Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica tartása. Segítség?

Kiscica tartása. Segítség?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy kedves ismerősöm, akinek van macskája, minden a maccs körül forog, persze ivartalanítani luxus, aztán csak úgy potyognak a kölykök, akikkel egyáltalán nem foglalkozik.

Az utolsó szülésénél már későn hozta elő az anyjuk, tehát nem tudott mit csinálni. Van 3 kismacska, könyörögtem neki, hogy ne tegye ki őket, majd én keresek gazdit nekik. Beleegyezett, nagy nehezen.

Kettő cicának van gazdija, de a 3.-nak egy istennek se találok, eldőlt, a macska az enyém.


Soha nem volt macskám, szóval az ismeretem egyenlő a 0-val.

Jövőhéten elhozom, de hogy hogyan etessem? Ebben szeretnék segítséget kérni.

Albérletben lakom, tehát nem a legdrágább kaját fogja kapni, és fözögetni sem fogok neki.

Alutasakos kaja, szárazeledel, konzerv?

DE MILYEN? És egyáltalán mennyit kell adni a kicsinek?

Most lesz 8 hetes.

A pennyben szoktam vásárolni, mivel itt nincsenek boltok nagyon ahol lakom. Prevital alutasakosat láttam. Azt már eheti ilyen kicsi macska?


2016. júl. 12. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Macska tejet főtt dolgot nem igényli . A konzerv víz , nem táplál , melegbe berohad jönnek a legyek . Az alutasakos se és zselés az meghajtja a gyomrát . Jobb száraztáp kell , nem Whiskas se azok amiket erőltet a tévé , azok gagyik . Ösztől mehet a a csikemáj és húsmaradék , Fressnap segít tanácsokkal és van sok jó árujuk .
2016. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni a kiscicától.

Eleinte neked is kísérletezned kell, hogy a cica melyik kaját eszi meg jobban. A cicák valamilyen szinten válogatósak, és szeretik a változatosságot is.

Lehet kapni mindenféle márkás és olcsóbb cicaételeket. Mivel még kölyök cica, így neki a "junior" termékű ételekre lesz szüksége. A száraz tápnál is van junior verzió. Azt kell venni.

Én nekem british shorthair cicám van (whiskas cica)

A macskámnál már az elején eldúlt, hogy mit eszik meg és mit nem. Pl: a márkás whiskas terméket utálja. Szó szerint ráfúj és otthagyja. A lidl olcsó macskakaját imádja. Bár ritkán veszek neki.

Ami nagyon jó minőségben is és árban is az a

Felix termékek.

Amíg kicsi volt, én egy 85 grammos tasakos ételnek a felét adtam csak oda neki, ami bőven elég volt. Száraz táp az mindig "kéznél" van.

Ahogy a napi friss víz is. De majd kitapasztalod, hogy mennyit eszik.

2016. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Vegyél neki whiskas juniort.szarazat és tasakosat is. Öntsd bele a tálba a tasakosnak a felét és tegyél hozzá pár szem szárazat. De az első napokban amikor nálad van adj neki egy kicsi tejbe áztatott kenyeret! Azt megfoglya enni!!😉
2016. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Főzni nem is kell.

Previtalt is ehet, de kölyökcicáknak való lenne a jó.

Állateledes boltban viszont hasonló árban találsz olyan cicaeledelt, ami ennél sokkal jobb. Vagy rendelni is lehet az internetről. Olyan keress, aminek nincs vagy minimális a gabonatartalma, és főként húsból áll.

Másik lehetőség, ha veszel húsnyesedéket, belsőséget, és ezt adod neki. Szintén állateledeles boltból lehet ilyenhez hozzájutni fagyasztva, olcsón. (Én a kutyámat etetem így). Nem kell megfőzni, max. leforrázni, de fagyasztás után mehet nyersen is. Kivéve a disznót és vadat.

Inni csak vizet kapjon.

Napi háromszor etesd még, és hagyj előtt napközben kölyökcicáknak való szárazeledelt és vizet is.

2016. júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Whiskast pont ne vegyél neki, drága és sz.r. 4% állati eredetű származékot tartalmaz, a többi ízfokozó, színezék, tartósító.

Tasakos kaját, konzervet sem nagyon ajánlott adni, ugyanezért.

Lehetőleg magas hústartalmú tápot vegyél, de adhatsz neki húsnyesedéket (bőr, máj, porc, nyers csirkenyak), időnként tojást is. Sertést nyersen tilos adni!

Tápot akár neten is rendelhetsz, sokszor olcsóbb, mint boltban venni, és házhoz is viszik.

2016. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A "nem a legdrágább/nem főzögetek neki" részt teljesen át tudom érezni, én sem tudok bármennyit a macskáimra költeni. Szóval itt egy spórolósabb szempont :)

Az állatorvos azt mondta, hogyha van egy jó száraztápom, a többi lényegtelen. Viszont ebből mindenképpen kell egy jó minőségűt találni, hogy egészséges cica legyen (nálunk ez most éppen Happycat, ki is lehet fizetni, van belőle ezer féle - junior is :), úgyhogy nem fogja megunni ). A whiskas-kitekat és hasonló borzalmakat szerintem is kerüld el, ha másért nem is, hát legalább azért mert extrém büdöset pottyantanak tőle :D

(Egyébként minimális utánajárással úgyis ki tudod deríteni, mi az amire szüksége van egy cicának, aztán megnézed a boltban az összetételt. Volt, hogy meglepődtem milyen olcsó és mégis jó, de már nem tudom melyik. Valamilyen Fressnapfos sajátmárka, érdemes ott is körbenézni).

A száraztápon kívül adok nekik mindenfélét, minden nap egyszer - valamilyen alutasakos, vagy cicatej, (laktózmentes)joghurt, sajt, nyers máj vagy csirke stb. de csak hogy ne állandóan ugyanazt rágják :)

És! Érdemes körbenézni a neten, sok helyről lehet kiscica "indítócsomagot" rendelni teljesen ingyen, általában van benne pár zacskó kaja, valamikor játék is, én anno annyit begyűjtöttem, hogy két hétre elég volt :D (pl. Royal Canin, Whiskas- bár ehhez hozzá sem nyúltak, de kaptak egy játékegeret is :) stb.)

2016. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!