Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskákkal kapcsolatos kérdése...

Macskákkal kapcsolatos kérdésekre kérnék válaszokat?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdések:


1.(Szerintetek) Meg lehet tanítani egy macskának azt,hogy hallgasson a nevére?

Úgy értve,hogyha szólok neki akkor rám nézzen,figyeljen,talán odajöjjön hozzám (stb)...


2.Hogyha azt szeretném,hogy a macská(i)m (este) ne szökjön el,akkor szerintetek az jó megoldás,hogy egy "macska hordozó"-ba zárom,és korán reggel kiengedem?

(Ilyen "macska hordozó"-ra gondoltam,pl.: [link]


3.Ha megszeretném azt előzni,hogy a cicám elszökjön,de ne találjam meg,akkor jó megoldás egy "cica nyakörv"?

( a) Ezt a vékonyat szét tudja rágni?pl.: [link]

b) Az előzőnél eggyel vastagabb?pl.: [link]

c) Ez jobb lenne?pl.: [link]

d) A fentiekhez mind lenne biléta,de esetleg egy ilyen amihez "állítólag" alapvetően van?pl.: [link]


4.Ha egy cica felnő akkor egyfolytában kóborolni fog?

Jó az,hogyha ki van ivartalanítva?


5.Naponta hányszor kell enni adni egy cicának,hogyha még kölyök?


6.A macskáknál,hogyan lehet megállapítani,hogy hány évesek?


Remélem,hogy mindegyikre tudtok válaszolni!:)



2016. júl. 9. 12:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

3.kérdésnél a d) kép: [link]


1.kérdésnél a kép: [link]

2016. júl. 9. 12:52
 2/16 anonim ***** válasza:

1. a macska is fog hallgatni a nevére, ha mindig azon szólítod


2. Kertes házban laksz? Anno amikor még kicsik voltak a cicáim, mi a garázsba zártuk őket, és reggel engedtük ki. Ott volt szabad mozgásterük, de elszökni sem tudtak.Macskahordozóban tuti, hogy nyávogni fog fél éjszaka.


3. ezt a nyakörves megoldást nem igazán értem... a macskákra az első pár hónapban kell odafigyelni, amíg kicsit, hogy ne szökjenek el, aztán ha megszokták már a helyüket, úgyis mindig visszatalálnak


4. az attól függ...én úgy vettem észre,hogy a macskáknak is van "személyiségük". Az enyémek olyan ragaszkodóak, hogy szinte egész nap a sarkamban vannak, ha meg nem, mert éppen kóborolnak, akkor rögtön előjönnek, ha hívom őket.


5. én 3-szor etettem őket kiskorukban és most is, de kicsiként nyilván kevesebb volt a fejadag. Vigyázz, hogy ne etesd túl, mert akkor elrontja a gyomrát.


6. Egy egy éves macska 15 éves embernek felel meg, egy 2 éves 24-nek, onnantól kezdve pedig évenként adj hozzá 7-et.


Remélem tudtam segíteni :D

2016. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az en macskam hallgat ra, de szerintem inkabb a hangsulyt ismeri.


Az nagyon kicsi, oda nem tudsz neki enni es inni adni es lehet be is pisilne vagy kakilna. Ugyhogy azt felejtsd el.


En mindig feltettem a macskaimat a nyakorvtol, hogy fent akad egy fan vagy keritesen.

Rakass bele chippet.


Van olyan aki mindig koborol van ami nem. Ha kandur akkor sokat fog, ha ivartalanitva van akkor nem.

Ha lany ha fiu ivartalanitsd,a koborlas es a felesleges szaporulat miatt.


En napi 2szer etetem a macskaimat, de mindig van elottuk szaraztap es viz.

A kicsinek 4-5szer kisebb adagokban.

Pontosan szerintem az allatorvos tudja megallapitani, foga alapjan , szore stb.


Nagyon fontos, hogy szinte az osszes macska laktozerzekeny. Ne adj neki tejet es lehetoleg semmilyen tejtermeket

2016. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, hallgatni fog a nevére, elég hamar megtanulja. Mindig a nevén hívd, ha enni adsz neki.

