Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hím vagy nőstény cicám legyen?...

Hím vagy nőstény cicám legyen? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy cicát, mindenképpen ivartalanítva lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség az ivartalanított hím és az ivartalanított nőstény közt? Ha jól tudom, a nőstény kisebb, ezen kívül van más különbség? Esetleg a viselkedésükben?
2016. júl. 17. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen a lány cicusok kisebbek,viselkedésben nagy különbség nincs,talán a lány macskák még barátságosabbak.
2016. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Falun kinti macskáim voltak. A nőstény cicák általában tisztábbak voltak és hízelgősebbek. A hím macska csak dorombolva ült és hagyta mikor simogattam, nem szokott hízelegni annyira. Viszont a hím macska nagyon jó egerésző volt. Szobacicának a nőstényt javaslom.

Amikor az unokaöcsém pici volt és sírt, akkor egyik nőstény macska ösztönösen eljátszotta az anya szerepet és hozzábújva megvigasztalta, végül a baba boldogan nevetett. A hímet hidegen hagyta a baba sírása.

2016. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze ezek nem minden macskára igazak, van két hím cicám (egyelőre ivarosak) mind a kettő követ mindenhová (kinti cicák) nyávognak, dorombolnak, bújósak, és amint leülök ugranak az ölembe :D
2016. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem a nemük alapján döntök! :)
2016. júl. 17. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igen nekem is volt hím és nőstény cicám is.A hím ugyanolyan barátságos mint a nőstény, szereti ha simogatják stb..Mindegy hogy melyiket veszed, ha úgyis ivartalanítva lesz.
2016. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem pl pont a kisfiúk a hízelgősebbek, bármikor fel lehet őket venni, dögönyözni, a kislányt csak akkor, ha ő akarja. Méretben valóban általában a nőstény kisebb, de barátnőmnek pl egyszerű házi nőstény cicája keresztbe nyelné le az enyémeket, az akkorára nőtt, mint egy tigris :D


Minden egyedfüggő és nevelés kérdése. Ami fontos, hogy pici korától sokat legyetek együtt, már ahogy hozzád kerül, szoktasd a szabályokhoz, nincs kivétel, mert szépen nézett. Ha sokat veszed ölbe, valószínű felnőtt korában is szívesebben lesz ölben (ez sem törvényszerű, csak általában így van), simizd, játssz vele, szeretgesd, és nagyon jó barátod lesz. :)

2016. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!