Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyök macskák együtt vagy külön?

Kölyök macskák együtt vagy külön?

Figyelt kérdés

5 hetesek, kedden találtam őket a kert kapu előtt a járdán járkáltak. Kissé soványak voltak és csipás volt az egyik.


Melléképületben vannak és már szépek. Kiderült hogy a szomszéd asszonyéké. Állítólag ellogtak.

Azt mondta az egyik lehet a miénk a másikat megtartja.


Szóval szerintetek meddig legyenek együtt és mikor legyenek elválasztva?

Bár mivel szomszédok vagyunk, gyanítom sokat lesznek együtt ( mindkettő nőstény)



Bevallom nem szívesen adom őket vissza. Kedvesek és rendesek, de van két kutyákjuk, mondjuk az egyik kölyök még, a másik se túl nagy. Aztán állandóan Megy náluk a jövés menés kocsivak. Nem akarom hogy elüssék. Meg hát hogyan szokhetett meg két 5 hetes macska ha gondosan bezárja őket, vagy pont azért jöttek el mert nem zárta őket.

Az anyjuk sem tudom. A szomszédnak van nőstény macskája, de azon nem láttam hogy vemhes lenne, szval lehet hogy ők is úgy kapták őket. Na de 5 hetesen?

Mindegy, utána járok mi folyt itt,

Addig is meddig legyenek együtt?



2016. júl. 9. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy mindkettot megtartod.

De persze, ha van mondjuk legalabb egy fenykepe roluk.. akkor fontolora veszed azt, hogy valaha is latta volna oke...

Meg persze... ha a nosteny macskajuk elfogadja oket, mint a kolykeit...

2016. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
8 hetes kor után önállósodnak ,pár hetesen orvos ad féregtelenítőt . 3 hónaptól bolhairtás féreghajtás rendszeresítése fontos .
2016. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
A kérdés valóban az, hogy az anyamacska miként reagál, normál esetben még simán van teje és szoptatná őket. A kicsiknek az lenne jó ha egyenlőre még az anyjuk mellett lennének de már nem csak tejen élnének. Fokozatos "szilárd" ételhez szoktatással én kb még egy hónapig hagynám. Másrészről 5 hetesen már anyatej nélkül is megvannak, persze kell neki venni tejpótló készítményt is. Ha arra gondoltál, hogy a kölyköket mikor lehet egymástól elválasztani akkor a válaszom, akár azonnal is, az anyától való elválasztás a mérvadó. Ha van rá mód próbáld megtartani mindkettőt, mert azért jobb nekik ha együtt nőnek fel. Ha nem enged a szomszéd, akkor én a békesség érdekében belemennék az osztozásban de megkérném, hogy pár hétig még szoptassa a tiédet is az anya. Szép szóval biztosan többre mentek és megoldást is találtok.
2016. júl. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne nekik, ha együtt maradnának, én a helyedben mindkettőt megtartanám. Mi hoztunk már kiscicákat úgy is, hogy egyedül, illetve hogy két testvért egyszerre. Amikor ketten voltak, sokkal jobban viselték az anyjuktól való távollétet, semmi probléma nem volt, együtt szépen eljátszottak. Amikor csak egyet hoztuk, az első 1-2 napban állandóan sírt (nyávogott). Persze egyedül is megszokja a dolgot egy idő után. Csak bennem felmerül a kérdés, hogy ha van gazdájuk (a szomszédasszonyod), akkor miért voltak olyan soványak, mikor megtaláltad őket... egy 5 hetes cicának az anyatejen felül már szilárd táplálékot is illik adni, és akkor már nem lenne sovány...ezért is gondolkodnék el rajta, hogy megtartsam mindkettőt.
2016. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindkettőt visszaadtam, bezárta őket ő is. Abban egyeztünk meg, ha nem viseli el a kutyájuk őket, vagy visszaszoknak, nálam marad mindkettő.

Egyébként az egyiket szeretném, őt jövő héten elhozom. Pontosabban vissza.

Nincs náluk az anyjuk. A férfi hozta őket pár faluval árrébról.

Egy nőstény cica és két kutyákjuk van



Együtt jobban elvannak. Remélem a kutyájuk, bár kölyök, fél éves lehet, nem bántja őket.

Aggódok, de mégis csak az övék.

2016. júl. 11. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!