2. Ha azt szeretnéd, hogy éjjel ne legyen kint szabadon, akkor a lakásba zárd be, vagy egy melléképületbe, pl. garázs. Macskahordozóba zárni egész éjszakára kínzás lenne. Az arra való, hogy ha viszed valahova, pl. állatorvoshoz, biztonságosan tudd szállítani.

3. Nyakörv nem szükséges számára. Remélem, nem arra gondoltál, hogy kikötöd vele?! Ezek amúgy kutyanyakörvek. Cicának, ha szeretnél is nyakörvet venni, akkor speciálisan cicáknak készültet kell venni. Olyat, amiből könnyen ki tud bújni, ha netán felakadna vele valahol.

4. Ha ivartalanítva van, és jól van tartva, rendesen etetve, törődve vele, akkor nem fog kóborolni.

Az ivartalanítás mindenképpen jó, igen. Ezért is, meg azért is, mert ha nőstény, akkor nem fog évente kétszer-háromszor fialni, amire semmi szükség, ha pedig kandúr, akkor nem verekszik a többi kandúrral párzás idején. Kevesebb esélyük van, hogy különféle betegségeket összeszednek a többi macskától. Nem lesznek ivarszervi megbetegedéseik.

5. Kölyökkorban még háromszor legalább. Felnőttkorban is napi kétszer javasolt, reggel-este.

6. Hogy hány évesek, az a fogaik alapján megállapítható nagyjából.

2016. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2/4

Lovardában vannak tartva,és onnan eltudnak kóborolni,ezért akarnám hordozóban tartani őket,hogy este ne piszkálja őket semmi/senki.:)

2016. júl. 9. 17:12
 6/16 A kérdező kommentje:

#3/6

Csak este etetés,itatás után lennének oda betéve,csak az esti alvási ideükben!:)


Csak azért szeretném a nyakörvet,hogy azon lehessen biléta,hogyha esetleg elszöknének.:)


Kislányok.:)


Pár hónaposak lehetnek,csak arra lennék kíváncsi,hogy pontosan hány hónaposak.:)

2016. júl. 9. 17:19
 7/16 A kérdező kommentje:

#4/7

1.Igen már elkezdtem a nevüken szólítani őket.:)

2.Lovardában vannak tartva,egész nap alszanak,de csak este akarnám őket bezárni,mert akkor bármi baj is történhet.:)

3.Neeeeem,nem akarom kínozni őket,csak azért kéne rájuk,mert már kezdenek picit egyedül sétálgatni,kóborolni,és azért kéne,hogy a nyakörven lenne biléta,és ha elszöknek,akkor megtaláljam őket.

Nem.Ezek mind kifejezetten csak macskáknak való nyakörvek.Egyik nyakörv sem kutyáknak való.

4.Törődök velük egész nap.:)

6.Pár hónaposak lehetnek,csak arra lennék kíváncsi,hogy pontosan mennyik.:)

2016. júl. 9. 17:29
 8/16 anonim ***** válasza:

Mutass roluk kepet es akkor lehet megtudjuk momdani.


Az en cicaim pont hogy ejszaka szeretnek jatszani, nappal.. a nagy meleg miatt alszanak es puhennek es ejszaka meg jatszanak es felfedeznek mindent.

szerintem felesleges bezarni oket, gondolom nappal se nezed oket vegig.

Vagy szerezz egy nagyobb nyulketrecet es ott tudbak kicsit mozogni es oda tudsz rakni enni es inni.

De te hany macskat akarsz betuszkolni abba kis hordozoba?

2016. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8/9

ők alszanak este.:)


Két darab lány cicáról van szó,akik kb maximum 2hónaposak.:)

2016. júl. 9. 17:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Minek teszel fel olyan kerdest amire nem tudod elfogadni azt a valaszt ami nem azt erositi meg amit te gondolsz?

Leirtuk harman, hogy nem jo ha hordozoba rakod. Minek kerdezed ha ugysem erdekel mit mond mas?

2016. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!