Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy gond ha nem ivartalanítom...

Nagy gond ha nem ivartalanítom a cicám?

Figyelt kérdés

Faluban lakunk sok kutya van és mivel a cica házban lenne (lány) nem tudom szükséges-e ivartalanítani. Hallottam hogy akkor tovább él meg ilyenek de nem igazán hiszek ebben. Előre is köszi a válaszokat :)

16/L



2016. júl. 12. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Neked lesz "nagy gond", amikor tavasztól őszig ott virnyákol , és tartja a fenekét.

Ivartalanítsd, és neki is, meg neked is nyugodt éveitek lesznek.

2016. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ, mi a célod vele. Nekem mondjuk speckó a helyzet, mert az itteni macska önálló, független lény (bár kap enni, de ettől még nem a tulajdonom) és még kevésbé lenne jogom ivartalaníttatni, mint neki engem (ő sokkal jobban, önállóbban felnevel egy kölyköt, mint én), plusz nekem célom, hogy több macska legyen itt, mert nagyon kevés van, miközben óriási szükség van rájuk a szántóföldi rágcsálópopuláció miatt. Igazából vadállatok, csak kezesebbek és kapnak enni, nemcsak vadásznak, de azt is teszik rendesen.

A te eseted mondjuk más. Ha mindig házban van s nem lesz szaporulat, akkor csak a tüzelés van ott. Nekünk rengeteg macskánk volt az évek folyamán, mind ivaros, nem volt velük baj és sokáig éltek. Ez a társadalmunkban már nem annyira elfogadott, de hol érdekel ez engem?

2016. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Pedig hidd csak el, hogy meghosszabbítja az életét! A macska nem ember, a szervezete is másképp működik. Ő túl tudja tüzelni magát, abból pedig ciszták és méhgyulladás alakul ki. Az meg már csak hab a tortán, hogy ordít, amikor tüzel. Tavasztól őszig kb. 2 hétig vernyogás, 2 hétig nyugi és így tovább... Ha abba tudja hagyni és nem pörögnek túl a hormonjai... Meg, a nőstény cica is jelöl ám. Bőven megéri azt a nyomorult egyszeri kiadást! Legyél felelős állattartó, és ne kínozd szerencsétlen állatot, nem jó neki!
2016. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Kedves második! Érdekes is lenne, ha a folyamatosan felpattintott macska túltüzelné magát, és belebetegedne! A viszonylag sokáig meg olyan 6-8 év lehet nálatokfelé... A 16-hoz képest. A sok ellésbe merül ki a szervezetük. A kandúrbunyókról, meg kikapart szemekről, megtépázott fülekről ne is beszéljünk...
2016. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nekünk volt pár lány cicánk, az egyik jobban ordított mint egy csecsemő mikor tüzelt, éjszaka végig, a szomszédok már utáltak rendesen minket. Rém idegesítő. Aztán másik cica meg rendesen menstruált, azaz vér folyt onnan neki... úgyhogy minden véres volt ahova leült. A mostani lány cicánk simán csak agresszív lesz ha tüzel, bújik-bújik aztán ha simogatom letépi a kezem és fúj...

Nos, ezt mindet elkerülhettük volna ivartalanítással, de hát, anyám sajnálja rá a pénzt. És persze hogy tovább élnek, mert nem kapnak el bizonyos betegségeket ha nem tüzelnek.

2016. júl. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd az első tüzelés után kérdezd meg újra :)
2016. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#4: Tizenévekig éltek, s nem sokuk vernyákolt különösebben, az a helyzet. Úgy látszik, a macskák nagyon különbözőek. Ők speciel kétlaki macskák voltak, télen lakásban, nyáron házban, udvaron s a sokadik határban... Túlszaporulat nem volt, már nem is tudom, miért. Itt sincs, de ezek félvad jószágok a természet nem is annyira lágy ölén, annak veszélyeivel.

A kandúrok igencsak tudnak verekedni, azt tudom, de kandúrjaink valamiért szinte sosem voltak. De azok sem egyformák. Ahol lakom (vagy 4 éve), eddig 4-5 kandúrt ismertem, csak egy volt szétütve tavasszal, de ő kegyetlenül. A többiek nonstop szépek, mondjuk vernyákolni a mostani átkozottul tud. Párzani nem, elég szerencsétlen fajta, pedig impozáns kinézete van...

Nekem könnyű, sosem volt saját macskám (anyámnak voltak, onnan van némi tapasztalatom), nincs különösebb felelősségem, ahhoz képest segítem a cicceket, még házat is kapnak télre és nyárra is. De a másik állattal való függő viszonyok kevéssé jönnek be nekem, ezt maximum 2 helyes kis patkánylány kedvéért gondolnám át, a macskákban azt szeretem, hogy önállóak, baráti viszony van köztünk, nem tulajdonviszony meg eltartói, amiben akár csak felmerülhetne az ivartalaníttatás. Ő a természet egyik kis lénye, s ha nem él sokáig, ahhoz sincs semmi közöm. Megfigyelő vagyok s etető, mint a harkályoknál, verebeknél és cinkéknél.

2016. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
61%
A házban tartott cicákat ajánlott ivartalanítani a fent már említett okok miatt. Ha láttál volna már tüzelő macskát, szerintem a kérdést sem teszed fel.:D Egyértelműen szükséges dolog elvégeztetni. Az más lapra tartozik, hogy a kinti, ill félvadon élőket milyen esetekben érdemes ivartalanítani. Ha szaporulatot szeretnénk akkor nyilván nem és természetesen a környék macskáit sem kell nekünk ivartalanítani.:D Viszont a sajátunkat érdemes ha nem akarunk utódokat és megszeretnénk óvni valamennyire a fertőzésektől, sebesülésektől amit párzáskor érheti őket. Az ivartalanított macskák kevésbé csavargósak, de saját példámból tudom, hogy ez nem minden macskára igaz.:D Az a tanácsom, hogy ivartalanítsátok, könnyebb, tisztább és csendesebb lesz az együttélés.
2016. júl. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon szepen pro es kontra leirasra kerult.

Ha Megfigyelo es eteto akarsz lenni, akkor nem szukseges ivartalanitani.

De ha a terved az, hogy egy macska a baratodda valjon, akkor igen.

2016. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Hidd csak el, hogy tovább élnek az ivartalanított macskák. Nem egy nősténymacskát láttam már méhgyulladásban, méhdaganatban vagy emlőgyulladásban elpusztulni, ezek pedig ivartalanítással simán megelőzhető betegségek. Ráadásul ha nem ivartalanítod, akkor valószínűleg úgy fog visítani, hogy nem lehet mellette megmaradni.
2016. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!