehet tenni...?


Ezenkívül néha kap maradék kis húsos csontot (húst mi sem igen eszünk, ezért nem kap), tojást, zöldségleves levét, mindegyiket jobban szereti, mint a szárazeledelt, pedig azt is nagyon.

2016. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minden válasz hasznos.☺
2016. júl. 7. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!