Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vihetem magammal a cicát vagy...

Mamura kérdése:

Vihetem magammal a cicát vagy keressek egy b verziót?

Figyelt kérdés
Egy hete találtam egy kb.3hetes kiscicát. Férges, rühes, náthás, csipás és az egész testét gennyes seb borítja. Szegénykével minden nap állatorvosnak vagyok. Lassan kezd helyre jönni. Most egy kertes házban van velem, viszont költözök egy pici lakásba. Ez alatt a pár nap alatt annyira megszerettem ezt a kis szerencsétlent, hogy nem tudnék megválni tőle, viszont nem tudom, hogy hogy érezné magát egy pici lakásban úgy, hogy nem tud kimenni az udvarra.
2016. júl. 9. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz egy kis vadóc természet, a macska tökéletesen elvan a lakásban is. Vannak cicák, akik nehezen viselik a benti cica létet, de őt te neveled, gyakorlatilag, te vagy a mamája, téged fog a legjobban szeretni, melletted akar majd lenni. Sok sikert, és mielőbbi gyógyulást a vakarcsnak! :)
2016. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
26%
Hát ha nincs szíved megválni tőle,és igényli is a törődésed,mert nincs kihez mennie ezek szerint,akkor akadályát nem látom! Mennyire kicsi lakás? Egy csomó szobacicát tartanak panelekben is,de csak az elsőn,mert hát...ha a 4. emeltről leugrik,nem biztos,hogy túléli? Szóval itt inkább az lenen a kérdés,hogy mennyire pici a lakás,és,hogy melyik emeleten van.
2016. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért,néha félregépelek xd
2016. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ha leugrik? Nincs olyan, hogy leugrik, macskabiztossá tett ablak van. A szeleburdi kiscica fog ám csicseregni a madaraknak, kap is majd utánuk, aztán szevasz. Erre van a macskaháló. A bukóra nyitott ablakban meg akár meg is fulladhat, arra is vigyázni kell.
2016. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Első emeleti lakás és kb. 40 m2-es. Cicám csak kertes házban volt, kutyus volt már lakásban. Kutyát sokszor vittem sétáltatni, játszani, de azért valljuk be, elég érdekesen nézne ki a macska egy pórázon...nem tudom milyen lehet egy cicának egy kis lakásban lennie egyedül ha éppen dolgozni vagyok. Ez a kis cicát mindig simogatom, babusgatom mert olyan kis esetlen és beteg és látom, hogy nagyon ragaszkodik hozzám. Nem szeretném ha otthon sirna utanam
2016. júl. 9. 23:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy volt munkatársam pórázon sétáltatta a perzsamacskáit, mi abba a különös? :))
2016. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még csak egy hete van ott, annyira még nem szokta meg a helyet, szerintem nyugodtan magaddal viheted. Ha lesznek olyan polcok, bútorok amelyekre fel is mászhat, akkor nagyobbnak tűnik a tér neki.
2016. júl. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
Sok cica él hasonló környezetben, maga a lakás mérete nem akadály. Azt viszont neked kell eldöntened, hogy hosszú távon akarod, ill tudod e megfelelő módon tartani. Az orvosi költségeken és az etetésén kívül, van még egy elég fontos dolog amit figyelembe kell venned. A lakás berendezését úgy kell kialakítanod, hogy egy részről veszélymentes legyen számára, miközben mindkettőtök szempontjait figyelembe véve lakható is kell legyen. Gondolom te sem akarsz egy "macskaházban" élni és neki sem jó egy teljesen emberek számára berendezett lakás, valahol kompromisszumot kell kötni. Szerintem mindenképp szükséges lesz egy falra szerelt viszonylag nagy kiterjedésű jól bejárható fa polcrendszerre, kaparófára, pihenősarokra vagy kosárra és persze biztonságossá kell tenni a nyílászárókat. Van még itt valami, a sokáig egyedül hagyott macska unatkozik és gyakran nyávog is a gazdája után, persze nem minden esetben de ezt előre nehéz megítélni. A legjobb megoldás két cicát együtt nevelni, ha erre nincs mód minél több időt kell vele töltened, ebből viszont az következik, hogy egyre nehezebben viseli a távollétedet. Gondolnod kell a be nem látható távollétekre is, pl nyaralás, ne adj Isten betegség, baleset, esetleg munkahelyi ügyek. Ezeket a dolgokat csak azért hoztam fel, hogy jól gondold át a dolgot, mert még nem késő gazdit keresni neki, viszont ha vállalod akkor az hosszú évekre szóló kompromisszumot jelent.
2016. júl. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tökéletes élete lehetne a lakásban. Most még pici, meg fogja szokni. Legalább biztonságban lesz. Legyenek játékai, amikre vadászhat :) és játssz vele, amennyit csak tudsz, amíg kölyök.

Ivartalanítani mindenképpen kell majd kb. 6 hónapos kora körül.

Ha teheted, vidd magaddal, ez az én véleményem.

2016. júl. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csakis a kis hely miatt aggódtam. Már most kinyalom a kis szemét seggét elég rendesen!
2016. júl. 10. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!