Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! a cicát elütötték,...

S. O. S! a cicát elütötték, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül negyed órája elütöttek a házunk előtt egy fiatal 4-5 hónap körüli cicát, valószínűleg belső vérzése van, Tiszafüredhez legközelebb hol van ügyeletes állatklinika ahova elvihetjük? A holnapot nem hiszem, hogy megélné, így sürgős.



2016. júl. 16. 00:15
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Hivj fel egy allat mentot!!!
2016. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Ami nyiregyhazi vagy a kornyekbeli
2016. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Ilyenkor mar nincs nyitva semmi ejszaka, amikor az en tengerimalacom beteg volt ejszaka felhivtuk az allatkorhazat
2016. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
Jobbulást neki! Remélem nincs nagy baja
2016. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Vass Zoltán állatmentő:

70 250 82 80

Pestmegye, de kérésre bárhova megy, éjjel - nappal hívható. Most csak őt tudom. Sok sikert!!

2016. júl. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
Siess!!!!!!
2016. júl. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
11%
az én cicám eltünt egész nap nem láttam lehet elüttöték a testvére bánatos volt egész nap amugy egyeki vagyok
2016. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2016. júl. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

remélem sikerült találni valakit!

nálunk van ügyeletes állatorvos. mi lett a cicával?

2016. júl. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, köszönöm a segítséget, a cica jól van!


Még az első válasz előtt sikerült felébresztenem az 5. hívásommal egy ügyeletes orvost, aki elvállalta a cicát. Mint kiderült, a bal hátsó lába eltört 2 helyen, a medencéje 4 helyen, utóbbi roncsolta a beleket és a vesét és belső vérzést okozott. A doki csak sürgősségi kezelésben tudta részesíteni(vérzés elállítása, cica stabilizálása) mivel elég csúnyán megsérült a cica, így még altatásban 160as sebességgel vágtatva átszállítottuk a budapesti állatkórházba, ahol mivel a doki már leegyeztette a problémát, műtétre készen vártak. Rendberakták a csontokat, kapott infúziót, és gyógyszereket, megvártuk mire felébredt az altatásból, csak aztán mentünk haza. A cicus most a kórházban fog lábadozni, amint el lehet hozni, visszavisszük Tiszafüredre.

A gazdiját még keressük(már ha van neki, elég vékonyka, viszont a bundája tiszta, szeme nem volt csipás) és ha meglesz egy kis beszélgetés után visszakaphatja a kedvencét ha érdemes rá(ha szemétség, ha nem, ugyan nem az én macskám, de ezek után felelősséget érzek iránta, így szeretném ha normális helye lenne, és ha ezt nem tudják biztosítani, nem fogom visszaadni a saját gazdáinak sem...) ha pedig nincs gazdija, akkor nagybácsimék magukhoz veszik(nekem már van 3, és a lakás nem elég nagy egy negyediknek, mert nekem benti cica lenne, akár a sajátomék, pedig legszivesebben megtartanám, egy éjszaka alatt teljesen a szívemhez nőlt)

A kedves személyt szintén keressük, aki egy grafitszürke golffal 50es tempóban a szemem láttára ütötte el a macskát amíg kint cigiztem, és nem hogy megállni, de még lassítani sem volt hajlandó!

A kis maszat egyébként halálian édes, végig dorombolt a tepsin feküdve, ahova tettük, amíg én kissebb agyvérzést kapva próbáltam valakit elérni telefonon és interneten, pedig nagy fájdalmai lehettek, azután pedig még alig tért magához az altatásból a műtét után, máris folytatta a hangos dorombolást.

Szerencséje, hogy éppen ma jutott eszembe meglátogatni nagybácsimékat, hogy későn fekvő vagyok így még ébren voltam, és hogy már történt velem is hasonló, így hiába viselkedett nyugodtan, és hiába dorombolt, tudtam hogy nagy lesz a baj.

A dokik megbíztattak, hogy fel fog épülni, a nehezén túlvan, szerencsére gyors ellátást kapott. :)

2016. júl. 16. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!