Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámnak baja van, de senki...

Cicámnak baja van, de senki nem tud rá választ adni. Találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés
Van 2 cicám, eddig kint voltunk, több, mint fél éve azonban lakásba költöztünk, jöttek velünk ők is. Felnőtt cicákról van szó, 4 illetve 5 évesek. Míg kint voltunk, kijárósak voltak, kapták az élősködők elleni csöppöket, féreghajtót, oltás FeLV, veszettség, nátha és még nem tudom mi van a 7 betegséget kombináló oltásban. Mióta bent vagyunk, ez ugyanúgy megvan. Viszont múlt hónapban az idősebbiken észrevettem, hogy ugrál és rágcsálja magát. Megnéztem, jó kövér bolha volt benne pár darab (akkor már 5 hónapja voltak csak bent, plusz a csöppöket is kapták - fypryst). Elvittem orvoshoz, megnézte, bolha, adott rá újabb csepp adagot, minden egyéb rendben. Körbe fújtam a házat Insecticide 2000-rel, úgy, ahogy az orvos tájékoztatott, a ház egyik felét, másikba 24 órára addig a cicák, 24 óra múlva át a tiszta részre, 24 órára karantén a másik oldal, ott is befújtam. Javult a helyzet, bolháknak nyoma se maradt, másik cicám nem is fertőződött. Örültem, mint majom a farkának, aztán hét elején jött a hideg zuhany: cicám újra elkezdett ugrálni, mintha csípnék. Vizsgáltam, de semmit nem találtam. Kedden doki, semmi nincs, a cica tök egészséges. Hazahoztam, megint ugrál, harapdálja magát, vakarózik, nyalogat. Szerdán leült a szoba közepére, nézte a plafont, mintha lenne ott valami, közbe megint ugrált, fájdalmasan nyávogott. Megint néztem, megint semmi. Felhívtam az állatorvost, visszavittem. Semmi baja a macskának. Még aznap este felhívtam egy másik orvost is, az is megnézte, a diagnózis ugyanaz. A macska meg nincs jól... Vagyis fizikailag nincs baja, eszik, szép a bundája, nem fogyott, játszik, de jönnek ezek a bekattanások. Másik cicának semmi baja. Én már gondoltam arra is, hogy az eddigi szabad lét után most telik be nála a pohár, nem tetszik a bezártság és idegi alapon van baja, de ezt mindkét orvos elvetette. Nem tudok már mit kitalálni, igyekszem lekötni a figyelmét folyamatosan, játszani vele, de nagyon ijesztő, mikor "bekattan", félek, valami komolyabb baja van. Találkoztatok már ilyennek? Segítsetek kérlek, féltem a cicát, de már nem tudom, mit tehetnék érte... :(

2016. júl. 15. 12:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jah és még annyi, hogy Furminator kefénk van, 2 naponta fésülöm őket, és abban sincs nyoma semmi élősködőnek.
2016. júl. 15. 12:36
 2/16 atti-73 ***** válasza:
100%
Szerintem is idegi alapon lehet ez nála, próbáld meg a royal canin calm tápját, az stresszoldó, vesztenivalód nincs vele. Talán még a feliwayt is ki lehet próbálni, de lőbb próbáld meg a calmot.
2016. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő telt el a csöppentés óta? Ha a cicus bolhaallergiában szenved, hiába nincsen benne már bolha, attól még viszkethet neki 1-2 hétig. Ha nem ez áll fenn, tanácstalan vagyok... viszont az aggodalmad teljesen megértem, én is végigjártam ezt a kört 6 éve, amikor a cicámnak volt egy két fura dolga, de amúgy játékos volt evett rendesen, aztán pár hónap szenvedés, és az 5. orvos után kiderült, hogy cukorbeteg a 2 éves normál testsúlyú macskám... esetleg nézz új dokit. Vagy keress neten vkkt, aki cicusokra van specializálódva, és tudsz neki esetleg e-mailt írni, vagy felhívni, hogy ő mit mond.

Jobbulást neki

2016. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A R.C. "városi" tápja nekünk is bevált, tényleg higgadtabb lett tőle a kis ideggombóckám. De nekem gyanús, hogy fizikai baja van, csak az orvosok nem találják. Jártam így, vittem a cicát pénteken, azt mondták semmi, vittem kedden másikhoz, mondták semmi, szerdán délután meghalt... igaz ő idős volt, 12 éves, de akkor is... én láttam, hogy baja van, két nagytudású meg közölte, hogy dehogy, teljesen egészséges. Én elvinném egy harmadikhoz, előzményeket nem mondanék, csak a tüneteket magában és ragaszkodnék, hogy nézze át rendesen, mert ha fájdalmában nyávog, akkor nyilvánvalóan gond van.
2016. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 atti-73 ***** válasza:
100%
Kérjél vérvételt, abból azért sok minden kiderül szerintem. Ez a bolha allergia lehet hogy fenn áll, ha esetleg az arra csak tud valamit a doki, mindenesetre ne hagyd magad lerázni!
2016. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, tanácsokat. A tápot ki fogom próbálni, hétfőn veszek is egy adagot neki. Eddig is RC-t ettek, de csak natúr ivartalanított cicáknak valót. A csöpögtetés tegnaphoz 3 hétre volt, előtte egy héttel kapták meg a negyedéves féreghajtó tablettát is. Bolha allergiát egyik orvos sem mondott, sosem voltak még bolhásak szerencsére, lehet, hogy eddig csak azért nem tűnt fel. Remélem ez a gond, ez lenne a legjobb.

A furcsa az, hogy teljesen tünetmentes egyébként a cica, most is épp itt hempereg mellettem az ágyon, de cumis kora óta én nevelem (erdőben találtuk elhagyva, kihűlve), úgyhogy ismerem, mint a rossz pénzt, tudom, hogy megváltozott. A nyávogás az nem is fájdalmas, rosszul írtam, olyan mélyről jövő keserves inkább, de csak ilyen egy-két másodperces "nyekergés", amilyent eddig még sosem produkált. Figyeltem, alvás közben nem ébred fel vakarózni, nekem ez is fura, ha csípnék, akkor alvás közben is szerintem, de órákat mozdulatlanul, maximum egyet-egyet tekerve magán alszik. Amit még észrevettem, és nem írtam, evés után sokáig, majdnem egy óráig még járkál, játszik és közben nyámmog, mintha lenne valami a szájában, pedig nincs.

Keresek másik orvost jövő héten, csak félek, mivel a környékbe ez a kettő a legjobb, szerintem más sem fog mást mondani :(

2016. júl. 15. 13:04
 7/16 atti-73 ***** válasza:
100%

Ezek nagyon normális állatorvosok:

[link]

2016. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 atti-73 ***** válasza:
100%

Szerintem akkor lelki okai vannak, valószínű a környezetváltással függ össze. Azért a vérvételt kérjél abból baj nem lehet.


A táp itt a legolcsóbb:


[link]


Az is lehet, hogy csak még visszamaradt a szokás a bolha miatt, ha ritkul és egyre kevesebbet csinálja akkor talán leszokik róla, de én gyanítom hogy a változást viseli nehezen és az állandó bentlétet.

2016. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezekhez mondjuk nehezen jutnánk el (nagykanizsaiak vagyunk), de egy telefont mindenképpen megér, fel fogom hívni valamelyiket vagy akár mindkettőt
2016. júl. 15. 13:16
 10/16 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudtok egy videomegosztó oldalt, mint pl a kepfeltoltes.hu? Van videóm róla, hogy mit csinál, amit dokinak is mutattam.
2016. júl. 15. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!