Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megölik az újszülött kiscicáka...

Megölik az újszülött kiscicákat. Büntethető ez illetve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy néni aki arról mesél,h a szomszédjuk 11 macskája,az ő kertjükbe ellik rendszeresen..(De nem ott laknak,hanem csak ilyen hétvégi házuk van ott..)és a néni nem juttatja vissza a kiscicákat a szomszédhoz,hanem gereblyével egy vödör vízbe belefojtja őket.ez sztem elég szörnyű.ez ellen nem lehet semmit tenni?
2008. szept. 28. 16:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
azonnal fel kell jelenteni állatkinzás miatt!!! ha nem teszitek meg és a nő lebukik, titeket is megbüntethetnek mert tudtátok hogy mit csinál ez a nő és nem jelentetétek fel!
2008. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De csak annyit tudok róla h melyik lépcsőházban lakik.Igazából a nevét sem tudom.És elég furi lenne megkérdezni a nevét,h had jelentsem már fel:S

Ilyenkor mi van?

2008. szept. 28. 17:01
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Rettenetes amit tesz, belátom, de vidéken szinte mindenki ezt csinálja, ez a való világ, mégha nem szép. Én sem támogatom, ezért is műttettem meg a cicámat, bár sokan ezt is ellenzik.
2008. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

Tisztában vagyok velée, hogy vidéken sokan ezt csinálják, de ha nem használjuk a hosszú harc árán megszületett állatvédelmi törvényünket, akkor ez soha nem is fog változni! Valahol el kell kezdeni, ha a szomszéd néninél, akkor ott.

A telefontanú száma: 06-80-555-111

Itt névtelenül is tehetsz bejelentést. NEm baj, ha nem tudod a néni nevét, akkor mondd el úgy, hogy megtalálhassák. Írd le részletesen, hol lakik, hogy néz ki, bármit, amit tudsz róla. Ki kell, hogy vizsgálják. Ha semmi más nem történik, csak egy kis vizsgálódás és ebből a néni rájön, hogy bűncselekményt követett el, talán legközelebb nem teszi. És ha ez minden, ami történik, már megérte.

2008. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De ez fehérváron van..Nemegészen vidék..
2008. szept. 28. 17:21
 6/27 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az első hozzászólóval.

Feljelentést ismeretlen tettes ellen is lehet tenni, az eset körülményeiből elvileg be lehet őt azonosítani.

Téged egyébként nem büntetnének meg azért, mert nem éltél feljelentéssel (ennél a bűncselekménynél nem büntetendő a feljelentés elmulasztása), de a lelkiismereted megnyugtatása miatt szerintem is érdemes bemenni a rendőrségre. Nem ártana már példát statuálni ilyen ügyekben. Külön felháborító, hogy nem is övéi a cicák.

2008. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Neked am köszii:))
2008. szept. 28. 17:22
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Beszélni nem lehetne a nénivel, hogy mennyire szörnyű, ami tesz. Hátha jobb belátásra térni, bár ennek nem látom nagy esélyét.

A másik, hogy valahogyan kideríted a nevét, és feljelented. Ezzel kapcsolatban egy rövid történetet had meséljek el: Mi a szomszédot jelentettük fel, mert rókavassal megfogott egy macskát, majd agyonverte. A bácsi megúszta egy figyelmeztetéssel, hogy többet ilyet ne tegyen. Az ügyészig jutott az ügy. A rendőrök hiába tettek meg mindent, az ügyészhölgy úgy érezte, hogy nem olyan szörnyű az eset, így nem lett belőle tárgyalás, csak egy ejnye-bejnye.

Szóval fel lehet jelenteni, de abban már nem nagyon lehet reménykedni, hogy eredménye is lesz.

2008. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi:))))
2008. szept. 28. 17:24
 10/27 A kérdező kommentje:
Am a néninek mondtam amikor ezt mesélte,h úristen,meg h mért nem wiszi el a menhelyre,meg ilyenek,de ő egy legyintéssel,meg egy:most akkor mindig wigyem el-lel elintézte
2008. szept. 28. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!