Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska B. A. R. F. étrend?...

Macska B. A. R. F. étrend? Van az a 0,5kg-os kiszerelésű fagyasztott csirkemáj. Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés

Van az a 0,5kg-os kiszerelésű fagyasztott csirkemáj, azt kiolvasztanám. Ez rengeteg 1 macskának.


Kérdésem, hogy ha szétosztanám a kiolvad csirkemájat kb 4-5 adagra, az egyik porciót azonnal megenné a macsek, de a többit ÚJRA szabad fagyasztani szerintetek?


Emberi fogyasztásra való ételek esetében tudom, hogy nem szabad újrafagyasztani, de macska kajáknál is fontos? Az ő bélrendszerük más.


Privát is jöhet!



2016. júl. 10. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A máj nagyon gyorsan romlik! Ne olvaszd fel teljesen. Kb. 1 óra alatt annyira felenged, hogy egy erős késsel szét tudod darabolni és akkor adagonként elrakhatod.
2016. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem a jó tippért!!!
2016. júl. 10. 21:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A májjal azért óvatosan, mert túl tudod vele adagolni a vitamint. :)
2016. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Májat maximum heti 2 alkalommal szabad nekik adni. A májban raktározódik az A-vitamin, aminek túladagolása következtében deformálódhat a csontszerkezet, súlyos esetben mozgásképtelenné téve az állatot. Ha jót akarsz neki, akkor ne etesd meg vele.

Az újrafagyasztás pedig számukra is pont olyan veszélyes, mint az emberekre nézve.

2016. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem írtam sehol, hogy mindennap azt szeretnék neki adni.


Ez a bejegyzés (5. hsz.) nem világos:


"Májat maximum heti 2 alkalommal szabad nekik adni."

"Ha jót akarsz neki, akkor ne etesd meg vele."


Akkor lehet hetente kétszer vagy inkább egyszer sem?

2016. júl. 11. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy magában, nagy mennyiségben ne add neki semmiképp. Fél kiló máj 5 részre elosztva 200 gramm, ami rengeteg. Egy 8 kg-os cicának ez alig kevesebb, mint az egész napi ételadagja. Az egész napi étrend maximum 30%-át teheti ki máj heti egy-két alkalommal, különben veszélyes lehet. Mindenképpen keverni kell más hússal (persze odaadhatod magában is nasinak, de ne legyen több az egész napi kaja 30%-nál), mondjuk csirkemell filével. Tehát 100 gramm kajából 30 lehet máj, 60 színhús, 10 pedig zöldség/gyümölcs.

Viszont ha a májat újrafagyasztod, akkor inkább főzd meg, mielőtt neki adod, és csak utána keverd az ételbe.

Ha egyébként szárazzal eteted a cicát, akkor számold ki a napi táp mennyiségnek 30 százalékát, és annyit adhatsz neki a májból, a tápból pedig vond le ezt a mennyiséget.

2016. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részleteket!
2016. júl. 12. 07:04
 9/11 A kérdező kommentje:

"Fél kiló máj 5 részre elosztva 200 gramm". Ez nem helyes számítás, 500g osztva 5 = 100g.


;-)


A többinél jól írtad?

2016. júl. 12. 11:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, elírtam! :)

A lényeg, hogy az egész napi étel legfeljebb 30 %-át fedezheti a máj, de azt is csak heti 2-3 napon. A többi napon nyugodtan adhatsz neki más belsőségeket, pl. szívet vagy zúzát.

2016. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!