Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha sziámi cicám...

Mi a teendő, ha sziámi cicám ellése során két kiscica megszületése után eltelik 12 óra, de még láthatóan van benne kölyök?

Figyelt kérdés
Olvastam az egyik macskás könyvben, hogy előfordul, hogy 24 óra után is születik még cica. Ez mennyire gyakori? Gondolom sok olyan válasz lesz, hogy vidd orvoshoz. Voltunk orvosnál, most pont abban nem vagyok biztos, hogy jól tettem-e ill. az orvos jól tette-e, amit tett. A válaszok után leírom a teljes történetet. Előre is köszönöm a válaszokat és a tapasztalatatokat!
2010. ápr. 15. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi pánik. A mi cicánk majd' egy órát pihent egy-egy kölyök után, úgyhogy ki fognak bújni nyugi.
2010. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hopp első vagyok. 12 óra helyett 1-2 órát olvastam, izé...

Ebben viszont nem tudok hasznos hozzászólással szolgálni.

2010. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem 12 óra az nagyon sok a mi cicánknak is voltak 2-3 órás szünetek míg kíbújt a következő kölyök, de szerintem 12 óra az nagyon sok.
2010. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi cicánknál is csak fél óra-egy óra szüntetek voltak, 12óra soknak tűnik,de nem vagyok állatorvos...szóval nemtudom
2010. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívj állatorvost és azonnal, mert baj lehet.
2010. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem ennyi elég. Természetesen egyből bevittük. Az orvos azt mondta két óra után még rá lehetett volna segíteni oxitocin injekcióval, de 12 óra után megrepedhet tőle a méhe, így műteni kell. Hozzátette, hogy nem sok esély van arra, hogy a bent ragadt pici még él, én azért reménykedtem. Mivel közben egy másik állatot műtött a cicánkat csak ezután 3-4 órával kezdte el műteni. Tiszta ideg voltam, gondoltam, ha véletlen élt már tuti nem, de csoda történt, a cica még életben volt, két napig csak pipettával tudtuk etetni, de most végre elkezdett szopizni. :)

Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint tényleg szükség volt a császármetszésre. Utólag kiderült, hogy a cica még csak farfekvéses sem volt, a doki nem tudta megmondani miért nem bújt ki, igaz kicsit nagyobb a többieknél és pont a végére maradt, lehet ennyi elég volt.

2010. ápr. 15. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:
tök jó, én nagyon örülök neki, jó cibabázást!:)
2010. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!