Kezdőoldal » Állatok » Macskák » MAcskának rühesség ellen...

MAcskának rühesség ellen neostomosan cseppet a patikában tudok venni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Allatpatikaban lehet kapni, de kérdezd meg a patikust feltétlenül a helyes hasznalatrol, mert ez egy nagyon veszélyes készítmény.
2016. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Kizárólag macskáknak gyártott készítményt vegyél, mert úgy ahogy írta az első válaszadó könnyen megmérgezheted vele a macskádat. Sok állatorvos egyáltalán nem írja fel macskáknak, sőt fiatal kutyának sem. Ez nagyon durva cucc egy cicának.
2016. júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
.... egy jó patikussal beszélj s kérj Macska rühesség elleni szert.....sok kitartást a kezeléshes...hosszadalmas dolog...
2016. júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Egyszer találkoztam rühességgel az előző macskám kapta el egy szerencsétlen kezeletlenül hagyott környékbeli macskától. Néha felénk is járt, amúgy egy gyönyörű erős cica volt, látásból ismertük de a kerítésen túl nem jött soha. Akkor is a kerítésen ült amikor észrevettem, hogy alig van a fején szőr, kis idő elteltével az enyém is vakarózott és kis részen elkezdett kopaszodni a feje. Bevallom engem annyira sokkolt a másik macska látványa, hogy nem mertem magam kezelni és dokit hívtam. Mindkét cicámat beoltotta de sajnos a szomszéd macskát nem találtam pedig azt is beoltattam volna, reméltem, hogy megengedi fogni magát mert nagyon barátságosnak tűnt. Bizonyára elpusztult szegény mert többet nem láttam. Az enyém viszont már másnap abbahagyta vakarózást és rövidesen a szőre is kinőtt. Ezt az esetet azért írtam le, hogy mindenki láthassa aki még nem találkozott vele, hogy mennyire komoly dolog ez és mennyire fontos a gyors kezelése.
2016. júl. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Kijavítanám magam, természetesen a megelőzése lenne fontos.
2016. júl. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 megadex ***** válasza:
37%

nekem egy idős doki mondta, mikor a cicám elkapta, hogy olajjal kenjem be a macska börét, szőrét, ott ahol rühes. Es el fognak pusztulni, megfulladnak a börben és felszívódbak. Es tényleg.. hatásos volt. Utána ha megláttam a macskán az első jeleit egyből olajoztam, sima étolajjal, azt még ha lenyalja akkor se árt magának.

Azóta már nincs cicám, kutya van, egy hónapja a fején elkezdett a szőr ritkulni kihullani egy körömnyi méreten. kb 5 napon át naponta 1-2x bekentem azt a kis területet étolajjal és elmult neki. már nyoma sincs hol volt...

2016. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!