Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hím és a nőstény macskának...

A hím és a nőstény macskának különbözik az izomtónusa?

Figyelt kérdés
Nekem évek óta nőstény macsekom van, amikor simogatom, úgy érzem, hogy jobban "bele lehet süppedni", olyan gyúrhatóbb. Egy haveromnak viszont hímnemű négylábú lustasága van, ha az övét megfogom, akkor olyan, keményebb az izomszövete. Lehet ekkora különbség egy hím és egy nőstény macska között?

2016. júl. 6. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Emberre, állatra egyaránt jellemző, hogy a nőstényeknek több a zsírszövetük, ugyanis szükség van a tartalék tápanyagra az utód kihordásához. A hímeknek viszont erősebb, szilárdabb a testfelépítése.
2016. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még hím és hím között is nagy lehet a különbség...
2016. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy a cica mennyire engedi el magát. Nekem van egy ragdoll kandúrom, ez a fajta köztudomásúan rongybabává válik az ember kezében, nulla izomtónus, szinte szétfolyik a karjaimban, mert annyira bízik az emberben. A másik macsekom lány, de ő jobban megfeszíti magát, amikor felveszem. Szóval nem nemtől függ, hanem "személyiségtől".
2016. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, a másik macska nem ragdoll, hanem sima házicica - az előző voltam!
2016. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!